In de Serie A stond met AS Roma tegen Juventus een klassieker op het programma. De Oude Dame won met 3-4. De twee ploegen zorgden een voor spektakelstuk waar echt alles in zat. Beide ploegen verdienden een staande ovatie voor deze match.
De Serie A krijgt van heel wat waarnemers nog altijd die stempel van een 'verdedigend ingestelde competitie', maar dat cliché is al jaren achterhaald. AS Roma begon zeer sterk en zette Juve met de rug tegen de muur. De snelle 1-0 van Abraham was zeer verdiend. Roma ging op zoek naar meer, maar de Oude Dame - een schim van de ploeg van een aantal jaren geleden - heeft met Chiesa (die voor de rust geblesseerd uitviel) en Dybala nog twee (zeldzame) klassespelers in die kern. De eerste bracht de bal bij de tweede en Dybala krulde de bal enig mooi in doel: 1-1. Nadien was de partij in evenwicht, al kwam Smalling voor de rust nog dicht bij de 2-1.
In de tweede helft ging het aanvankelijk helemaal mis voor Juve. Mkhitaryan zette Roma met een afgeweken bal al snel op 2-1 en Pellegrini wist met een heerlijke vrije trap de 3-1 te scoren. Wedstrijd gespeeld? Neen, want de ingevallen Morata bediende Locatelli en die kopte de 3-2 in doel. Zo kregen we nog twintig spannende minuten. Kulusevski scoorde al snel de 3-3, maar hij werd teruggevlagd wegens voorgaand buitenspel van Morata. De VAR kwam echter tussen, al duurde dat vele minuten, en zo werd het toch 3-3. Op een paar minuten tijd ging het van 3-1 naar 3-3. Wat een wedstrijd!
En het was nog niet gedaan, want Smalling ging zwaar in de fout en De Sciglio profiteerde en schoot de 3-4 tegen de netten. Wat een comeback van Juve. Het spektakel bleef maar duren. De Ligt beroerde de bal met de arm in het strafschopgebied en kreeg een tweede gele kaart en dus rood. Pellegrini zette zich achter de bal en... Szczesny pakte! Dat kon er ook nog wel bij. Deze match had alles en Juve ging met de drie punten naar Turijn.
— Eleven Sports (NL) (@ElevenSportsBEn) January 9, 2022
💫 | Paulo Dybala hangt de bordjes op heerlijke wijze weer gelijk! 😍🇮🇹 #RomaJuve pic.twitter.com/U4Os4KbIh6
🇽🇪 | Tammy Abraham opent de score in Rome! 🔥 #RomaJuve pic.twitter.com/72EOQpc4kA
— Eleven Sports (NL) (@ElevenSportsBEn) January 9, 2022
👌 | Een geweldige vrije trap van Lorenzo Pellegrini! 😍💥 #RomaJuve pic.twitter.com/uX05pn7qYE
— Eleven Sports (NL) (@ElevenSportsBEn) January 9, 2022
LEES OOK: 'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'
Claudio Reulens