Mirallas spreekt zich uit over veelbesproken makelaar Henrotay

door
Mirallas spreekt zich uit over veelbesproken makelaar Henrotay

Antwerp haalde in de voorbije transferperiode uit met de komst van Kevin Mirallas. Die transfer werd geregeld door diens makelaar Christophe Henrotay, die onlangs in opspraak kwam bij gesjoemel met transfercommissies.

Henrotay werkt steeds samen met zijn schoonbroer en partner Christophe Cheniaux, en met dat duo werkt Mirallas al jarenlang samen. De Rode Duivel blijft achter zijn makelaars staan. "Ik maak me geen zorgen," verklaarde Mirallas aan Het Laatste Nieuws. "Ik werk al 16 jaar met hen. Er was nooit een vuiltje aan de lucht."

"Het is erg triest voor hun vrouwen en hun familie. Hopelijk raakt alles snel uitgeklaard. Bayat werd ook veel ten laste gelegd, maar uiteindelijk bleef het toch ook bij een boete en is hij alweer aan het werk", aldus Mirallas. 

Vlap of Flop? Angst voor Stanciu-syndroom slaat toe bij Anderlecht

Geen Michel Vlap te bemerken bij RSC Anderlecht tegen Sint-Truiden. Hij was niet te vinden op het veld, noch te spotten op de reservebank. Zelfs niet in de tribunes van het Lotto Park. Vlap was ziekjes, zoals hij zelf ook liet weten via Instagram. Al is het nog maar de vraag of hij wel in de basis had gestaan indien hij gezond was geweest. De Nederlander kon zijn hoge transfersom, zo'n 8 miljoen euro, voorlopig nog niet rechtvaardigen. Uiteraard verdient hij nog tijd en krediet, zeker onder nieuwe coach Frank Vercauteren. Maar hier en daar wordt nu al gevreesd voor een Stanciu-scenario.

VLAP SCHITTERT (EENMALIG)

Het begon nochtans allemaal erg veelbelovend. Op een zomerse namiddag in augustus scoorde Vlap tijdens de seizoensopener zijn eerste doelpunt voor Anderlecht. Na dertien minuten spelen tegen KV Oostende krulde de Nederlander de bal enig mooi binnen in de verste hoek. Puur op gevoel en zuivere techniek. Ook zijn tweede treffer was er één om in te kaderen, maar die werd afgekeurd. Anderlecht zat op rozen en het steeds kritische publiek ontdekte de nieuwe smaakmaker. De partij tegen het vernieuwde KVO 3.0 (of was het nu alweer 4.0?) ging wel verloren. Een accident de parcours, luidde het.



Maar de wedstrijden vorderden en de prestaties bleven ondermaats. Zowel van Anderlecht als van Vlap. De Nederlander toont zich naast het veld enorm aimabel en sympathiek, maar op de grasmat lijkt het voorlopig niet te vlotten. Hij was één van de weinige transferdossiers die voormalig technisch directeur Frank Arnesen behandelde van A tot Z, naast de huur van Derrick Luckassen en de toekomstgerichte Kristian Arnstad. Maar momenteel oogt hij meer een modale aankoop van twee miljoen euro in plaats van een toptransfer van acht miljoen euro.

EEN START A LA VLAP

Betaalde Anderlecht dan te veel voor de middenvelder? Niet meteen. Vlap maakte de voorbije jaren bij sc Heerenveen een grote indruk in de Eredivisie. Vorig seizoen scoorde hij bijvoorbeeld 16 doelpunten in 34 wedstrijden, met daarbij nog 6 assists. Op basis van deze fraaie cijfers, zijn interessant profiel, leeftijd (22) én statuut als beloftevolle Nederlander, was die prijs weliswaar pittig, maar enigszins nog te verdedigen. Vlap heeft tijd nodig, maar dat is iets wat zijn carrière al langer kenmerkt.



Bij Heerenveen had Vlap de nodige inspanningen nodig om er uiteindelijk onmisbaar te worden. In Friesland werd hij namelijk nooit echt omschreven als hét grote talent bij uitstek. Bij de U16 en U17 van Heerenveen werd hem zelfs geen carrière als profvoetballer toegeschreven. In die periode sukkelde de lange middenvelder met rugproblemen, het resultaat van zijn groeischeut in die periode - Vlap meet 1 meter 90.

Toen durfde niemand in en rond het Abe Lenstra Stadion nog te dromen dat diezelfde nuchtere jongen de clubkas met acht miljoen euro zou spijzen. Vandaag bestellen de fans van De Superfriezen in grote getale het Anderlechtshirt bedrukt met het rugnummer 10. Er zijn ook regelmatig Heerenveenfans te spotten op de tribunes van het Lotto Park. Vlap heeft iets nagelaten in Friesland, maar hij had tijd nodig.



