Joshua Zirkzee is de opvallendste naam in de selectie van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernandez besloot de aanvaller van Manchester United op te roepen nadat Brian Brobbey geblesseerd moest afhaken. Daarmee lijkt Zirkzee voorlopig de voorkeur te krijgen boven enkele vertrouwde namen.
LEES OOK: Kimmich slaat snoeihard terug op kritiek Van der Vaart
Xavi riep Zirkzee opNa zijn debuut tegen Duitsland kreeg Xavi meteen vragen over zijn keuze. De bondscoach twijfelde niet. “Hij heeft kwaliteiten die goed aansluiten op ons systeem en onze filosofie”, verklaarde hij. “Hij is een goed aanspeelpunt en kan heel belangrijk zijn. Ik mag hem als speler heel graag. We hebben gisteren van alles besproken en ik denk dat hij veel voor ons kan doen.”
De selectie van Zirkzee valt extra op omdat Memphis Depay en Wout Weghorst, die er op het WK deze zomer nog bij waren, nu ontbreken. Xavi kreeg dan ook de vraag waarom hij specifiek voor de spits van Manchester United koos. Zijn antwoord was kort maar duidelijk. “Hij kan zich beter aanpassen nu. Daarop selecteren we.”
Moeilijk bij Man Utd
Volgens Xavi moet de Nederlandse nummer 9 vooral goed kunnen samenwerken met zijn ploeggenoten én technisch sterk zijn. “Onze nummer 9 moet een goede band hebben met de rest en technisch sterk zijn. Daarin hou ik erg van Zirkzee. Ik denk dat hij het team kan helpen. Hij heeft echt goede kwaliteiten.”
De boodschap van Xavi is duidelijk: Zirkzee krijgt een uitgelezen kans om zich te bewijzen. De 25-jarige ex-spits van Anderlecht speelde dit seizoen nog maar 70 minuten voor Man Utd, waarin hij niet scoorde.
Claudio Reulens