'RSCA en Club strijden om duurste transfer ooit onder Belgische clubs'

door
'RSCA en Club strijden om duurste transfer ooit onder Belgische clubs'

De ploegen uit de Jupiler Pro League maken zich stilaan op voor de Play-Offs, maar achter de schermen is men ook al bezig met de voorbereidingen op komend seizoen. Zo zijn heel wat clubs nu al in de weer met het in kaart brengen van hun transferplannen voor deze zomer. Want na een rustige wintermercato mogen we dan het nodige vuurwerk verwachten.


Eén van de competitiesmaakmakers die in aanmerking komen voor een mooie transfer, is Theo Bongonda. De lichtvoetige aanvaller is bezig aan een uitstekend seizoen bij Zulte Waregem en kan er fraaie cijfers voorleggen. Volgens Het Laatste Nieuws werden begin deze week echter afspraken gemaakt tussen speler en bestuur. Bongonda voelt zich opnieuw klaar voor een stap hogerop en Essevee is nu bereid om mee te werken aan een zomertransfer, tegen de juiste prijs weliswaar.

Aan interesse alvast geen gebrek, volgens HLN staat de aanvaller bij onder meer RSC Anderlecht en Club Brugge op de verlanglijst. Maar om de komst van Bongonda af te ronden zullen zij wel flink in de buidel moeten tasten. Zulte Waregem hoopt zelfs op meer dan vijf miljoen euro. "Het zou van Bongonda in dat geval wellicht de duurste transfer tussen Belgische ploegen maken", klinkt het.

Maar ook vanuit het buitenland heerst belangstelling. Onder meer Feyenoord, Mainz, Frankfürt en een Franse club worden genoemd. Mooie bestemmingen, maar in principe wel clubs die Anderlecht en Club moeten kunnen beconcurreren. De strijd om Bongonda kan dus losbarsten, maar eerst de marktwaarde nog wat opkrikken in Play-Off II.

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Welke club heeft momenteel het meeste nood aan een speler als Bongonda?

Meest recent

'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

1
1
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

17
17
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

9
9
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

161
161
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

28
28
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

18
18
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

111
111
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

64
64
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

169
169
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

122
122
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

232
232
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

278
278
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

211
211
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

101
101
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

142
142
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

96
96
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

132
132
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

114
114
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

162
162
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

50
50
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

187
187
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

268
268
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

571
571
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

502
502
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

385
385

Meer sportnieuws