VLAP VLOEKT

"Dit is een goede basis om verder op te werken," Franky Vercauteren was tevreden met het resultaat tegen Sint-Truiden. De nieuwe T1 legde andere accenten bij Anderlecht en de hand van Vercauteren was toch enigszins te merken tijdens de gewonnen wedstrijd tegen de Kanaries. De centrale driehoek werd omgedraaid op het middenveld, daardoor stonden tegen Sint-Truiden niet twee maar slechts één centrale middenvelder op het veld. Zo mocht de verguisde Adrien Trebel postvatten tegen de Limburgers naast Albert Sambi-Lokonga, waardoor meer controle werd ingebouwd. En dat loonde ook.

De aanvallende middenvelders waren Nacer Chadli (links), Yari Verschaeren (rechts) en Alexis Saelemaekers (centraal). Die onuitgegeven aanvallende linie deed het goed. En dat terwijl Vlap ziek in bed lag. En net daarom moést Vercauteren wel experimenteren op de positie van aanvallende middenvelder. Wat een timing om ziek uit te vallen ... Op training werden verschillende opties uitgetest, waarbij de keuze uiteindelijk viel op Saelemaekers. Die deed het meer dan behoorlijk als centrale aanvallende middenvelder, en dat terwijl hij nochtans van nature een flankspeler pur sang is.

VLAP EN VERCAUTEREN

De afwezigheid van Vlap noopten Vercauteren tot creatieve denkoefeningen, waarbij de oplossing met Saelemaekers een succes was. Maar Vercauteren dokterde nog enkele pistes uit. Hij overwoog ook om Chadli centraal te posteren en daarnaast lijkt het ook meer aangewezen om Verschaeren daar uit te spelen. In tegenstelling tot onder het bewind van Vincent Kompany, is er in het systeem-Vercauteren momenteel slechts één plaats als centrale middenvelder. Maar er zijn wel vijf kandidaten, want ook ene Samir Nasri, weliswaar nog een tijdje uit roulatie, loopt nog rond te Neerpede. Voor Vlap wordt het ongetwijfeld even slikken.



Verschaeren, Saelemaekers en Chadli hebben daarbij het voordeel enorm polyvalent te zijn en aldus beschikbaar voor meerdere plaatsen. Interessant om tijdens de wedstrijd positionele en tactische wissels door te voeren. Vlap kan uit de voeten als spelmaker op het centrale middenveld, maar een controlerende speler voor de verdediging à la Sambi Lokonga of Trebel is hij niet. Als tweede spits kan hij ook worden uitgespeeld, maar die positie bestaat helaas niet onder Vercauteren.

VLAP VRAAGT TIJD

Voorlopig rendeert hij dus niet naar behoren en het is nog maar de vraag of hij in de nabije toekomst snel weer zal terugkeren in de basis. Zeker als er vrijdagavond wordt bevestigd in Eupen. De geïnvesteerde acht miljoen euro betekent wel niet meteen weggegooid geld. In het verleden bewees de Fries al dat een moeilijke start niet noodzakelijk een slecht verhaal betekent. Integendeel. Het seizoen is nog lang, en onvermijdelijk komen er nog schorsingen en blessures aan bij Anderlecht.

Aan Vlap om de kansen te grijpen die op zijn pad komen te liggen. En van zijn passage een succes te maken waardoor Anderlecht eindelijk eens kan genieten van een succesvolle miljoenenaankoop. Bubacarr Sanneh kostte de club evenveel geld en Nicolae Stanciu, nota bene een speler op dezelfde positie, spant nog steeds de kroon met 9,7 miljoen euro. Een geslaagde topaankoop is meer dan welkom te Neerpede, al blijft men als de dood voor een nieuw Stanciu-scenario.

LEES OOK: Genk botst opnieuw: Great Old buigt niet in boeiende clash

🔥 Wat iedereen nu leest

'CDK-deal pakt dramatisch uit voor Jashari'
'CDK-deal pakt dramatisch uit voor Jashari'
Wat Ruben Van Gucht deelt over Blanka verrast iedereen
Wat Ruben Van Gucht deelt over Blanka verrast iedereen

Naïef van Mirallas of siert dit hem?

Meest recent

Vrancken ziet probleem bij STVV: "Dat missen we nog"

Na twee speeldagen is Anderlecht het enige team dat nog met het maximum van de punten pronkt in de ...

