Sporting Lokeren kan in de derby zaterdag tegen AA Gent opnieuw rekenen op Hamdi Harbaoui na zijn schorsing. Na een nul op zes wil de aanvaller weer aanknopen met de overwinning. "Ik gun de supporters het plezier, de match ligt erg gevoelig bij hen", zegt de Tunesiër aan
Het Nieuwsblad.
Harbaoui weet dat Gent een slecht seizoen doormaakt, maar waarschuwt voor het gewonde dier. "Ze moeten absoluut winnen om nog in de top zes te geraken. Maar ook wij moeten, net als hen, opnieuw op de rails geraken na twee verliesmatchen. Voor de laatste drie wedstrijden moeten we ons lanceren."
Vanaf 19 januari moet Lokeren zijn spits een tijd missen. Harbaoui trekt dan met Tunesië naar de Africa Cup in Zuid-Afrika. "Ik focus me eerst op de drie matchen met de club, nadien haal ik alles uit de kast voor mijn land", aldus de 27-jarige aanvaller. Op de Africa Cup komt hij ploegmaat Barry Copa tegen, die bij Ivoorkust in doel zal staan. "We hadden het er al eens over, maar plagen doen we niet. Hij weet dat zijn team vol sterren zit, terwijl Tunesië dat niet heeft."
"Tunesië is dus een beetje het Lokeren van de Africa Cup", stelt Harbaoui. "Ook Sporting heeft een steengoede ploeg met sterk collectief. Beide teams kunnen verrassen dit jaar. Ik geef je op een briefje dat we de groepsfase zullen overleven."
Aan een
transfer denkt de spits nog niet. "Misschien kan ik me in de aandacht spelen, maar dan pluk ik gewoon de vruchten van mijn hard werken. Maar voorlopig ben ik enkel bezig met Lokeren en de wedstrijd tegen Gent. We moeten de supporters de derbyzege serveren."
LEES OOK:
Coosemans doorbreekt stilte: dé reden voor bizar theaterstuk