Dinsdagavond stond ook in groep A3 van de Nations League de tweede speeldag op het programma. Spanje luisterde zijn eerste thuiswedstrijd als wereldkampioen op met een klinkende zege tegen Kroatië, terwijl Engeland zich herpakte van zijn thuisnederlaag enkele dagen geleden door te gaan winnen in Tsjechië.
LEES OOK: Nations League: Spanje klopt Engeland na spektakelstuk
Spanje - Kroatië 4-1Voor Spanje is de Nations League uitstekend begonnen. Nadat het de WK-trofee aan zijn fans gepresenteerd had, nam het tegen Kroatië een bliksemstart. Net als enkele dagen geleden in Engeland had Lamine Yamal amper een tweetal minuten nodig om de score te openen.
Beljo leek het Spaanse feestje kort voor het halfuur nog even te verstoren met de gelijkmaker, maar dat bleek achteraf slechts een voetnoot. Pubill herstelde de voorsprong enkele minuten later al en in het laatste halfuur werd de kroon helemaal op het werk gezet. Yamal pikte nog een tweede goal mee en in de slotfase zorgde Williams nog voor 4-1.
Tsjechië - Engeland 0-2
De Engelsen hadden dan weer iets recht te zetten na hun thuisnederlaag tegen Spanje. In Praag werden ze daarvoor in het zadel geholpen door de Tsjechen, die halfweg de eerste helft al met tien verder moesten. Sulc pakte rechtstreeks rood na een tackle op Anderson.
Toch duurde het tot de tweede helft eer de Engelsen daarvan konden profiteren. Gordon opende kort na rust de score. Twintig minuten voor tijd nam Harry Kane nog de laatste twijfels weg met een tweede goal.
Jannick Lanckriet