21
21
'Club Brugge wil verrassen met komst Franse parel'

Club Brugge blikt terug op een pijnlijk weekend, want het ging vrijdagavond verassend met 2-1 ...

190
190
'Antwerp droomt: deal van 20 miljoen op komst'

Antwerp begon het seizoen met een twee op zes, maar na wedstrijden tegen Union en Genk is dat lang ...

88
88
Complete afgang OHL: "Ik ben beschaamd"

De tweede speeldag in de Jupiler Pro League kende meteen enkele opvallende resultaten. Zo haalde ...

60
60
'Genk heeft spraakmakende transfer helemaal beet'

Voor KRC Genk is het seizoen niet begonnen zoals gehoopt. Het verloor op de openingsspeeldag van ...

224
224
Pocognoli trekt straffe conclusie na demonstratie Union

Terwijl Club Brugge dit weekend zijn eerste nederlaag leed en ook Genk slechts één op ...

94
94
Bertaccini gelooft zijn ogen niet na droomdebuut

Anderlecht heeft zich zondag zo goed als mogelijk hersteld van de Europese mokerslag die het ...

467
467
'Bom in Manchester: 200 miljoen voor Vinícius'

De geruchtenmolen blijft deze zomer volop draaien rond Vinicius Junior. De Braziliaanse winger is ...

368
368
Charleroi raakt na Europees drama ook niet voorbij STVV

Charleroi beleefde donderdag een drama met de uitschakeling door Hammarby in de voorrondes van de ...

38
38
Scheiding Pep Guardiola escaleert plots flink

Pep Guardiola kende vorig jaar een horrorjaar. Op de werkvloer draaide het niet en Manchester City ...

79
79
Union SG maakt statement met knallende overwinning

In de Jupiler Pro League namen Union SG en OH Leuven het om 18u30 tegen elkaar. Vooral de ...

114
114
Anderlecht-fans roeren zich na zege: "Buiten!"

RSC Anderlecht won verdiend met 0-2 van een zeer pover Cercle Brugge. Een mooie zes op zes voor de ...

1120
1120
PSV pakt meteen prijs ondanks beresterke Belgen

In Nederland openden PSV en Go Ahead Eagles het seizoen met de Johan Cruijff Schaal. De kampioen ...

83
83
Ajax en Chelsea ronden absolute megatransfer af

Ajax heeft een broodnodige uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers maakten vandaag bekend dat ...

69
69
Zulte Waregem heeft broodnodige volgende aanwinst beet

Zulte Waregem is met een 1 op 6 aan het seizoen begonnen. Trainer Sven Vandenbroeck riep onlangs ...

104
104
Luuk De Jong stunt en heeft Europese toptransfer beet

Zeer verrassend transfernieuws. Luuk de Jong heeft een nieuwe club gevonden en de Nederlandse ...

67
67
KRC Genk ontdekt nieuwe smaakmaker: "Goed gevoel!"

Bij KRC Genk is Junya Ito onderweg als volgende transfer. De Limburgers bleven tot op heden vrij ...

319
319
Hasi geeft oorzaak voor instorting in de tweede helft

RSC Anderlecht won zondagnamiddag op het veld van Cercle Brugge (2-0) na een wedstrijd met twee ...

529
529
El Ouahdi doet straffe transferuitspraak: "99.9 procent zeker"

KRC Genk moet zondagmiddag vrede nemen met een 1-1-gelijkspel tegen Antwerp FC, maar telde toch ...

415
415
Bertaccini voorkomt nieuwe optater: Anderlecht-fans viseren één man

RSC Anderlecht is met een perfect rapport aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. ...

384
384
Droomdebuut voor Bertaccini: Paars-Wit vloert mak Cercle

Na de pijnlijke Europese uitschuiver tegen Häcken zat Besnik Hasi niet stil: zeven wissels, een ...

257
257
Kerk spreekt duidelijke taal over penaltyfase Genk-Antwerp

De topper tussen KRC Genk en Antwerp FC heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Na een vrij ...

358
358
'Kompany maakt slachtoffer: transferverlies van 20 miljoen'

Vincent Kompany heeft een goed eerste seizoen als hoofdcoach van Bayern München achter de rug. ...

96
96
Vanhaezebrouck velt verdict: terechte strafschop Anderlecht?

Na het Europese debacle tegen BK Häcken, had RSC Anderlecht zondagnamiddag nood aan een goed ...

757
757
Kippenvel! Son krijgt legendarisch afscheid bij Spurs

Tottenham Hotspur heeft zondagnamiddag afscheid genomen van een waar clubboegbeeld. Zo werkte ...

94
94

Meer sportnieuws