Nog maar vier keer waren de Jonge Duivels erbij op het EK U21, de laatste keer in 2023. Ze willen in dit interlandluik hun vijfde deelname afdwingen en die komt nu stilaan wel zeer dichtbij. Na de 1-0-zege tegen Wales gaan de beloften immers de laatste speeldag in als leider in hun kwalificatiegroep.
LEES OOK: Swerts stuurt stevige waarschuwing naar Jonge Duivels
Jonge Duivels maakten het niet afNet als enkele dagen eerder tegen Wit-Rusland hadden de Jonge Duivels opnieuw weinig overschot. Net als toen zorgde Norman Bassette voor het enige doelpunt. Opvallend, want een klein jaar geleden werd het in de heenwedstrijd in Wales nog 0-7. Ook nu had de score hoger kunnen oplopen, maar in de tweede helft werden tal van kansen gemist.
"We hadden het sneller moeten afmaken, want nu moesten we bibberen tot het einde", was bondscoach Gill Swerts dan ook duidelijk bij Pickx. Maar over het algemeen was hij toch tevreden met de drie punten. Ook over een ander detail was hij zeer te spreken.
Minst gepasseerde ploeg
"Ik ben blij met onze clean sheet. Samen met Portugal en Polen zijn we de minst gepasseerde ploeg, dus dat is positief", merkte Swerts immers op. "In onze vorige campagne slikten we af en toe een goal op het einde, maar nu hielden we ondanks de druk van Wales goed stand. Daar zijn we in gegroeid. Met onze 6 op 6 willen we het nu afmaken in Denemarken."
In Denemarken strijden de Jonge Duivels op 6 oktober immers met een rechtstreekse concurrent om groepswinst. De Denen zijn hun eerste achtervolger met drie punten achterstand en een wedstrijd minder gespeeld. Doordat de heenmatch gewonnen werd, is een punt voldoende voor groepswinst en het bijhorende EK-ticket.
Jannick Lanckriet