Onuachu knalt Genk naar eerste zege in vijf matchen

door
Onuachu knalt Genk naar eerste zege in vijf matchen

Racing Genk kende een enorm goeie start onder John van den Brom, maar is intussen toch wat teruggevallen. In hun prestaties en resultaten, want de Limburgers bezetten wel nog steeds de tweede plaats in het klassement. Dat na de nederlaag in Jan Breydel op zondag wel al op twaalf punten van leider Club Brugge.

Vanavond ontving het Zulte-Waregem, tegen wie het voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens de drie punten trachtte thuis te houden. Niet vanzelfsprekend. Voor Dury & co lijken de degradatiezorgen achter de rug te liggen, en loopt er toch genoeg kwaliteit rond bij Essevee om het iedereen lastig te maken. Die moesten het vandaag wel zien te rooien zónder hun coach. Francky Dury zit namelijk in quarantaine, nadat iemand uit zijn omgeving positief testte op corona.



Bij Racing Genk begon Bongonda dan weer verrassend op de bank tegen de club waar hij zijn opleiding genoot. De Limburgers speelden zeker geen denderende eerste helft, maar waren desalniettemin het meest gevaarlijk. Rond het halfuur was er wel een zucht van opluchting in de Luminus Arena, wanneer Boucaut na het herbekijken van de beelden geen penalty toekende aan Essevee. Even later was het bijna Onuachu die voor 1-0 kon tekenen, en op slag van rust deed hij dat ook effectief. De Nigeriaan kon simpel zijn 21ste van het seizoen tegen de netten tikken.



Genk dus zo met een voorsprong de rust in en die kon het na de koffie vrijwel meteen verdubbelen. Op hoekschop knikte Onuachu - wie anders - meteen ook zijn nummer 22 van deze jaargang tegen de touwen. Hij krijgt zo stilaan zicht op het illustere aantal van 30 doelpunten in één seizoen. Een matig Zulte-Waregem stelde hier weinig of niets tegenover, en zag de wedstrijd iets na het uur helemaal beslist. Ito zorgde voor 3-0.

Boeken toe leek het voor Essevee, maar luttele minuten later kon De Bock toch weer voor spanning zorgen met de 3-1. Die spanning kwam er ook effectief nog, want twee minuten voor het einde zorgde Bruno vanop de stip zelfs voor de aansluitingstreffer. Verder kwamen de bezoekers echter niet meer, en kan Genk zo zijn eerste overwinning in vijf wedstrijden vieren. Al werd het uiteindelijk dus toch nog bibberen voor Van den Brom & co. 

Scoreverloop:
(45+1') Onuachu 1-0
(52') Onuachu 2-0
(67') Ito 3-0
(72') De Bock 3-1
(88') Bruno 3-2

LEES OOK: Lierse blijft imponeren en zet indrukwekkende remonte voort

Verdiende overwinning voor Genk...

Meest recent

3 op 12: Hayen legt uit waarom hij niet panikeert

De dip van Club Brugge lijkt alsmaar dieper te gaan. Het ging zaterdagavond nu ook onderuit op het ...

134
134
Grote verrassing bij Anderlecht: comeback of transfer?

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef, ondanks dat het toch behoorlijk puzzelen is voor ...

122
122
Messi schrijft geschiedenis en houdt Belg van titel

In de Amerikaanse MLS werd de titelstrijd zaterdagavond beslist. Lionel Messi heeft nog maar eens ...

39
39
WK-programma Duivels helemaal bekend: Garcia velt oordeel

De Rode Duivels weten nu helemaal wat er hen komende zomer te wachten staat op het WK. Nadat de ...

29
29
Stayen ontploft: STVV klopt Club na waanzinnige thriller

STVV beleefde een waanzinnige avond op Stayen. In een emotionele rollercoaster werd in het slot nu ...

