TRANSFERUURTJE: 'Club dumpt flopaankoop, witte rook voor Lukaku'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club dumpt flopaankoop, witte rook voor Lukaku'

Nu de clubcompetities erop zitten, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden al volop deals afgesloten met oog op komend seizoen, om nog maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge neemt tijdelijk afscheid van Faitout Maouassa. Vanuit Frankrijk werd er de jongste weken al geopperd dat hij naar Montpellier zou kunnen trekken en die transfer is nu ook rond. De landskampioen maakte de overgang van Maouassa officieel bekend op zijn website. De speler wordt voor één seizoen uitgeleend.

Enige tijd geleden raakte bekend dat Bas Dost de interesse van Feyenoord genoot. Volgens RTV Drenthe heeft de 33-jarige aanvaller echter geen zin in de overstap richting Feyenoord. Hij zou een aanbod van de Rotterdammers resoluut geweigerd hebben. Volgens andere Nederlandse bronnen zou Dost wel eens kunnen terugkeren naar FC Emmen.

RSC Anderlecht haalde al Ishaq Abdulrazak, maar wil meer. Volgens onder meer La Dernière Heure zal Nilson Angulo (LDU Quito) dinsdag normaal gezien officieel worden voorgesteld. De Ecuadoraanse spits reisde afgelopen weekend al naar België door en legde maandag naar verluidt zijn medische testen af. Hoewel hij meteen bij de A-kern zal aansluiten, lijkt de 18-jarige Angulo wel vooral een project op langere termijn te gaan worden.

Ook een nieuwe centrumspits is nodig bij Paars-Wit. Daarvoor weerklinkt de naam van Sebastiano Esposito steeds luider. De 19-jarige Italiaan is eigendom van Internazionale, maar speelt er geen hoofdrol in de sportieve plannen. Volgens SerieANews wil Paars-Wit weer een beroep doen op de beproefde methode: Esposito een jaar huren. Alleen zou Anderlecht deze keer wel een aankoopoptie in de deal willen laten opnemen. Ze zouden daarvoor 5 miljoen euro veil hebben. Volgens voetbalgoeroe Damiano Er Faina zouden de onderhandelingen al zijn aangevat.

Besiktas schakelt een versnelling hoger voor Jackson Muleka (Standard). Volgens Gokmen Ozkan hebben de Turken immers een bod van 2,5 miljoen euro uitgebracht. Standard zou dat geweigerd hebben en wil 5 miljoen vangen voor de speler. De Rouches moeten bij een toekomstige transfer namelijk 50% van het betaalde bedrag afstaan aan TP Mazembe, de vorige club van Muleka.

Op 25-jarige leeftijd zou Manuel Benson (Antwerp) deze zomer een nieuwe uitdaging willen aangaan. Met Schalke 04, Marseille en Lyon hebben volgens La Dernière Heure drie mooie clubs geïnformeerd naar de winger van Antwerp. Een jaar voor het aflopen van zijn contract staat stamnummer 1 niet sterk in de onderhandelingen en de Great Old moet dan ook niet al te gulzig zijn met de transfersom.

KRC Genk mag een streep zetten door de naam van Nikola Storm. Het Nieuwsblad meldt alvast dat de Limburgers bijzonder diep in de buidel zouden moeten tasten voor de 27-jarige winger, het afgelopen seizoen goed voor 16 doelpunten en zeven assists. Storm kan tenslotte tevens rekenen op concrete interesse vanuit Turkije, waar er een "astronomisch salaris" op hem ligt te wachten. Basaksehir wil hem er dan ook koste wat het kost bij. Zelf zou onze landgenoot alleszins gecharmeerd zijn door het voorstel.

BUITENLAND

Het is niet zeker of Cristiano Ronaldo volgend seizoen nog voor Manchester United speelt. Hij zou verschillende mogelijkheden hebben. Volgens de Italiaanse krant Repubblica is AS Roma erg geïnteresseerd in de stervoetballer. Een tweede optie is Sporting Lissabon. Het team waar CR7 doorbrak wil hem terughalen met als doel opnieuw landskampioen te worden. Een ander topteam dat naar een nieuwe goalgetter zoekt is Bayern München. Door het vertrek van Robert Lewandowski zou CR7 in beeld zijn.

Manchester United geeft niet op voor Frenkie de Jong, integendeel. De club bracht al een eerste bod uit, maar zou inmiddels al een tweede aanbieding op tafel gelegd hebben. Volgens The Daily Mail bedraagt dat zo'n 75 miljoen euro, aangevuld met de nodige bonussen. Op die manier komt United wel heel dicht in de buurt van de vraagprijs van FC Barcelona. De verwachting is dan ook dat beide clubs weldra tot een akkoord zullen komen, al moeten de Engelsen dan ook nog een overeenkomst vinden met de speler zelf.

Barça-trainer Xavi is bijzonder gecharmeerd door Bernardo Silva (Manchester City). Volgens Fernando Polo, Barça-watcher bij Mundo Deportivo, heeft de trainer zelfs een droom-middenveld in gedachten met ook Pedri en Sergio Busquets. Of de droom van Xavi ook zal uitkomen, valt evenwel te betwijfelen. Bernardo ligt nog onder contract tot medio 2025 in het Etihad Stadium. De Engelse kampioen staat dan ook niet te springen om mee te werken aan een vertrek. Enkel als de absolute hoofdprijs betaald wordt, zou City op andere gedachten gebracht kunnen worden.

