Bij RSC Anderlecht moeten ze zich geen illusies maken: de huurlingen verlaten Brussel na één seizoen. Lisandro Magallan, Joshua Zirkzee en Christian Kouamé keren terug naar hun club. Ajax gooit roet het in eten.
De Amsterdammers verhuren Magallan met een aankoopoptie van vijf miljoen euro aan Anderlecht, maar Vincent Kompany & co rekenen volgend seizoen op Zeno Debast en Hannes Delcroix. De Argentijn keert dus terug naar Ajax. Maar dat is niet het grootste nieuws.
Goal meldt vandaag dat Ajax aan Joshua Zirkzee denkt. De spits staat ook op de radar van PSV, maar de aanvaller van Bayern München zou dus wel eens in Amsterdam kunnen belanden. Bayern en Ajax zijn immers al weken in gesprek met elkaar omtrent de overgang van Ryan Gravenberch. Bovendien hebben ze ook Sébastien Haller in hun vizier en Ajax zou hebben laten weten dat zij de komst van Zirkzee wel zien zitten.
AJAX-SPELER
De 20-jarige aanvaller heeft nog maar één jaar contract in München en een contractverlenging lijkt niet aan de orde te zijn. Bayern zou hem daarom willen verkopen voor ongeveer 10 miljoen euro, maar het kan Zirkzee dus in de onderhandelingen met Ajax betrekken. De spits heeft alvast de technische capaciteiten om het waar te maken bij Ajax, alleen zal hij dan beter voor de dag moeten komen in topmatchen. Bij Ajax zou hij op een hoger niveau progressie kunnen maken. Anderlecht moet zo helemaal afhaken in de strijd om het behoud van Zirkzee, want de Brusselaars hebben niet genoeg financiële slagkracht.
LEES OOK: Waarom Vincent Kompany de Johan Cruijff van België is
Claudio Reulens