TRANSFERUURTJE 1/2: 'Anderlecht haalt alles uit de kast, Club wil de jackpot'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Anderlecht haalt alles uit de kast, Club wil de jackpot'

De wintermercato zit er weer bijna op, maar in de slotdagen van de transfermarkt mogen we nog heel veel beweging verwachten. Zowel in binnen- als buitenland azen verschillende clubs nog op versterking, terwijl anderen uitkijken naar plotse opportuniteiten. Daarom zal VoetbalNieuws dagelijks het belangrijkste transfernieuws tweemaal verzamelen in een TRANSFERUURTJE om 12u en 20u.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht wil in de slotfase van de winterse transfermarkt nog alles uit de kast halen. De Brusselaars mikken volgens Het Nieuwsblad op nog een drietal versterkingen. Een nieuwe spits is daarbij prioritair. Maar topdoelwitten Facundo Ferreyra, bijna rond met Sassuolo, en Sardar Azmoun, verkiest een grotere competitie, lijken nog moeilijk haalbaar. Daarnaast zou ook een extra flankaanvaller en rechtsback op de verlanglijst staan.

Club Brugge doet er alles aan om Wesley Moraes nog minstens een half seizoen op Jan Breydel te houden. Afgelopen week zou er een bod zijn binnen gekomen van zo'n 20 miljoen euro, maar Blauw-Zwart zou pas bereid zijn te praten bij een monstersom van zo'n 30 miljoen. Volgens HNB blijft Cardiff City hem wel volgen met oog op volgend seizoen. Aan inkomende zijde is nog een goed voetballende verdediger welkom.

AA Gent ziet in de laatste dagen van de transfermarkt mogelijk nog een drietal spelers vertrekken. Zo meldt Het Nieuwsblad dat Renato Neto en Aboubakary Koita mogen beschikken bij de Buffalo’s. Er moet dan wel een goed bod op tafel komen. Daarnaast is het volgens de krant ook niet onmogelijk dat ook Stallone Limbombe nog andere oorden opzoekt.

Cercle Brugge rondde de komst van Zohrang Bassong af. Via de officiële kanalen maakte de Vereniging bekend dat een akkoord met Lille werd bereikt. De verdediger, een tijd lang Belgisch jeugd-international, tekende voor anderhalf seizoen bij Groen-Zwart.

BUITENLAND
Divock Origi mag op huurbasis beschikken bij Liverpool, waar hij in principe geen groot deel van de plannen uitmaakt. FC Nantes, dat op zoek is naar een vervanger voor de betreurde Emiliano Sala, zou hem alvast tijdelijk willen overnemen. Maar zijn Premier League-salaris is een struikelblok en bovendien heerst er de nodige concurrentie.

De jonge Belg Daouda Peeters ruilde afgelopen zomer Club Brugge in voor het Italiaanse Sampdoria. Daar doet hij het momenteel uitstekend met de beloften in La Primavera. In die mate zelfs dat Juventus hem nu wil overnemen. Volgens HLN wil de Oude Dame hem het seizoen laten uitdoen in Genoa en hem dan zelf een kans geven in de voorbereiding.

Yannick Carrasco lijkt na amper een jaar China, weer terug te keren naar Europa. Dat bevestigde zijn makelaar Christophe Henrotay. "Doordat Yannick en zijn familie veel problemen hebben om te kunnen aarden in China, zal de Rode Duivel zo snel mogelijk proberen te vertrekken. Er is enorm veel interesse vanuit heel Europa, en we bekijken de opties", aldus de zaakwaarnemer. Internazionale en AC Milan zouden momenteel de grootste kanshebbers zijn.

Juventus heeft afscheid genomen van één van zijn ervaren pionnen. De Marrokaanse centrale verdediger Medhi Benatia heeft de club verlaten voor het Qatarese Al-Duhail. De club van Junior Edmilson betaalt in totaal tien miljoen euro voor Benatia.

Paris Saint-Germain heeft de komst van Leandro Paredes afgerond. De Argentijnse middenvelder komt over van de Russische topclub Zenit Sint-Petersburg. PSG zou in totaal zo'n 40 miljoen euro betalen voor zijn nieuwste aanwinst.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

Anderlecht moet proberen Origi te huren ...

Meest recent

'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

17
17
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

25
25
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

18
18
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

120
120
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

102
102
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

399
399
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

50
50
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

114
114
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

340
340
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

282
282
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

161
161
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

157
157
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

135
135
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

98
98
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

431
431
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

87
87
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

344
344
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

138
138
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

855
855
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

451
451
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

130
130
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

565
565
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

737
737
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

1067
1067

Meer sportnieuws