Met zijn knappe doelpunten toonde Michael Olise in de voorbije interlands van Frankrijk waarom hij bij de beste voetballers ter wereld wordt gerekend. Bayern München wil dan ook nog een poosje met hem doorgaan. Maar tegenover een contractverlenging stelt hij wel een stevige eis.
De 24-jarige flankaanvaller schitter momenteel dus in het shirt van de Franse nationale ploeg. Maar hij werd wel degelijk geboren in Engeland en groeide daar op ook. Zijn jeugdopleiding werkte hij dan ook af bij verschillende Engelse clubs. Uiteindelijk brak Olise bij Crystal Palace door op het hoogste niveau.
Zijn prestaties bij Palace leverden hem in de zomer van 2024 uiteindelijk een droomtransfer op naar Bayern München, dat zo'n 53 miljoen euro voor hem neertelde. Dat bleek een geweldige investering. Onder de vleugels van coach Vincent Kompany groeide Olise namelijk uit tot een speler van mondiale klasse.
LEES OOK: 'Kompany jubelt: Bayern wil weer toeslaan met ster'
Grof wild aan Europese topZeker in het voorbije seizoen stond er geen maat op zijn prestaties. Zo was hij goed voor onder meer 22 goals en 31 assists in 52 matchen. Die lijn trok hij aanvankelijk ook door op het WK, al werden zijn prestaties minder naarmate het toernooi vorderde. En ook in de huidige jaargang is hij in bloedvorm: 8 goals en 4 assists in 7 duels bij Bayern.
De straffe verwezenlijkingen van de Fransman lokken uiteraard ook interesse van andere clubs. Zo werd Olise de voorbije maanden nadrukkelijk aan Real Madrid gelinkt. Ook in de Premier League blijft zijn naam rondzingen. Onder meer Liverpool FC wordt genoemd. Logisch dus dat Bayern zijn contract probeert open te breken.
Afkoopclausule gevraagd
Men zou de Fransman wil paaien met een flinke salarisverbetering. Volgens BILD is de club bereid om hem naast Harry Kane en Jamal Musiala tot één van de absolute topverdieners te maken. Er zouden al twee gesprekken zijn gevoerd met zijn makelaar. Het kamp-Olise zette daar echter een flinke eis tegenover. Zo wil men absoluut een afkoopclausule in de overeenkomst opnemen zodat hij ten alle tijden aan een vast bedrag kan vertrekken. Bayern zou niet op voorhand tegen zijn, op voorwaarde dat die clausule hoog genoeg is. Er zou sprake zijn van zo'n 200 miljoen euro.
Kobe K