Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

241 stemmen
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende wedstrijden nog eens zijn kans krijgen als titularis bij Anderlecht. Het zullen normaliter zijn laatste wapenfeiten worden bij Paars-Wit, want in de zomer lonkt een vertrek.

Verschaeren is immers einde contract en niemand gaat er nog van uit dat zijn overeenkomst verlengd zal worden. Het is toch opvallend dat een speler die enkele jaren geleden nog gezien werd als dé parel van Neerpede nu op zijn 24ste als vrije speler naar de uitgang geduwd wordt.

Nadat hij als tiener flitsend debuteerde en bliksemsnel Rode Duivel werd, bleef Verschaeren echter ter plaatse trappelen in zijn ontwikkeling. Niet geholpen door blessures en de algemene malaise bij Anderlecht verdween hij door de jaren alsmaar meer naar het achterplan.

LEES OOK: Vanhaezebrouck geen bondscoach: ultieme revanche Mannaert?

Vanhaezebrouck ziet trend bij Anderlecht

Voor Hein Vanhaezebrouck is Verschaeren het ultieme symbool van een zorgwekkende trend bij de jongens die vanuit Neerpede doorgroeien naar het eerste elftal bij Anderlecht. "Ik zie een tendens bij de jongeren van Anderlecht", legt de coach die Verschaeren lanceerde uit bij La Dernière Heure.

"Als ze niet zeer snel vertrekken, dan hebben ze de neiging om liever bij Anderlecht te blijven, waar ze een zeker statuut hebben, zelfs als ze geen onbetwiste titularis meer zijn", stelt hij vast. "De echte uitdaging is nochtans om te durven vertrekken naar een minder gerenommeerde club en daar een bepalende speler te worden. Op die manier kan je stappen zetten."

Jonkies kiezen niet voor uitdaging

Het lijkt inderdaad een tendens bij Anderlecht dat sommige jeugdproducten lang blijven hangen en pas vertrekken als ze actief richting de uitgang geduwd worden - denk naast Verschaeren aan Francis Amuzu. Jongens als Killian Sardella, Mario Stroeykens en Marco Kana zitten intussen toch ook al jarenlang bij de A-kern en zagen allemaal op een gegeven moment hun ontwikkeling stokken.

De Neerpede-boys die wel de top halen, lijken zij die wel zeer snel voor een vertrek kiezen. Jérémy Doku vertrok bijvoorbeeld minder dan twee jaar na zijn debuut in de hoofdmacht. Nathan De Cat lijkt ook dat voorbeeld te gaan volgen, want voor hem lonkt in de zomer ook een transfer. En opvallend genoeg zitten in die categorie ook jongens als Noah Sadiki en Lucas Stassin, die amper speelden in de hoofdmacht van RSCA.

Zouden de jongeren van Anderlecht sneller moeten vertrekken?

Meest recent

'Union ziet kassa rinkelen: transfersom Scherpen bekend'

Union maakte zich op voor een leegloop, maar de grote uitgaande transfers bleven tot dusver nog uit. ...

66
66
Charaï legt verdere transferplannen Westerlo op tafel

Het is bij Westerlo al een zeer drukke transferzomer geweest. In totaal staat de teller in 't Kuipje ...

27
27
Wat een soap: toch geen Real-akkoord, vlammend statement PSG

Sinds het einde van het WK zijn ook de allergrootste clubs in actie geschoten op de transfermarkt. ...

115
115
'Anderlecht krijgt boodschap: speler kiest bestemming'

Anderlecht is nog volop bezig met zijn transferhuiswerk, ook al is de Europese campagne enkele dagen ...

255
255
Simons stuurt boodschap naar mogelijke vertrekkers OHL

We zijn amper twee weken verwijderd van de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De ...

94
94
'Dortmund legt nieuw plan voor Karetsas op tafel'

Het is voor KRC Genk niet de makkelijkste zomermercato. De Limburgers zien vooral aan uitgaande ...

367
367
'Here we go: Real heeft topaanwinst van 100 miljoen beet'

Real Madrid haalt deze zomer fors uit op de transfermarkt, want na een tegenvallend seizoen wil het ...

127
127
'Anderlecht en Club Brugge grijpen naast target'

RSC Anderlecht en Club Brugge zijn op zoek naar versterking. Beide teams zijn voorlopig verzwakt uit ...

254
254
Club Brugge zorgt voor magisch moment bij supporters

Club Brugge begint met grote ambities aan het nieuwe seizoen. Na de landstitel van vorig jaar is de ...

388
388
Lommel SK is absolute sterkhouder kwijt aan AZ

Lommel SK heeft dingend nood aan versterking, maar de promovendus heeft nog een smaakmaker verloren. ...

43
43
‘Anderlecht op z’n kop: sterkhouder out, toptransfer in’

Bij Anderlecht komt de transfercarrousel plots op gang. Een sterkhouder kan het Lotto Park verlaten ...

582
582
'STVV beslist over terugkeer Bertaccini'

Bij STVV kende Adriano Bertaccini een geweldige periode. Hij versierde een toptransfer naar RSC ...

631
631
Jbari zet Club Brugge onder druk: tijd dringt

Club Brugge lijkt tot op heden toch wel stevig verzwakt te zijn. Het bestuur moet nog aan de bak. ...

667
667
'Anderlecht wil uitpakken met absolute toptransfer'

Dat RSC Anderlecht nog héél wat versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Antoine ...

474
474
'Arsenal stuift door: Premier League-bom vlak na Tzolis'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

91
91
Drama treft Ordoñez: gedroomde transfer in acuut gevaar

Na de recordverkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC, is het bij Club Brugge ook de bedoeling om ...

412
412
Ex van Karl Vannieuwkerke komt met straffe bekentenis

Jarenlang bleef het stil na de pijnlijke breuk met Karl Vannieuwkerke, maar nu opent Caroline ...

97
97
Peeters in de wolken: Beveren strikt Arsenal-product

SK Beveren kroonde zich op fenomenale wijze tot kampioen in de Challenger Pro League en mag komend ...

123
123
Club plant miljoenenaankoop: toptarget zet deur wagenwijd open

Club Brugge is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Belgische landskampioen mikt onder meer ...

571
571
Openda heeft nieuwe club beet: transferdetails bekend

Juventus won zaterdagavond met 0-1 in de oefenpot op Standard. Loïs Openda was aanwezig in het ...

81
81
'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Nu de veelbesproken overname eindelijk in kannen en kruiken is, kan de sportieve leiding van Antwerp ...

562
562
'Sibierski klopt op tafel: Anderlecht-tweetal móét blijven'

Hoewel de Europese campagne al begonnen is, is RSC Anderlecht lang niet klaar op de transfermarkt. ...

622
622
Ruben Van Gucht zorgt voor grote onrust in Frankrijk

De lof voor Ruben Van Gucht en zijn nieuwe wielerprogramma blijft binnenstromen, maar achter de ...

106
106
Nu al Waalse kritiek op Van Bommel: "Altijd dat gezeik"

Mark van Bommel zal de Rode Duivels naar succes moeten leiden op het EK 2028. Maar de keuze van de ...

330
330
Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn werk in de zomerse transferwindow. Op zeker twee ...

1760
1760

Meer sportnieuws