'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

355
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club Brugge kan terugblikken op een meer dan geslaagde campagne in de Youth League. Verschillende jonkies konden zich zo ook in de kijker spelen van Europese (top)clubs. Eén van hen kan alvast rekenen op concrete interesse.

De Youth League, het equivalent van de Champions League voor jongeren, is één van de meest prestigieuze jeugdtoernooien ter wereld. Voor dit seizoen slaagde geen enkele Belgische ploeg er in om de finale te halen. Maar daar wist Club Nxt verandering in te brengen na een ronduit indrukwekkende campagne.

LEES OOK: Dortmund wendt bekerblamage af, sensatie in Serie A

Brugse jonkies imponeren

In de League Phase pakte de ploeg van coach Jonas De Roeck een straffe 15 op 18 na zeges tegen gerenommeerde clubs als Arsenal FC, Bayern München en FC Barcelona. Die goede lijn werd ook doorgetrokken in de knock out-fase. Zo gingen achtereenvolgens AS Monaco, MSK Zilina en Atlético Madrid voor de bijl.

Club Nxt stootte het zo tot de Final Four, waarin de maat werd genomen van topfavoriet SL Benfica. En in de finale strandde Blauw-Zwart uiteindelijk op een zucht van de eindzege. Real Madrid haalde het uiteindelijk na penalty's. Toch zal men vooral met fierheid terugblikken op de knappe prestaties. En voor enkele spelers kan dit een mooie opstap worden.

Okon junior gegeerd

Zo zijn ongetwijfeld verschillende jongens opgemerkt door de vele Europese scouts die het toernooi van dichtbij volgen. Gianluca Okon bijvoorbeeld. De zoon van voormalig Gouden Schoen Pauk Okon was één van de dragende krachten. De controlerende middenvelder koppelt het nodige fysieke vermogen aan technische kwaliteiten. Een profiel dat veel clubs kunnen gebruiken dus.

Tegenover 'TMW Radio' laat de Italiaanse scout Marco Palma alvast verstaan dat Okon op de verlanglijst staan bij SS Lazio. Dat zijn vader een verleden heeft bij de Romeinse club, kan mogelijk in het voordeel van de Italianen spelen. Maar er zouden ook verschillende ploegen uit de Premier League op de loer liggen. Afwachten dus of het straks tot een officieel bod komt. Het contract van Okon loopt nog tot medio 2027.

Jongeren krijgen bij Club voldoende kansen in de A-kern ...

Meest recent

Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Bij Club Brugge kunnen ze niet morren over hun seizoen tot dusver. Ze pakten al 24 op 27 in de ...

107
107
'Rangers lacht aanbieding voor Raskin weg'

De wintermercato komt stilaan in het zicht, want er resten nog twee maanden tot de transfermarkt ...

19
19
Arsenal blameert zich tegen vierdeklasser in League Cup

In Engeland staat er deze week bekervoetbal op het programma en dat heeft voor een enorme verrassing ...

58
58
Dortmund wendt bekerblamage af, sensatie in Serie A

In België wordt er tijdens deze midweek niet gevoetbald, maar in het buitenland staan er wel ...

16
16
'Schok op Sclessin: straffe terugkeer bij Standard'

Bij Standard gaan ze momenteel door een lastige periode. De Rouches blikken terug op vier ...

118
118
Yamal breekt stilte na Gouden Bal: "Het komt eraan"

Maandagavond werd de Gouden Bal uitgereikt en die kende toch een verrassende laureaat. Het was ...

22
22
'Lukaku krijgt oude bekende (voorlopig) als trainer'

Romelu Lukaku was bij Napoli in een vervelende situatie beland na zijn blessure en koos daarom in de ...

51
51
'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Charleroi leed vorig weekend dan wel verrassend zijn tweede nederlaag van het seizoen door een 3-0 ...

22
22
Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

176
176
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

279
279
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

74
74
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

674
674
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

253
253
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

81
81
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

76
76
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

194
194
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

315
315
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

528
528
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

363
363
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

330
330
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

853
853
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

749
749
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

17
17
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

90
90
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

328
328

Meer sportnieuws