Hayen schat titelkansen in: "Dan hebben we er alles aan gedaan"

356 stemmen
Hayen schat titelkansen in:

Club Brugge verzekerde zich afgelopen weekend van de Beker van België, maar daarmee is de honger nog niet gestild. Zo wil Blauw-Zwart dit seizoen zijn 20ste landstitel bemachtigen. Al ligt die doelstelling niet meer in de eigen handen.

Ongeacht de ontknoping in de titelstrijd, kan Club nu al terugblikken op een knap seizoen. Voor het eerst in tien jaar tijd kon het nog eens de beker winnen. Maar vooral het parcours in de Champions League mocht gezien worden met een knappe plaats in de 1/8ste finales.

Desodanks zijn de Bruggelingen nog niet voldaan. Het grootste doel van dit seizoen was immers om een tweede ster aan het clublogo toe te voegen en dus beslag te leggen op de landstitel. Op drie speeldagen van het einde is Blauw-Zwart daarvoor echter afhankelijk van anderen.

LEES OOK: AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Scherprechter Anderlecht

Zo heeft Union SG momenteel de beste papieren in handen. De Brusselaars staan namelijk op kop met één puntje voorsprong. Zelfs als Club Brugge zelf al zijn resterende wedstrijden wint, moet het dus rekenen op puntenverlies van de koploper. Liefst zaterdagavond al, wanneer Union op bezoek gaat bij Anderlecht.

Voor Paars-Wit staat er in principe niet veel meer op het spel. Toch rekent coach Nicky Hayen op het vervullen van hun sportieve plicht. "Denk je dat zij Union liever kampioen zien worden in Brussel, misschien? Spelers worden nog altijd betaald om het best mogelijke resultaat te halen. Als iedereen zijn plicht doet, zullen we daarna wel zien wie kampioen wordt", stelt Hayen bij Het Nieuwsblad.

Alles aan gedaan

Als de Bruggelingen straks toch naast de hoofdprijs grijpen, zal Hayen zich daar wel bij neerleggen. Zeker indien de resterende duels winnend worden afgesloten. "Winnen wij alledrie onze matchen en doet Union dat ook, dan hebben ze 28 op 30. En hebben wij er ook alles aan gedaan. Dan zal ons seizoen waarschijnlijk ook geslaagd zijn, maar dat is iets wat je aan de mensen van het bestuur moet vragen", aldus de Brugse coach bij Het Laatste Nieuws.

Het seizoen van Club is sowieso al geslaagd ...

Meest recent

Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

6
6
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

9
9
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

173
173
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

79
79
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

55
55
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

113
113
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

48
48
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

725
725
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

148
148
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

96
96
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

58
58
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

30
30
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

247
247
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

86
86
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

60
60
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

210
210
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

312
312
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

96
96
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

180
180
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

41
41
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

268
268
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

75
75
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

44
44
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

627
627
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

637
637

Meer sportnieuws