Zomeraanwinst heeft het zwaar verkorven bij Antwerp

door
Zomeraanwinst heeft het zwaar verkorven bij Antwerp

Nog een geluk dat er donderdag geen supporters aanwezig waren op de Bosuil. Viktor Fischer haalde de ondergrens tegen Fenerbahce en met publiek in de tribunes, zou hij zonder twijfel zwaar geviseerd worden door de Antwerpse fans. En dat zou al niet de eerste keer geweest zijn dit seizoen.


DIKKE BUIS

Net wanneer je denkt dat het niet meer slechter kon, leverde Antwerp FC donderdagavond een zwaar belabberde prestatie af in de Europa League wedstrijd tegen Fenerbahce. “Een labiele ploeg” schrijft Het Laatste Nieuws vrijdagochtend. “Dramatisch”, volgens Het Nieuwsblad. “Een blamage”, noteerde Gazet van Antwerpen. De positie van Brian Priske op de Bosuil wordt op die manier stilaan onhoudbaar. Maar de Deense coach wordt ook niet geholpen door de individuele wanprestaties van zijn spelers.



Zo was Michael Frey helemaal niet op de afspraak tegen Fenerbahce. Maar ’t was vooral Viktor Fischer die de boter heeft gegeten bij de fans van Antwerp FC. Het Nieuwsblad en Gazet van Antwerpen beoordeelden zijn prestatie met een ongeziene 2 op 10, wat samen met Dinis Almeida de laagste score was van alle Antwerpenaren donderdagavond. De Deense aanvallende middenvelder was de voorbije weken al het grote mikpunt van kritiek onder de fans, en na de match tegen Fenerbahce zal dat er zeker niet beter op geworden zijn.

GODENKIND

Nochtans was Viktor Fischer goed uit de startblokken gekomen in het begin van het seizoen. Brian Priske was opgetogen over de komst van zijn landgenoot, die zijn ploeg extra ervaring en aanvallende kwaliteiten bijbracht. De coach van Antwerpen deinsde niet terug om Fischer al meteen voor de leeuwen te gooien en die zet betaalde zich oorspronkelijk ook uit. Maar in de laatste weken holt Fischer hopeloos achter zijn beste vorm aan.

De verwachtingen rond de 27-jarige aanvallende middenvelder waren dan ook bijzonder hooggespannen. Viktor Fischer gold als tiener en jonge twintiger bij Ajax namelijk als één van de grootste Europese talenten. Danny Blind vergeleek hem qua speelstijl met Brian Laudrup en op het gebied van doelgerichtheid zelfs met Romario. Frank de Boer vond Fischer 'Bergkampiaanse' acties maken en Kenneth Perez tipte hem in de toekomst als één van de drie beste voetballers ter wereld.



Maar na een langdurige blessure en bijhorende revalidatie, die gecombineerd zo’n dertien maanden in beslag namen, raakte Viktor Fischer nooit meer op zijn oorspronkelijke niveau. De Deen was niet meer dezelfde speler zoals voor zijn hamstringblessure. “Het lijkt wel alsof hij anders loopt dan dat hij deed. Misschien komt dat wel door zijn blessure”, verklaarde analist Kenneth Perez daarover. Fischer droomde ooit van clubs zoals Manchester United en Real Madrid, maar op 27-jarige leeftijd speelt ie bij Antwerp FC.

ZONDEBOK

Viktor Fischer kan vahdaag in elk geval dus niet meer vergeleken worden met de wonderboy die hij ooit was. Desondanks bezit de creatieve middenvelder nog steeds grote intrinsieke kwaliteiten, die hij dit seizoen ook al meermaals demonstreerde bij Antwerp FC. Maar helaas kon Fischer die goede prestaties niet aanhouden op de lange termijn, met zijn prestatie tegen Fenerbahce dus als absoluut dieptepunt. Hadden er supporters aanwezig geweest op de Bosuil, ze zouden Fischer een striemend fluitconcert verstuurd hebben.

En dat zou alvast de eerste keer niet zijn dit seizoen. Door zijn opstapelende tegenvallende prestaties hebben de fans van Antwerp FC het steeds meer gehad met de blonde Deen. Viktor Fischer is geen Lior Refaelov, maar hij heeft wel andere kwaliteiten. Bovendien is het voor een nieuwkomer niet gemakkelijk om te opereren in een totaal nieuwe ploeg met daarnaast ook een recent aangestelde hoofdcoach. Andere nieuwkomers zoals Radja Nainggolan, Bjorn Engels of Jelle Bataille brengen trouwens ook niet wat er van hen verwacht wordt.



Desondanks levert Victor Fischer wel een grote meerwaarde bij Antwerp FC, ondanks zijn mindere periode. Onder al zijn ploegmaats zorgt hij in de Jupiler Pro League op gemiddelde basis voor de meeste kansencreatie en sleutelpasses. Da’s een belangrijke kwaliteit die cruciaal is in élke ploeg. Het wordt voor Fischer dus vooral zaak om uit zijn vormdip te geraken en zijn zelfvertrouwen terug te winnen. Maar in een tegenvallend Antwerps collectief en met een categorische achterban, wordt dat moeilijk.

DE OMMEKEER?

Viktor Fischer pakte donderdag tegen Fenerbahce uit met talloze verkeerde beslissingen en een lage snelheid van uitvoering. Nochtans is zijn balvastheid en combinatiespel één van zijn sterke punten. Als hij het gefluit van zich af kan zetten, en indien Antwerp eindelijk eens positief en dominant voetbal op de mat kan leggen, dan zou Fischer al veel beter gedijen op de Bosuil – net zoals tal van andere spelers trouwens. Aan Brian Priske om het tij te doen keren, al lijkt de coach niet te veel krediet meer te hebben in Antwerpen …

LEES OOK: Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Zal Fischer slagen bij Antwerp?

Meest recent

Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

4
4
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

21
21
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

34
34
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

28
28
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

44
44
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

52
52
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

74
74
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

90
90
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

35
35
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

119
119
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

193
193
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

431
431
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

361
361
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

303
303
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

264
264
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

190
190
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

160
160
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

98
98
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

300
300
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

483
483
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

202
202
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

231
231
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

323
323
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

512
512
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

281
281

Meer sportnieuws