Smaakmaker AA Gent: "Niet noodzakelijk richting Premier League"

door
Smaakmaker AA Gent:

Bij AA Gent hebben ze een aantal spelers die mogen dromen van een stap hogerop. Eén van hen is Joseph Okumu. De centrale verdediger sprak in het clubblad WigWam over zijn toekomst.


"Ik heb geen echt vast toekomstperspectief, maar ik ben wel ambitieus. Victor Wanyama (ooit aan de slag bij Beerschot, maar daarna een vedette bij Celtic, Southampton en Tottenham, nvdr.) was de eerste Keniaan die succesvol was in de Premier League. Hij zette de standaard", opent hij.

PREMIER LEAGUE

Okumu hoopt ooit om in zijn voetsporen te treden. "Dat is voor mij en andere Kenianen de uitdaging, om ook dat niveau te bereiken. Maar dat wil niet zeggen dat dat noodzakelijk ook in de Premier League moet zijn. Ieder moet zijn eigen loopbaan uitstippelen, zijn eigen reis gaan. En ik wil ook onze nationale ploeg, de Harambee Stars, blijven helpen, ook al konden we ons niet plaatsen voor de Africa Cup van 2022", laat hij weten.

AA Gent nam de speler afgelopen zomer voor 3,5 miljoen euro over van Elfsborg. Hij groeide na een moeizaam begin tot een sterkhouder en is ondertussen één van de beste verdedigers in de Jupiler Pro League. Door zijn goede prestaties zullen er ongetwijfeld al ploegen zijn die zijn wedstrijden in de gaten houden. Bij AA Gent ruiken ze nu al een volgende uitgaande toptransfer. De club wacht immers bang af hoe lang het nog zonder fans moet spelen, wat hen erg veel geld kost. Daardoor moesten afgelopen zomer Roman Yaremchuk en Niklas Dorsch voor ongeveer 23 miljoen euro van de hand gedaan.

Gaat hij op termijn in de Premier League spelen?

Meest recent

Pro League maakt zeer fraaie cijfers bekend

Het was de voorbije dagen alle hens aan dek bij de Pro League door de problemen met DAZN, dat het ...

1
1
'Geen Vermant: Stuttgart richt pijlen op andere Belg'

Bij VfB Stuttgart gaan ze in januari op zoek naar een spits en dat dossier heeft ook een stevige ...

8
8
Nieuwe eigenaars Beerschot kondigen transfergeweld aan

Bij Beerschot deden onlangs nieuwe eigenaars hun intrede. Net als STVV kwamen de Mannekes in Japanse ...

60
60
'Standard krijgt cruciaal nieuws over investeerders'

Bij Standard zijn ze nog altijd in blijde verwachting van nieuwe investeerders. CEO Giacomo Angelini ...

38
38
Pijnlijk: DAZN geeft wél miljarden aan andere deal

Er wacht de komende maanden ongetwijfeld nog een bittere strijd tussen de Pro League en DAZN over ...

103
103
KV Mechelen ruikt nu al de jackpot: "Hij is een meerwaarde"

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en staat bijzonder knap vijfde. De fans dromen ...

58
58
Hasi wil ook scalp van Union: "Daar komen ze tekort"

RSC Anderlecht speelt zondag in een uitverkocht Lotto Park de Brusselse derby tegen Union SG. Besnik ...

120
120
Hubert over situatie bij Anderlecht: "Zie je wel…"

Union SG neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Voor David Hubert is dat toch een speciale ...

239
239
Blessuregolf bij AA Gent: Leko steekt hand in eigen boezem

Na een magere vijf op 15 hoopt AA Gent zondag tegen STVV nog eens aan te knopen met de zege. ...

79
79
Hasi speelt open kaart over hete hangijzers Anderlecht

Na de negen op negen tegen KV Mechelen, Club Brugge en La Louvière hoopt RSC Anderlecht ...

138
138
Haroun moet puzzelen: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Antwerp stelde donderdag Joseph Oosting voor als opvolger van Stef Wils, maar op bezoek bij Club ...

373
373
Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Bij de Rode Duivels tekent zich stilaan een clash van formaat af tussen twee jonge zessen. Arthur ...

131
131
Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

577
577
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

268
268
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

77
77
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

254
254
Pro League klaagt DAZN aan: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

208
208
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

287
287
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

188
188
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

466
466
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

441
441
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

260
260
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

64
64
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

134
134
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

186
186

Meer sportnieuws