Er lijkt stilaan witte rook te komen voor Romelu Lukaku. Inter heeft een nieuw bod uitgebracht bij Chelsea: 7 miljoen gegarandeerd plus bonussen. Niet ver dus van de vraagprijs van 10 miljoen. Het kamp-Lukaku zou dan ook vertrouwen hebben in een goede afloop. Overigens meldt transferwatcher Fabrizio Romano dat Todd Boehly, de nieuwe grote baas op Stamford, zich persoonlijk met de onderhandelingen is gaan moeien. Dat wijst erop dat een akkoord wel degelijk in de lucht hangt.

Bij Chelsea ziet men het uiteindelijk wel goed komen met de transferbesprekingen, want Fichajes weet dat het bestuur van de Blues zijn pijlen heeft gericht op Richarlison. De Braziliaan van Everton is volgens het medium de ideale vervanger voor Lukaku, en zou zelf azen op een stap hogerop. Naar verluidt wil Everton minstens 60 miljoen vangen voor zijn goudhaantje. Een bedrag dat voor Chelsea amper problemen vormt.

POLL: Zal Lukaku deze week nog van Inter zijn?

Meest recent

Vrancken spreekt heldere transfertaal na behoud STVV

STVV wist zaterdag beslag te leggen op de eindzege in de Play-Downs en zal dus ook volgend seizoen ...

20
20
Newcastle richting Champions League: fatale zeperd Chelsea

Newcastle United heeft zondag een grote stap richting de Champions League gezet. De Magpies wonnen ...

10
10
Burgess aan rood ontsnapt? Analist vellen duidelijk oordeel

Union SG wist zaterdagavond wederom de maat te nemen van RSC Anderlecht. Gezien het matchverloop een ...

221
221
Hayen schat titelkansen in: "Dan hebben we er alles aan gedaan"

Club Brugge verzekerde zich afgelopen weekend van de Beker van België, maar daarmee is de ...

220
220
Cercle onderneemt actie na 'onaanvaardbare' afgang

Cercle Brugge zal tot het uiterste moeten knokken voor een verlengd verblijft in de Jupiler Pro ...

89
89
'Arsenal verwent Arteta met gedroomde topaanwinst'

De zomerse transferperiode gaat officieel pas begin volgende maand van start en in verschillende ...

90
90
'Jashari wordt onhoudbaar: daverend prijskaartje gemeld'

Als het aan de club zelf ligt, zal uitblinker Ardon Jashari ook volgend seizoen te bewonderen zijn ...

227
227
Gent ziet steunpilaar uitvallen, Antwerp vindt vervanger Odoi

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een sleutelduel op het programma binnen de strijd om ...

89
89
'Tielemans als alternatief: onverwachte transferschok'

Momenteel ligt hij in de lappenmand, maar Youri Tielemans kan voorts terugblikken op puik seizoen ...

103
103
TU: 'Juventus wil Club-uitblinker, laatste droomtransfer Ronaldo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

193
193
Kampioenen van het hart: KV Mechelen ontroert met prachtactie

KV Mechelen kwam gisteren slechts tot een gelijkspel in de wedstrijd tegen Standard. Hierdoor is ...

63
63
Pocognoli zet mentale oorlog na Anderlecht verder

Union SG is nog steeds op titelkoers. Na de 0-1 overwinning tegen RSC Anderlecht is het verschil met ...

202
202
JPL-smaakmaker flirt met Kompany: “Hij heeft mijn nummer”

Vincent Kompany heeft als speler én trainer een verleden bij RSC Anderlecht. De Belgische ...

60
60
Coosemans maakt brandhout van Anderlecht-ploegmakkers

RSC Anderlecht verloor van grote rivaal Union SG. Paars-Wit ging met het kleinste verschil onderuit ...

750
750
Fink geeft Genk-fans hoop: “Die zijn volgend jaar nog hier”

KRC Genk zit in de Champions Play-Offs in de hoek waar de klappen vallen. De Limburgers stonden heel ...

174
174
‘Hasi zet ultiem charmeoffensief in bij Anderlecht’

Blijft Besnik Hasi ook volgend seizoen als hoofdtrainer aan het roer staan bij RSC Anderlecht. Het ...

275
275
Anti-voetbal? Stijn Stijnen geeft criticasters lik op stuk

Patro Eisden neemt het zondag om 16u op tegen Lokeren-Temse in de terugmatch van de finale van de ...

125
125
Geen Tielemans, geen probleem: straffe Onana bejubeld

Youri Tielemans moest geblesseerd toekijken bij de wedstrijd tussen Aston Villa en Bournemouth. De ...

33
33
Drama in Hamburg: Feestelijke promotie verandert in ware horror

Feest gisterenavond in Hamburg: na zeven magere jaren is het de club eindelijk gelukt om terug te ...

315
315
Anderlecht vloekt: dit zei Wim Smet na afgekeurde goal

De titelstrijd begint meer en meer in het voordeel van Union SG te kantelen. De Unionisten blijven ...

524
524

Meer sportnieuws