Hayen schat titelkansen in: "Dan hebben we er alles aan gedaan"

door
Hayen schat titelkansen in:

Club Brugge verzekerde zich afgelopen weekend van de Beker van België, maar daarmee is de honger nog niet gestild. Zo wil Blauw-Zwart dit seizoen zijn 20ste landstitel bemachtigen. Al ligt die doelstelling niet meer in de eigen handen.

Ongeacht de ontknoping in de titelstrijd, kan Club nu al terugblikken op een knap seizoen. Voor het eerst in tien jaar tijd kon het nog eens de beker winnen. Maar vooral het parcours in de Champions League mocht gezien worden met een knappe plaats in de 1/8ste finales.

Desodanks zijn de Bruggelingen nog niet voldaan. Het grootste doel van dit seizoen was immers om een tweede ster aan het clublogo toe te voegen en dus beslag te leggen op de landstitel. Op drie speeldagen van het einde is Blauw-Zwart daarvoor echter afhankelijk van anderen.

LEES OOK: Hayen geeft 'het geheim' achter wedergeboorte Genk

Scherprechter Anderlecht

Zo heeft Union SG momenteel de beste papieren in handen. De Brusselaars staan namelijk op kop met één puntje voorsprong. Zelfs als Club Brugge zelf al zijn resterende wedstrijden wint, moet het dus rekenen op puntenverlies van de koploper. Liefst zaterdagavond al, wanneer Union op bezoek gaat bij Anderlecht.

Voor Paars-Wit staat er in principe niet veel meer op het spel. Toch rekent coach Nicky Hayen op het vervullen van hun sportieve plicht. "Denk je dat zij Union liever kampioen zien worden in Brussel, misschien? Spelers worden nog altijd betaald om het best mogelijke resultaat te halen. Als iedereen zijn plicht doet, zullen we daarna wel zien wie kampioen wordt", stelt Hayen bij Het Nieuwsblad.

Alles aan gedaan

Als de Bruggelingen straks toch naast de hoofdprijs grijpen, zal Hayen zich daar wel bij neerleggen. Zeker indien de resterende duels winnend worden afgesloten. "Winnen wij alledrie onze matchen en doet Union dat ook, dan hebben ze 28 op 30. En hebben wij er ook alles aan gedaan. Dan zal ons seizoen waarschijnlijk ook geslaagd zijn, maar dat is iets wat je aan de mensen van het bestuur moet vragen", aldus de Brugse coach bij Het Laatste Nieuws.

Het seizoen van Club is sowieso al geslaagd ...

Meest recent

Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

6
6
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

75
75
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

35
35
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

212
212
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

92
92
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

172
172
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

290
290
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

146
146
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

282
282
Muilpeer voor pover Gent: "Ligt me zwaar op de maag"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

115
115
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

344
344
'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

656
656
'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

103
103
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

104
104
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

150
150
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

222
222
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

750
750
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

96
96
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

297
297
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

98
98
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

167
167
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

919
919
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

123
123
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

270
270
Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

RSC Anderlecht zal in de mercato de fouten van de voorgaande mercato’s moeten herstellen. ...

567
567

Meer sportnieuws