Hayen schat titelkansen in: "Dan hebben we er alles aan gedaan"

door
Hayen schat titelkansen in:

Club Brugge verzekerde zich afgelopen weekend van de Beker van België, maar daarmee is de honger nog niet gestild. Zo wil Blauw-Zwart dit seizoen zijn 20ste landstitel bemachtigen. Al ligt die doelstelling niet meer in de eigen handen.

Ongeacht de ontknoping in de titelstrijd, kan Club nu al terugblikken op een knap seizoen. Voor het eerst in tien jaar tijd kon het nog eens de beker winnen. Maar vooral het parcours in de Champions League mocht gezien worden met een knappe plaats in de 1/8ste finales.

Desodanks zijn de Bruggelingen nog niet voldaan. Het grootste doel van dit seizoen was immers om een tweede ster aan het clublogo toe te voegen en dus beslag te leggen op de landstitel. Op drie speeldagen van het einde is Blauw-Zwart daarvoor echter afhankelijk van anderen.

LEES OOK: 'Hayen ontvangt cruciaal transfernieuws bij KRC Genk'

Scherprechter Anderlecht

Zo heeft Union SG momenteel de beste papieren in handen. De Brusselaars staan namelijk op kop met één puntje voorsprong. Zelfs als Club Brugge zelf al zijn resterende wedstrijden wint, moet het dus rekenen op puntenverlies van de koploper. Liefst zaterdagavond al, wanneer Union op bezoek gaat bij Anderlecht.

Voor Paars-Wit staat er in principe niet veel meer op het spel. Toch rekent coach Nicky Hayen op het vervullen van hun sportieve plicht. "Denk je dat zij Union liever kampioen zien worden in Brussel, misschien? Spelers worden nog altijd betaald om het best mogelijke resultaat te halen. Als iedereen zijn plicht doet, zullen we daarna wel zien wie kampioen wordt", stelt Hayen bij Het Nieuwsblad.

Alles aan gedaan

Als de Bruggelingen straks toch naast de hoofdprijs grijpen, zal Hayen zich daar wel bij neerleggen. Zeker indien de resterende duels winnend worden afgesloten. "Winnen wij alledrie onze matchen en doet Union dat ook, dan hebben ze 28 op 30. En hebben wij er ook alles aan gedaan. Dan zal ons seizoen waarschijnlijk ook geslaagd zijn, maar dat is iets wat je aan de mensen van het bestuur moet vragen", aldus de Brugse coach bij Het Laatste Nieuws.

Het seizoen van Club is sowieso al geslaagd ...

Meest recent

Leko draait duimschroeven aan: drietal moet tandje bijsteken

Ivan Leko is goed begonnen aan zijn tweede ambstermijn bij Club Brugge en pakte meteen 9 op 9 in de ...

17
17
'Chelsea schakelt razendsnel: nieuwe trainer staat al klaar'

Het nieuwe jaar was amper begonnen, of Chelsea FC besloot een trainerswissel door te voeren. Zo werd ...

10
10
Versterking Hayen: Genk realiseert derde comeback bij AA Gent

Na een tegenvallende eerste helft van het seizoen, wil KRC Genk na de jaarwissel een frisse start ...

71
71
Mannaert verbaast: "Gaf je hém punten voor Gouden Schoen?"

Christos Tzolis, Adem Zorgane, Hans Vanaken ... . De topfavorieten voor de komende Gouden Schoen ...

185
185
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Anderlecht, schok-exit Noa Lang'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

194
194
'Overmars gokt: Antwerp all-in op gigantisch risico'

Royal Antwerp FC is de wintermercato naarstig aan het afspeuren om de selectie te versterken. The ...

184
184
‘Anderlecht en KV Mechelen incasseren transferklap’

De wintermercato zorgt er weer voor dat de geruchtenmolen op volle toeren draait. RSC Anderlecht en ...

112
112
Ruben Van Gucht pakt uit met wel heel pikante onthulling

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gesprekstof gezorgd. De sportjournalist van de VRT, bekend om ...

102
102
‘Vier Club-smaakmakers gewild: niet te weigeren bedragen’

Club Brugge vreest vertrekkers deze wintermercato. Verschillende sterkhouders worden in verband ...

418
418
De Camargo hangt vuile was buiten: Bouchez afgemaakt

Igor De Camargo gaat aan de slag als trainer van de beloften van KRC Genk, maar nog niet zo lang ...

235
235
‘Gheysens breekt woord: transferplan Antwerp bekend’

De wintermercato is volop aan de gang en ook Royal Antwerp FC zoekt naar versterkingen. Eerder werd ...

509
509
Ramp in Crans-Montana zorgt voor drama's in voetbalwereld

Het Zwitserse skioord Crans-Montana is opgeschrikt door een zware tragedie. Bij een verwoestende ...

67
67
Knaltransfer Trossard? Grote hint over toekomst

Leandro Trossard is dit seizoen één van de smaakmakers bij Arsenal. De Rode Duivel ...

101
101
'Will Still mag dromen: 'droomjob' loert om de hoek'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

62
62
Mannaert verrast met uitspraak over toekomst Lukaku

Romelu Lukaku is al heel het seizoen buiten strijd met een zeer zware spierblessure. Zijn ...

175
175
'Antwerp haakt af: géén transfer bij Anderlecht'

Royal Antwerp FC heeft ondanks een geweldige maand december zeker versterking nodig. Er moet ...

301
301
'Hayen ontvangt cruciaal transfernieuws bij KRC Genk'

KRC Genk trekt volgende week naar Marbella voor een winterse stage. Een ideaal moment voor nieuwe ...

654
654
'Jackpot Antwerp: toptransfer onverwachte sterkhouder'

Antwerp FC wil bij de start van de tweede seizoenshelft de goede prestaties van in de laatste weken ...

510
510
‘Tzolis verstomd: Palace choqueert met transferwending’

Hij zag het al voor zich: eindelijk die stap naar de Premier League. Maar in Engeland is ...

1074
1074
Géén Tzolis? "Als je eerlijk bent, geef je hém de Gouden Schoen"

Binnen een dikke week is het weer zover, dan wordt de winnaar van de Gouden Schoen bekend gemaakt. ...

592
592
'Club legt zak geld klaar: twee topaanwinsten onderweg'

Bij Club Brugge gaat de tweede seizoenshelft zaterdag al van start, tenminste toch de voorbereiding ...

1288
1288
'Anderlecht is los op mercato: eerste vertrekker staat klaar'

Na een dikke week de batterijen te hebben opgeladen, beginnen de eersteklassers eerstdaags aan de ...

694
694
'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

680
680
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

509
509
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

169
169

Meer sportnieuws