Net zoals een week geleden kruisen de Rode Duivels maandagavond de degens met Frankrijk. Daags voordien blikte Zinedine Zidane vooruit op de confrontatie. Tijdens zijn persmoment werd hij ook gevraagd naar de prestatie van de Belgen tegen Turkije (3-0).
Afgelopen maandag stonden België en Frankrijk ook al tegenover mekaar in het Koning Boudewijn-stadion. Toen domineerden de Fransen, maar lieten de Rode Duivels zich zeker niet onbetuigd. Tot in de slotfase de onvermijdelijke Michael Olise het licht uitdeed voor de thuisnatie.
Diezelfde Olise was enkele dagen ook weer goed voor een puike treffer na een vrije trap tegen Italië. Maar dit keer was het niet voldoende voor de overwinning. Les Bleus slikten niet veel later hun eerste tegengoal onder Zidane en nadat Dayot Upamecano ook nog eens rood pakte, bleef het bij 1-1.
LEES OOK: Zidane verbaast voor Italië: “Kopstoot? Geen spijt van”
Lof van ZidaneDe Belgen wisten zich veel beter te herpakken na het eerste duel met Frankrijk. Terwijl de Fransen niet voorbij Italië raakten, maakten de Rode Duivels komaf met Turkije. Zo wonnen de troepen van bondscoach Mark van Bommel met duidelijke 3-0-cijfers. Al moet gezegd dat ze ook wel veel kansen weggaven.
Zondag werd Zidane dan ook gevraagd wat hij van België vond na het zien van de match tegen Turkije. "Ze hebben tegen ons goedgespeeld, ze brachten ons in problemen op tactisch vlak. Ze zijn tot veel in staat. Tegen Turkije brachten ze de tegenstander in problemen, waren ze sterk collectief maar ook individueel", klonk het bij L'Equipe.
Geen must-win
De bondscoach werd ook gevraagd of de return tegen België een 'must-win' is geworden na het puntenverlies van vrijdag tegen Italië. "We willen altijd winnen want we zijn erg competitief ingesteld en dat is ook het belangrijkste. We moeten nu zo goed mogelijk voorbereid zijn, zodat we op eigen veld ons eigen spel kunnen spelen. Dat is waar eht voor mij om draait."
Kobe K