Marokko zorgt voor gigantische stunt en penaltytrauma bij Spanje

door
Marokko zorgt voor gigantische stunt en penaltytrauma bij Spanje

Marokko heeft voor een gigantische stunt gezorgd door schaduwfavoriet Spanje uit het tornooi te knikkeren. De Leeuwen van de Atlas legden een ongeziene mentaliteit op de mat en lieten Spanje in diepe rouw achter.


Na hun stunt in de groepsfase, wou Marokko vandaag een vervolg breien aan zijn prachtig WK door ook Spanje opzij te zetten. De Leeuwen van de Atlas kegelden onder meer België uit dit wereldkampioenschap en hadden de pech dat het team van Luis Enrique pas als tweede eindigde in zijn groep, na het verrassende Japan. 

De fans van Marokko hoopten op een nieuwe stunt van hun Leeuwen.

Stevige Marokkaanse burcht bezorgt Spanje heel wat frustraties

De Spanjaarden traden aan in knappe lichtblauwe tenues en hadden voortdurend balbezit in de openingsfase. Marokko keek voorlopig de kat uit de boom en wou vooral zo lang mogelijk standhouden. Op het kwartier kwamen de Leeuwen van de Atlas wel tot een eerste kans via Hakimi die een vrije trap over mikte. Ook nadien bleef het team van Luis Enrique een fenomenaal percentage balbezit behouden maar daar vloeide aanvankelijk wel geen enkele doelrijpe kans uit voort.

Iets voor het halfuur loonde de hoge druk van de Spanjaarden toch bijna met een dubbele kans voor het duo Gavi-Torres maar miraculeus ging de bal er niet in. Uiteindelijk zou er even later ook nog gevlagd worden voor buitenspel. Plots kregen we toch wat kansen te zien: Asensio schoot even later vanuit een scherpe hoek in het zijnet en aan de overzijde was Simon alert bij een stevige knal van Mazraoui. De beste mogelijkheid voor de pauze kwam nog van de Marokkanen, op slag van rust kopte Aguerd van dichtbij een dot van een kans over. Halfweg stond het nog 0-0.

Marokko had een duidelijk systeem om Spanje te bekampen en dat pakte goed uit in de eerste helft.

Gedisciplineerde Leeuwen houden stand, strafschoppen beslissen intense strijd

Ook meteen na de pauze zagen we hetzelfde spelbeeld: Spanje controleerde en Marokko aasde op een scherpe counter. Na tien minuten spelen was er een harde knal van Olmo waarop Bono de vuisten moest bovenhalen. De Leeuwen van de Atlas bleven ook nadien hun fort stevig bewaken en gaven nauwelijks een grote kans weg aan de iets te steriele voetballende Spanjaarden.

Kansen bleven ook nadien spaarzaam, pas op tien minuten van het einde knalde Morata vanuit een scherpe hoek nog eens naast en in de absolute slotfase pakte Bono nog een gevaarlijke vrije trap. Na negentig toch wat ontgoochelende minuten gingen we richting verlengingen in het Education City Stadion. Die eerste 'overtime' was lange tijd een maat voor niets, tot Cheddira in het slot plots oog in oog kwam te staan met doelman Simon. De invaller vergat echter om de trekker over te halen en zo Marokko op rozen te zetten.

Het team van Luis Enrique bleef geduldig zoeken naar dat ene doelpunt maar miste ook in de tweede verlenging de echte 'klasse' om de wedstrijd te beslissen. In het slot ging een Spaanse bal van Sarabia nog tegen de paal. Zo kregen we finaal opnieuw strafschoppen in Qatar. De Marokkanen mochten aan die thriller beginnen en Sabiri zette de 1-0 op het bord waarna Sabaria... meteen miste. De Spanjaarden kenden een waar penaltytrauma met drie missers op een rij en bij strafschop 4 was de sensatie compleet toen Hakimi met een panenka raak trof. Marokko naar de kwartfinales!

Marokko-Spanje: 0-0 (3-0 na strafschoppen)





LEES OOK: 'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Wie verdiende de zege vandaag?

Meest recent

Waar kan je Club én Union in Champions League op tv kijken?

Woensdagavond is het weer smullen geblazen voor de voetballiefhebber. Zo wordt de laatste speeldag ...

5
5
Groot alarm bij Genk: "Nu blijkt hoe ernstig de situatie"

De resultaten in de Europa League mogen gezien worden, maar in eigen land gaat het van kwaad naar ...

55
55
‘Club Brugge gokt alles: miljoenen voor tikkende tijdbom’

Club Brugge zet deze winter een gevaarlijke gok: miljoenen op tafel voor een verdediger die tegelijk ...

322
322
'Club en Union niet gerust: STVV pakt wéér uit op mercato'

Na 22 speeldagen in de Jupiler Pro League staat STVV zowaar op slechts één puntje van ...

116
116
'Klokt tikt voor Renard: 7 (!) last-minute transferdossiers'

RSC Anderlecht kondigde dinsdag de komst van verdediger Moussa Diarra aan. Daarmee zijn de ...

248
248
Club-Marseille: Leko voert drastische ingreep door in basiself

Woensdagavond valt het doek over de League Phase in de Champions League en op de slotspeeldag staat ...

185
185
'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

310
310
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

65
65
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

164
164
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

34
34
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

113
113
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

219
219
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

190
190
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

80
80
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

160
160
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

68
68
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

53
53
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

114
114
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

319
319
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

271
271
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

38
38
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

155
155
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

552
552
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

437
437
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1445
1445

Meer sportnieuws