Ook de Jonge Duivels werken een extra lang interlandluik af, waarin ze hopen om kwalificatie voor het EK U21 van volgende zomer over de streep te trekken. Na twee van hun drie laatste wedstrijden liggen ze alvast op koers, want na Wit-Rusland ging nu ook Wales met het kleinste verschil voor de bijl.
In vergelijking met enkele dagen geleden voerde bondscoach Gill Swerts drie wijzigingen door in zijn elftal. Van de Perre ontbrak door een schorsing, als vervanger kreeg Piedfort de voorkeur boven De Cat en De Vlieger. Verder verdwenen ook De Roeve en Nonge uit het elftal ten voordele van Sagrado en Bisiwu.
LEES OOK: Jonge Duivels op EK-koers: strafschop beslist lastige avond
Bassette weer matchwinnaarMet die wijzigingen begonnen de Jonge Duivels geweldig. Al na acht minuten hadden ze immers een voorsprong beet. Vermant bracht laag voor doel en bij de eerste paal devieerde Bassette de bal heerlijk achter het steunbeen tegen de netten. Het was voor de Westerlo-spits al zijn tweede goal van deze interlandperiode.
Daarmee leken de beloften vertrokken voor een nieuwe monsterscore na de 0-7 uit de heenwedstrijd, maar niets bleek minder waar. Wales kwam beter in de wedstrijd en Brughmans moest ook in actie komen, maar hield zijn netten schoon. Vijf minuten voor rust schoten de bezoekers zichzelf in de voet. Cox pakte twee gele kaarten op enkele minuten tijd en dus moest Wales meer dan een helft met tien verder.
Allesbepalende slotmatch
Met een man meer gingen de Jonge Duivels nog op zoek naar een verlossende tweede goal, maar die viel uiteindelijk niet meer. Bassette liet een resem kansen liggen, terwijl ook Vermant, Mirisola en Vermeeren de weg naar de netten niet vonden. Daardoor bleef het toch bibberen tot het einde, maar de drie punten werden wel binnengehaald.
Daardoor gaan de Jonge Duivels als leider de slotspeeldag in. Ze zullen de kwalificatie over de streep moeten trekken in een allesbepalende slotmatch tegen eerste achtervolger Denemarken, dat op drie punten volgt met een match minder gespeeld. Een puntje is voldoende voor groepswinst en rechtstreekse kwalificatie voor het EK, de nummer twee speelt nog barrages.
Jannick Lanckriet