Hayen schat titelkansen in: "Dan hebben we er alles aan gedaan"

356
Hayen schat titelkansen in:

Club Brugge verzekerde zich afgelopen weekend van de Beker van België, maar daarmee is de honger nog niet gestild. Zo wil Blauw-Zwart dit seizoen zijn 20ste landstitel bemachtigen. Al ligt die doelstelling niet meer in de eigen handen.

Ongeacht de ontknoping in de titelstrijd, kan Club nu al terugblikken op een knap seizoen. Voor het eerst in tien jaar tijd kon het nog eens de beker winnen. Maar vooral het parcours in de Champions League mocht gezien worden met een knappe plaats in de 1/8ste finales.

Desodanks zijn de Bruggelingen nog niet voldaan. Het grootste doel van dit seizoen was immers om een tweede ster aan het clublogo toe te voegen en dus beslag te leggen op de landstitel. Op drie speeldagen van het einde is Blauw-Zwart daarvoor echter afhankelijk van anderen.

LEES OOK: RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

Scherprechter Anderlecht

Zo heeft Union SG momenteel de beste papieren in handen. De Brusselaars staan namelijk op kop met één puntje voorsprong. Zelfs als Club Brugge zelf al zijn resterende wedstrijden wint, moet het dus rekenen op puntenverlies van de koploper. Liefst zaterdagavond al, wanneer Union op bezoek gaat bij Anderlecht.

Voor Paars-Wit staat er in principe niet veel meer op het spel. Toch rekent coach Nicky Hayen op het vervullen van hun sportieve plicht. "Denk je dat zij Union liever kampioen zien worden in Brussel, misschien? Spelers worden nog altijd betaald om het best mogelijke resultaat te halen. Als iedereen zijn plicht doet, zullen we daarna wel zien wie kampioen wordt", stelt Hayen bij Het Nieuwsblad.

Alles aan gedaan

Als de Bruggelingen straks toch naast de hoofdprijs grijpen, zal Hayen zich daar wel bij neerleggen. Zeker indien de resterende duels winnend worden afgesloten. "Winnen wij alledrie onze matchen en doet Union dat ook, dan hebben ze 28 op 30. En hebben wij er ook alles aan gedaan. Dan zal ons seizoen waarschijnlijk ook geslaagd zijn, maar dat is iets wat je aan de mensen van het bestuur moet vragen", aldus de Brugse coach bij Het Laatste Nieuws.

Het seizoen van Club is sowieso al geslaagd ...

Meest recent

Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

67
67
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

9
9
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

224
224
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

26
26
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

505
505
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

47
47
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

19
19
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

468
468
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

198
198
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

963
963
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

153
153
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

26
26
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

203
203
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

14
14
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

94
94
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

304
304
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

237
237
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

124
124
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

292
292
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

124
124
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

64
64
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

137
137
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

455
455
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

144
144
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

52
52

Meer sportnieuws