Vrancken spreekt heldere transfertaal na behoud STVV

door
Vrancken spreekt heldere transfertaal na behoud STVV

STVV wist zaterdag beslag te leggen op de eindzege in de Play-Downs en zal dus ook volgend seizoen op het hoogste niveau aantreden. Maar nu het behoud een feit is, wil coach Wouter Vrancken niet op zijn lauweren rusten. Zo hoopt hij dat het huiswerk op de transfermarkt snel kan worden ingezet.

De Limburgers hebben erg woelig seizoen achter de rug, dat al begon mis te lopen in de voorbereiding. Zo bleek Christian Lattanzio een complete miscast als trainer. Na enkele weken werd hij dan ook alweer aan de kant geschoven. Onder diens opvolger Felice Mazzu ging het even beter. Maar al snel zakte STVV weer weg in het degradatiemoeras.

In januari werd nog een wanhoopspoging ondernomen op de mercato. Het aantrekken van Didier Lamkel Zé en co bleek meer kwaad dan goed te doen. Zo werd STVV uiteindelijk veroordeeld tot de Play-Downs om het behoud te verzekeren. Die gingen evenwel dramatisch van start, waarop Mazzu na de eerste speeldag ontslagen werd.

Redder Vrancken

Om hem te vervangen pakte de club uit met ex-speler Wouter Vrancken. Die was zelf enkele weken eerder aan de kant geschoven bij AA Gent. En zijn aanwerving bleek een succes. Vrancken kreeg de ploeg weer op de rails en leidde STVV uiteindelijk naar de eindzege in de Play-Downs en dus automatisch het behoud.

Komend seizoen zal Sint-Truiden dus opnieuw op het hoogste niveau aantreden. Mét Vrancken aan het roer. "Maandag komen we met spelers en stafleden een laatste keer samen op de club. Vanaf dan hebben de jongens vakantie. Ikzelf ook? Een beetje. Ons werk naar volgend seizoen begint meteen", maakte hij zich sterk bij Het Belang van Limburg.

Snel handelen op mercato

Vrancken is dus van plan om er vanaf de voorbereiding meteen in te vliegen. De coach mikte dan ook op een goede start van het komende seizoen. En dus hoopt hij dat de club tijdig begint aan het huiswerk op de transfermarkt. "We willen er direct staan als het nieuwe seizoen begint. Akkoord, nieuwe spelers komen niet van vandaag op morgen op bestelling, maar we moeten wel zorgen dat we er snel staan", aldus de oefenmeester.

POLL: Met Vrancken heel het seizoen aan het roer, zat STVV nooit in de Play-Downs ...

Meest recent

Dikke rentree Anderlecht: middenveld davert

Anderlecht toont interesse in Joseph Nonge, een 19-jarige middenvelder die zijn jeugdopleiding in ...

55
55
Zware klap Courtois: score in Spaanse pers doet pijn

De Spaanse titelstrijd lijkt in een beslissende plooi gevallen. Leider FC Barcelona won zondag ...

28
28
Chery doet boekje open over bliksemvertrek bij Antwerp

Antwerp FC boekte zondagmiddag een cruciale overwinning en haalde het met 0-3 op het veld van AA ...

69
69
Club Brugge of Union? Analisten duiden kampioen al aan

De titelstrijd in de Champions' Play-Offs nadert zijn climax en blijft razend spannend. Leider Union ...

344
344
Union ontsnapt op Anderlecht: ex-ref velt messcherp verdict

Union SG boekte zaterdagavond een cruciale zege in de titelstrijd en won met 0-1 op het veld van RSC ...

265
265
Vanaken doet Club-fans watertanden met straffe uitspraak

Op twee speeldagen van het einde is de strijd om de titel officieel een duel geworden. KRC Genk werd ...

236
236
'OHL grijpt drastisch in na complete afgang'

OH Leuven zag vrijdag zijn laatste sprankeltje hoop op het winnen van de Europe Play-Off in rook ...

88
88
Club hoopt op rivaal: "Zij mogen eens iets voor ons doen"

Club Brugge heeft zondag gedaan wat het moest doen om zijn titeldroom in leven te houden. Het ging ...

342
342
Ondanks goal Lukaku: Napoli doet slechte zaak in titelstrijd

De titelstrijd in de Serie A is zondagavond weer wat spannender geworden. Leider Napoli bleef immers ...

95
95
Hrosovsky: "Daar hebben we met Genk de titel verloren"

KRC Genk mag definitief een kruis maken over de landstitel. Een 0-2-nederlaag tegen Club Brugge ...

242
242
Club nog kampioen? Hayen oordeelt over titelstrijd

Club Brugge wil dolgraag zijn titel verlengen en twee speeldagen voor het einde mag het daar nog ...

376
376
Game over voor Genk: Fink is om deze reden toch tevreden

'Strive for five' was in deze play-offs het motto van KRC Genk, maar die verhoopte vijfde titel zal ...

147
147
De Bruyne naar Napoli? Opvallende uitspraak van TD

De voorbije week kreeg het transferdossier van Kevin De Bruyne plots een verrassende wending. ...

118
118
Dender smeert OHL forfaitcijfers aan in overbodige match

In de laatste wedstrijd van dit voetbalweekend in de Jupiler Pro League stond er niets meer op het ...

48
48
Union volgende week kampioen? Bij dit scenario kan het

En toen waren ze nog met twee. KRC Genk werd zondagavond definitief uitgeteld voor de titel in de ...

454
454
Club beëindigt Genkse titeldroom en blijft in spoor Union

KRC Genk zal dit seizoen zijn vijfde landstitel niet veroveren. De Limburgers zijn mathematisch ...

241
241
Antwerp kan Europa ruiken: "Of het nu ook binnen is?"

Antwerp heeft zondag een grote stap gezet richting het veilig stellen van de vijfde plaats. Het ...

280
280
Gooit Nainggolan bommetje over zijn toekomstplannen?

Lokeren-Temse zal volgend seizoen niet in de Jupiler Pro League spelen. Na een tumultueuze wedstrijd ...

315
315
Trossard helpt Arsenal aan knappe comeback tegen Liverpool

Arsenal kreeg deze week een immense klap met de uitschakeling door PSG in de halve finale van de ...

45
45
Club-fans viseren Genk-speler: "Hij is Burgess 2.0"

Club Brugge lijkt goed op weg om KRC Genk uit de titelstrijd te kegelen. Halfweg staat Blauw-Zwart ...

485
485

Meer sportnieuws