‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

door
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een coach die eerder al dicht bij een akkoord stond. De timing, de nieuwe sportieve structuur en het aflopende contract in het buitenland maken die pist vandaag actueler dan een paar weken geleden.

LEES OOK: Vrancken héél mysterieus over transfer naar Anderlecht

Waarom Schreuder opnieuw bovenaan de lijst verschijnt

Half april leek Anderlecht het dossier-Schreuder te laten vallen. Te weinig tijd, te veel discussie en complexe onderhandelingen met zijn huidige club Al-Diraiyah. De Nederlander had nochtans al een persoonlijk akkoord met paars-wit. Maar nu zijn contract in Saudi-Arabië loopt eind juni afloopt en nu Anderlecht op het punt staat een nieuwe sportieve directeur aan te stellen, lijkt het dossier-Schreuder logischer dan een week geleden.

Dat heeft ook met Jérémy Taravel te maken. Hij hield Anderlecht recht in een moeilijke periode, maar naarmate de weken vorderen, lijkt Anderlecht niet echt stabieler of duidelijker in het spel en in de resultaten. Anderlecht-watcher Jürgen Geril acht de kans waarschijnlijk dat Taravel na dit seizoen niet meer de hoofdcoach is van RSCA. “Sibierski wordt de nieuwe sportief directeur. Dat lijkt mij niet de man om te gaan zeggen: 'we gaan hier met Taravel doorgaan'", klonk het bij Sjotcast. “Ik denk zelfs als ze de beker winnen, dat ze niet doorgaan met Taravel”, vulde Ludo Vandewalle, chef voetbal van 'Het Nieuwsblad' aan.

En dan duikt vanzelf opnieuw de vraag op of Anderlecht niet zou teruggrijpen naar de coach die in februari al bovenaan de lijst stond én waarmee de club reeds verregaande gesprekken voerde. Anderlecht polste in februari niet zomaar bij Schreuder. De gesprekken stonden al ver en de Nederlander zei zelfs dat er een persoonlijk akkoord was. In Het Nieuwsblad vertelde hij dat hij echt iets zag in het project en dat CEO Kenneth Bornauw indruk op hem maakte. Op dat vlak klikte het toen al. Schreuder zei dat hij Anderlecht en weken volgde en had zich duidelijk in het dossier vastgebeten. Dat maakte hem anders dan de vele namen die in Brussel passeerden. Daardoor zou paars-wit, als het opnieuw een T1 zoekt, niet helemaal opnieuw moeten beginnen.

Dat de deal in februari afsprong, lag trouwens niet aan Schreuder zelf. Het probleem zat in Saudi-Arabië. Al-Diraiyah wilde hem niet laten gaan omdat ze volop voor promotie speelden. Schreuder wou op zijn beurt geen ruzie maken om weg te raken. ‘Ik wilde geen herrie schoppen om naar Anderlecht te gaan’, zei hij toen in Het Nieuwsblad.

Twijfel rond Taravel duwt Anderlecht richting oude piste

Maar vandaag is de situatie anders dan in februari. Toen wilde Anderlecht snel reageren na het ontslag van Besnik Hasi. Nu kijkt de club naar een grotere herstart, met een nieuwe sportieve baas — die steeds meer wijst richting Antoine Sibierski. En zodra de nieuwe TD binnenkomt, verandert ook de zoektocht rond de trainer. Vanuit dat standpunt wordt Schreuder opnieuw logisch.

Zijn contract in Saudi-Arabië loopt eind juni af. De club speelt nog voor promotie, maar dat is iets anders dan in februari, toen Anderlecht hem meteen wilde binnenhalen. Nu speelt de tijd in het voordeel van paars-wit: wachten kost niets meer. En Al-Diraiyah staat nog altijd bovenaan in de competitie, wat ook verklaart waarom ze hem toen niet wilden laten vertrekken.

Maar er is wel een nieuw element: Duitsland. Schreuder maakt tot en met het WK deel uit van de staf van bondscoach Julian Nagelsmann. Schreuder is assistent-trainer van de Duitse nationale ploeg op het WK, dat loopt van 11 juni tot 19 juli 2026. Met andere woorden: hij is op 30 juni vrij als clubcoach, maar is nog onbeschikbaar tot half juli, als Duitsland ver geraakt op het WK.

Nieuwe sportieve baas kan deur naar Schreuder weer openen

Schreuder is deze zomer niet onhaalbaar. Hij is zelfs opnieuw een realistische optie. Maar als Anderlecht hem wil, dan moet de club aanvaarden dat de voorbereiding deels zonder hem begint, of dat er een tijdelijke oplossing komt. En dat is belangrijk in een zomer waarin er een zoveelste sportieve heropbouw plaatsvindt in Brussel. De echte vraag is dus of Anderlecht opnieuw wil wachten op een coach die het in februari al wilde, maar toen niet kreeg.

Wie moet volgend seizoen hoofdcoach worden van Anderlecht

Meest recent

'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

7
7
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

41
41
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

164
164
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

100
100
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

116
116
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

224
224
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

37
37
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

154
154
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

147
147
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

66
66
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

139
139
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

53
53
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

136
136
Ministuntje AA Gent: De Mil koestert één grote hoop

De titelstrijd kreeg woensdagavond weer een verrassende wending. Enkele dagen nadat het nog de ...

184
184
Rode Duivels plots tegen Italië op WK? Trump-plan duikt op

Bij de FIFA liet voorzitter Gianni Infantino onlangs nog weten dat Iran zeker zal deelnemen aan het ...

239
239
Vrancken héél mysterieus over transfer naar Anderlecht

RSC Anderlecht gaat mogelijk op zoek naar een nieuwe trainer, al is daar nog geen duidelijkheid ...

370
370
Beerschot slijpt de messen: "Dat gaan we tonen!"

In de Challenger Pro League beginnen de Play-Offs voor de promotie. Beerschot neemt het op tegen ...

145
145
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

75
75
Club Brugge slaat terug: titelstrijd ontploft

Club Brugge won overtuigend met 6-1 van KV Mechelen. Achteraf waren ze uiteraard blij in het Jan ...

211
211
Bertaccini doet Anderlecht dromen: cijfers spreken

Adriano Bertaccini is sterk begonnen aan de Play-Offs. De aanvaller kende tot op heden een ...

188
188
Kompany zet Bayern-top onder druk met beslissing van formaat

Bayern zit in een beslissende fase rond een transfertarget die Kompany al maanden bovenaan zijn ...

108
108
Nainggolan spreekt klare taal over vertrek bij Patro

Patro Eisden stuntte door Radja Nainggolan in januari naar Maasmechelen te halen. De voormalige Rode ...

463
463
'Anderlecht botst met Napoli: strijd barst los'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. De Brusselaars willen de kern in de ...

174
174
Hubert geeft verklaring voor pover Union SG

Union SG speelde een povere partij, niet de eerste, tegen AA Gent. Deze keer konden ze geen ...

241
241
Vanaken niet pijnvrij: "Ik maak het zo niet erger"

Club Brugge uit en thuis is een enorm verschil. Na RSC Anderlecht werd ook KV Mechelen vlot ...

176
176

Meer sportnieuws