Bekerfinale tóch op TV? Zenders verenigen zich tegen DAZN

425 stemmen
Bekerfinale tóch op TV? Zenders verenigen zich tegen DAZN

Op 14 mei werken RSC Anderlecht en Union SG de finale van de Croky Cup af. Maar in tegenstelling tot de voorbije jaren zal deze wedstrijd níét op een open televisiezender te verkrijgen zijn. Al wordt de beslissing van rechtenhouder DAZN mogelijk nog aangevochten.

Donderdag raakte bekend dat de bekerfinale dit seizoen enkel via DAZN te zien zal zijn. De wedstrijd wordt weliswaar gratis aangeboden. Maar kijklustigen zullen dus wel de app van DAZN moeten installeren en zich hierop registreren. Iets wat zeker de occasionele voetbalkijker kan afschrikken.

LEES OOK: De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

In strijd met mediadecreet

Maar er speelt nog een uitzonderlijk element een rol. De bekerfinale is namelijk opgenomen in een lijst van 'evenementen van publiek belang' die volgens het mediadecreet móéten worden uitgezonden op een open (televisie)net. En DAZN kreeg wel degelijk aanbiedingen binnen van deze zenders.

In tegenstelling tot de Waalse zenders, die de finale integraal links lieten liggen, zouden zowel VRT (Sporza) als DPG Media (VTM) een officieel bod hebben neergelegd. Dat lag echter onder de vraagprijs van DAZN. Het Britse streamingsplatform vond dan ook dat de aanbiedingen 'niet marktconform' waren en legde deze integraal naast zich neer.

Marktconform of niet?

Volgens Het Laatste Nieuws heerst er evenwel onenigheid over wat als 'marktconform' beschouwd kan worden. Bij DAZN baseert men zich vooral op de totaalprijs, zo'n 84 miljoen euro, die het neerlegt voor alle mediarechten in het Belgische voetbal. Toen dat bedrag bekend raakte vonden heel wat kenners echter al dat het bedrijf veel te veel betalen gezien de huidige normen op de markt.

De zenders nemen echter andere zaken in acht bij hun waarde-oordeel. Bijvoorbeeld het feit dat de finale plaatsvind in de namiddag van een feestdag en dus niet tijdens primetime.Bij DPG baseerde zich men bijvoorbeeld op de prijs die men betaalt voor gelijkaardige sportevenementen die in de namiddag worden afgewerkt. De affiche zelf wordt overigens niet bestempeld als een 'kijkcijferkanon'.

Juridisch gevecht dreigt

In ieder geval leggen VRT en DPG, met de regels van het mediadecreet in het achterhoofd, zich niet zomaar neer bij de beslissing van DAZN. Net zoals de openbare omroep overweegt ook het commerciële bedrijf om juridische stappen te zetten. "Dat DAZN dit bod afwijst en vervolgens eenzijdig aankondigt de wedstrijd uitsluitend via een eigen app aan te bieden, is volgens ons in overtreding met het Mediadecreet. De kijker is daarvan de grootste dupe. We bekijken dan ook welke verdere stappen we kunnen ondernemen", klinkt het in een statement van DPG.

Zelfs de Play-zenders, waar men geen bod deed, sluiten zich hier bij aan. "We vinden het belangrijk om een duidelijk signaal te geven tegenover een grote marktspeler die naar onze overtuiging de regels niet naleeft en dat ten koste van de vele voetbalfans in ons land", stelt men daar. Het laatste woord is in deze soap dus nog niet gezegd ...

DAZN is een slechte zaak voor het Belgische voetbal ...

Meest recent

Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Nederland trekt met ambitie naar het WK, maar er zijn toch ook veel twijfels. Oranje heeft niet meer ...

10
10
'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

42
42
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

77
77
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

140
140
Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

169
169
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard zoekt geld, net zoals elke andere Belgische club. Dat moet komen via uitgaande transfers. ...

107
107
Hein voorspelt: "Hij gaat geweldig WK spelen bij Duivels"

De Rode Duivels reizen maandag af naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een goed ...

119
119
Vandenbempt en Van der Elst onthullen: WK-verhaal zindert na

Peter Vandenbempt en Franky Van der Elst hebben in aanloop naar het WK in de Verenigde Staten een ...

54
54
'Club Brugge beeft: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen in het tussenseizoen staat buiten ...

443
443
Pérez herverkozen: Mourinho en dríé topaanwinsten naar Real

De voorzittersverkiezingen hebben dan toch geen verrassing opgeleverd bij Real Madrid. Zoals ...

100
100
Partner Ngoy gezocht: "Mechele of Theate? Kies voor hem"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

303
303
Garcia maakt van Lukaku plots weer een probleem

De discussie rond Romelu Lukaku is plots veel groter dan nodig. Niet door zijn goal tegen ...

340
340
'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ...

904
904
'Premier League davert: Arsenal haalt uit op mercato'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

133
133
'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

658
658
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

196
196
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

191
191
Vanhaezebrouck doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

342
342
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

101
101
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

525
525
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

213
213
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

299
299
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

163
163
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

222
222
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

120
120

Meer sportnieuws