CL: Real-Belgen delen pak slaag uit, City niet voorbij Atalanta

door
CL: Real-Belgen delen pak slaag uit, City niet voorbij Atalanta

In de Champions League heeft Real Madrid woensdagavond een statement neergezet, tegen Galatasaray haalde de Koninklijke het met zware 6-0-cijfers. Kevin De Bruyne en Manchester City geraakten dan weer niet voorbij Atalanta. Bayer Leverkusen diende Atletico Madrid pijnlijk puntenverlies toe, terwijl Heung-Min Son de grote held was bij een winnend Tottenham.


Groep A
In de poule van Club Brugge, dat met 1-0 verloor op PSG, haalde Real dus flink uit. In het Bernabeú werd Galatasaray naar de slachtbank geleid. Na een kwartier spelen stond het al 3-0 dankzij het Braziliaanse wonderkind Rodrygo Goes (twee goals) en captain Sergio Ramos (strafschop). Karim Benzema bracht de stand uiteindelijk op maar liefst 6-0, met nog eens twee treffers. Het slotakkoord was voor de 18-jarige Rodrygo, die in de blessuretijd zijn hattrick completeerde.

In theorie kan Club Brugge nog tweede worden boven Real Madrid, maar dat lijkt een utopie. De West-Vlamingen moeten in de resterende twee speelrondes met Galatasaray gaan uitvechten wie de Europa League in mag als nummer 3 in de poule.

Groep B
In Groep B won Bayern München, dat om 18:55 uur aftrapte in Duitsland, eerder op de avond al met 2-0 van Olympiakos door goals van Robert Lewandowski en Ivan Perisic. De andere topclub uit de groep, Tottenham Hotspur, deed ook wat het moest doen: ondanks een enorme vormcrisis van de mannen van Mauricio Pochettino werd het maar liefst 0-4 in Belgrado tegen Crvena Zvezda. De goals kwamen van Giovani Lo Celso, Christian Eriksen en de veelbesproken Heung Min-Son (twee keer), die deze week nog het been van Andre Gomes (Everton) brak in de Premier League.

Groep C
In Groep C nam Atalanta Bergamo het op tegen Manchester City. Voor de Italianen begon de avond rampzalig: zo belandde de bal bij Raheem Sterling, die na een fraaie combinatie met Gabriel Jesus toesloeg voor de openingstreffer. Dankzij Mario Pasalic werd het toch nog 1-1 in Italië, mede doordat Jesus een strafschop miste en Claudio Bravo (de doelman die eens mocht keepen in plaats van Ederson) in de 81e minuut nog een directe rode kaart pakte.

Verder speelde Dinamo Zagreb in Groep C met 3-3 gelijk tegen Shakhtar Donetsk. Ook in dit duel werd de rode prent getrokken; twee maal zelfs, voor Nikola Moro (Zagreb) en Marlos (Shakhtar). Zagreb en Shakhtar hebben nu beiden 5 punten na 4 duels, Atalanta staat laatste met één schamel punt.

Groep D
En tot slot won Juventus eerder vanavond al met 1-2 bij Lokomotiv Moskou: Bayer Leverkusen won later knap met dezelfde cijfers van Atlético Madrid. Tot dusver verliep de Champions League dramatisch voor de mannen van Peter Bosz, maar met deze driepunter door goals van Kevin Volland en Thomas Partey (eigen goal) maakt Leverkusen toch nog een kans op overwintering. Bayer heeft net als Lokomotiv drie punten nu, Atlético Madrid 7. Juventus wordt vrijwel zeker eerste: zij hebben reeds 10 punten gepakt.

LEES OOK: Tottenham bereikt bodem: interim-trainer vliegt na 7 matchen

🚀

Wie is volgens u de grootste kanshebber op de eindzege?

Meest recent

Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

2
2
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

26
26
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

120
120
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

158
158
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

379
379
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

68
68
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

56
56
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

151
151
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

384
384
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

165
165
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

84
84
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

332
332
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

443
443
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

48
48
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

189
189
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

666
666
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

183
183
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

137
137
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

199
199
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

34
34
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

380
380
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

85
85
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

249
249
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

383
383
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

209
209

Meer sportnieuws