201
201
Bom barst helemaal: Salah haalt Slot en Liverpool helemaal neer

Het blijft een zeer lastig seizoen voor Liverpool. Zaterdag liet het nog maar eens punten liggen, ...

128
128
Leko en Samoise keihard: "Zat de VAR een pint te drinken?"

Na de kwalificatie voor de kwartfinale van de beker kwam AA Gent zaterdag dicht bij een nieuwe grote ...

95
95
Magistrale Campbell in CPL, Beveren vloert Yves Vanderhaeghe

In de Challenger Pro League is het Club NXT eindelijk gelukt! Op speeldag 15 (!) pakten de jonge ...

53
53
Fans Club keren zich helemaal tegen duo: "Bol het af!"

Club Brugge gaat door moeilijke weken. Het verloor maar liefst drie van zijn vijf laatste ...

533
533
Arteta bevestigt blessuredomper voor Trossard

Arsenal beleefde zaterdag een baalavond. De Gunners gingen met 2-1 onderuit op het veld van Aston ...

31
31
'AA Gent briest: ref geeft fout toe bij gelijkmaker Union'

Union liet zaterdagavond voor de tweede keer op rij punten liggen in de competitie. Na de nederlaag ...

209
209
Ajax recht de rug met nieuwe zege, maar slikt ook domper

Het heeft de voorbije weken serieus gestormd bij Ajax, maar stilaan lijken de Amsterdammers de rug ...

27
27
Dochter woest na ongeval: Waes doet Antwerp-fans huiveren

Antwerp-fan en tv-icoon Tom Waes blikt ruim een jaar na zijn zware auto-ongeluk terug op ...

101
101
Barça en Liverpool brengen spektakel, pandoering voor Theate

Er stonden zaterdag in de vooravond in het buitenland nog enkele interessante affiches ...

26
26
'FIFA geeft groen licht: uitvalsbasis Duivels op WK bekend'

De Rode Duivels weten nu helemaal waar ze aan toe zijn voor het WK van komende zomer. Vrijdag werd ...

73
73
Argentijnse peper bezorgt Union late opluchting tegen AA Gent

Het zijn moeizame weken voor de landskampioen. Na de nederlaag bij rivaal Anderlecht en de moeizame ...

48
48
STVV - Club Brugge: Hayen geeft 'banneling' basisplaats

Club Brugge moet na de nederlaag tegen Royal Antwerp FC vanavond de rug rechten op het veld van ...

186
186
Crisis bij Cercle, Standard veert recht: "Is frustrerend"

Standard heeft een zeer belangrijke zege geboekt op het veld van Cercle Brugge. De Rouches wonnen ...

112
112
Alderweireld over WK van België: "Daar ben ik niet bang voor"

De Rode Duivels spelen op het WK tegen Iran, Nieuw-Zeeland en Egypte. Een héél goede ...

60
60
Rode Duivels kennen WK-schema: dit zijn de data en uren

De Rode Duivels weten sinds vrijdag dat ze op het WK 2026 aan de bak moeten tegen Iran, Egypte en ...

201
201
PSV blijft met volgende zege doorrazen in Eredivisie

Wie stopt PSV in de Eredivisie? De Eindhovenaren zijn bezig aan een straf seizoen, zowel in ...

23
23
Lierse blijft imponeren en zet indrukwekkende remonte voort

Lierse SK heeft zaterdag een derde opeenvolgende overwinning geboekt. In eigen huis klopten de ...

31
31
Standard knalt PO1 binnen ondanks late Brugse stormprik

Standard heeft op het veld van Cercle Brugge een knappe en bijzonder efficiënte zege geboekt. ...

77
77
Manchester City gooit titelstrijd weer helemaal open

In de Premier League hoopte Manchester City om 16u te profiteren van de nederlaag van Arsenal. Ze ...

31
31
Weergaloze Kane laat Kompany alwéér juichen

In de Bundesliga stond er om 15u30 de topper tussen VfB Stuttgart en Bayern München op het ...

77
77

Meer sportnieuws