Ondanks een offensieve veldbezetting kon Manchester City niet scoren tegen Chelsea. Pep Guardiola pakte overigens nog uit met enkele vreemde tactische keuzes die geen succes kenden.
Zo speelde Kevin De Bruyne een zwakke wedstrijd als valse nummer negen, een rol die niet in zijn nature ligt, en startte Manchester City zonder defensieve middenvelder. "Ik heb nochtans de spelers gebracht, waarvan ik dacht dat we de meeste kansen hadden om deze wedstrijd tot een goed einde te brengen", reageerde Guardiola na de verloren finale van de Champions League.
"In de eerste helft hadden we het moeilijk om Chelsea uit verband te spelen, na rust ging het beter, al ontbrak het ons aan inspiratie. De passes kwamen niet aan en dan wordt het lastig. Het waren ook uitzonderlijke omstandigheden, want het was nog maar onze eerste finale. We wisten dat het moeilijk zou worden tegen dit Chelsea."
🚀
Moest Guardiola het anders aangepakt hebben?
Olivier Plancke