Hayen schat titelkansen in: "Dan hebben we er alles aan gedaan"

door
Hayen schat titelkansen in:

Club Brugge verzekerde zich afgelopen weekend van de Beker van België, maar daarmee is de honger nog niet gestild. Zo wil Blauw-Zwart dit seizoen zijn 20ste landstitel bemachtigen. Al ligt die doelstelling niet meer in de eigen handen.

Ongeacht de ontknoping in de titelstrijd, kan Club nu al terugblikken op een knap seizoen. Voor het eerst in tien jaar tijd kon het nog eens de beker winnen. Maar vooral het parcours in de Champions League mocht gezien worden met een knappe plaats in de 1/8ste finales.

Desodanks zijn de Bruggelingen nog niet voldaan. Het grootste doel van dit seizoen was immers om een tweede ster aan het clublogo toe te voegen en dus beslag te leggen op de landstitel. Op drie speeldagen van het einde is Blauw-Zwart daarvoor echter afhankelijk van anderen.

LEES OOK: Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Scherprechter Anderlecht

Zo heeft Union SG momenteel de beste papieren in handen. De Brusselaars staan namelijk op kop met één puntje voorsprong. Zelfs als Club Brugge zelf al zijn resterende wedstrijden wint, moet het dus rekenen op puntenverlies van de koploper. Liefst zaterdagavond al, wanneer Union op bezoek gaat bij Anderlecht.

Voor Paars-Wit staat er in principe niet veel meer op het spel. Toch rekent coach Nicky Hayen op het vervullen van hun sportieve plicht. "Denk je dat zij Union liever kampioen zien worden in Brussel, misschien? Spelers worden nog altijd betaald om het best mogelijke resultaat te halen. Als iedereen zijn plicht doet, zullen we daarna wel zien wie kampioen wordt", stelt Hayen bij Het Nieuwsblad.

Alles aan gedaan

Als de Bruggelingen straks toch naast de hoofdprijs grijpen, zal Hayen zich daar wel bij neerleggen. Zeker indien de resterende duels winnend worden afgesloten. "Winnen wij alledrie onze matchen en doet Union dat ook, dan hebben ze 28 op 30. En hebben wij er ook alles aan gedaan. Dan zal ons seizoen waarschijnlijk ook geslaagd zijn, maar dat is iets wat je aan de mensen van het bestuur moet vragen", aldus de Brugse coach bij Het Laatste Nieuws.

Het seizoen van Club is sowieso al geslaagd ...

Meest recent

Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

10
10
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

16
16
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

47
47
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

17
17
'Recordtransfer Club: Barça mengt zich in strijd'

Bij Club Brugge zullen er komende zomer ongetwijfeld weer enkele transferrecords sneuvelen. Het ...

152
152
Vergeten Rode Duivel spuwt gal: "Gebrek aan erkenning"

Het wordt komende week uitkijken naar de selectie van de Rode Duivels voor de oefeninterlands tegen ...

67
67
Revanche op Genk: Vrancken doet opvallende uitspraak

Zondag zullen alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. Daarin ligt alle druk bij KRC Genk, dat ...

80
80
Nieuw gezicht bij Anderlecht: Taravel geeft tekst en uitleg

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

149
149
WK-soap: Iraans plan heeft grote gevolgen voor Duivels

Nog 89 dagen te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Door de geo-politieke spanningen ...

251
251
'Leger topscouts bij Club-RSCA: transfergevecht barst los'

De Jupiler Pro League profileerde zich de voorbije jaren als een ideale trampoline richting de ...

329
329
Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

287
287
Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De sportieve leiding van Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomermercato. De ...

351
351
'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

61
61
Extra wapen voor Genk: "Hebben hen absoluut nodig"

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

262
262
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

194
194
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

223
223
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

263
263
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

189
189
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

468
468
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

404
404
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

110
110
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

319
319
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

216
216
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

574
574
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

864
864

Meer sportnieuws