AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

352 stemmen
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie sleepte het een puntje uit de brand in het Dudenpark. Zondag wacht alweer een zware opdracht, want dan komt Club Brugge op bezoek in de Planet Group arena. Daar worden de messen alvast geslepen.

De immer beladen Slag om Vlaanderen krijgt dit keer nog een extra pigment. Niet alleen omdat de Buffalo's na Union ook hun aartsrivaal punten willen afsnoepen in de titelrace, maar vooral omdat Ivan Leko voor het eerst terugkeert sinds hij AA Gent plots liet staan om in te gaan op een aanbod van Blauw-Zwart.

LEES OOK: 'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Gent versus Leko

Kort na die gevoelige overstap won hij al in eigen huis met 2-1 van Rik De Mil, maar nu krijgt de Gentse achterban dus eindelijk de kans om hem flink op de korrel te nemen. "Hoe speciaal die match is, behoeft geen betoog", klinkt het op de clubwebsite, waar Aimé Omgba wel de gemoederen wat tracht te bedaren.

"Het is Gent tegen Club Brugge, niet wij tegen Leko. Het is een derby, we moeten niet met te veel emoties aan die match starten. Zelf ben ik een rustige jongen en ik ben op mijn best als mijn hoofd leeg is", aldus de 23-jarige Nederlander, die onder de Kroaat nochtans amper aan de bak kwam op het middenveld.

Omgba grijpt kans

"Ik zou liegen als ik zou zeggen dat het me niets heeft gedaan, maar we zijn nu enkele maanden verder", vervolgt Omgba, die vorige zomer voor één miljoen werd weggeplukt bij NAC en woensdag pas voor de eerste keer aan de aftrap verscheen. Ook in Het Nieuwsblad liet hij nu zijn licht schijnen op zijn situatie.

"De coachwissel speelde een grote rol voor mij en natuurlijk hoop ik zondag ook te starten. We moeten die match als een normale partij benaderen. Al ga ik ook niet ontkennen dat het heel fijn zou zijn om onze eerste overwinning in deze play-offs uitgerekend tegen het Club Brugge van Leko te boeken", luidt het.

Wie zal zondag winnen?

Meest recent

'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

5
5
'Genk casht miljoenen: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

35
35
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

195
195
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

21
21
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

64
64
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

83
83
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

19
19
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

66
66
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

493
493
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

89
89
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

180
180
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

64
64
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

262
262
'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

66
66
Vertonghen geeft pronostiek Duivels: "Heel goed voorteken"

We hebben er even op moeten wachten, maar maandagavond begint eindelijk het WK van de Rode Duivels. ...

92
92
Anderlecht pakt uit met verrassende contractverlenging

Bij Anderlecht wordt de puzzel voor volgend seizoen op dit moment volop gelegd. Sportief directeur ...

135
135
Mist hij een WK-match of niet? Plan-Doku onthuld

Er viel vorig weekend plots een bommetje in het Belgische kamp, want plots raakte bekend dat ...

114
114
'Rigaux verrast compleet met nieuwe coach Feyenoord'

Dévy Rigaux lag de voorbije weken al meteen onder vuur in Nederland. Bij zijn aanstelling als ...

182
182
'Totale chaos: WK-deelnemer zet bondscoach meteen op straat'

Het WK is nog maar enkele dagen ver, maar het lijkt erop dat bij één deelnemer nu al ...

106
106
Volgende vertrekker bij Antwerp officieel bevestigd

Antwerp staat voor een bijzonder drukke transferzomer. Technisch directeur Marc Overmars lijkt een ...

140
140
'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Voor Carl Hoefkens is het een zeer woelig seizoen geweest. De trainer slaagde er uiteindelijk niet ...

211
211
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat nadert, dubbelslag bij Club'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

367
367
“Van Dijk moet Koeman aanpakken”: onrust bij Oranje

Onze Noorderburen zijn het WK op een valse nooit gestart. Nederland kwam tegen Japan tot twee keer ...

164
164
Depay onderdeel van spot: één beeld zorgt voor ophef

Memphis Depay stond zondag niet in de basis bij Nederland tegen Japan, maar wist toch al ruim voor ...

163
163
Viertal Duivels dé sleutel voor WK: “Lot ligt in hun handen”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Egypte in de eerste WK-wedstrijd van Groep G. Bondscoach ...

97
97

Meer sportnieuws