TRANSFERUURTJE: 'Veel beweging in Genk, Club stelt verlanglijst samen'

door
TRANSFERUURTJE: 'Veel beweging in Genk, Club stelt verlanglijst samen'

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus staat ook de winterse transfermarkt weer voor de deur. Heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn dan ook al concreet bezig met de voorbereiding op die wintermercato en dat zorgt weer voor tal van interessante transfergeruchten. VoetbalNieuws zet daarom dagelijks het belangrijkste transfernieuws op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge kende een meer dan behoorlijk eerste helft van het seizoen, maar coach Ivan Leko liet na de wedstrijd van donderdag in Lokeren verstaan dat er nog ruimte voor verbetering is. De Kroaat liet daarbij ook uitschijnen dat Club zich zal versterken in januari. "Club keek al uit naar een grote targetspits, een uitvoetballende centrale verdediger en een creatieve vleugelverdediger. Ook een extra middenvelder is welkom", schrijft Het Nieuwsblad.

De geruchten omtrent een vroegtijdige terugkeer van Kara Mbodj naar RSC Anderlecht worden steeds hardnekkiger. Zijn huidige club FC Nantes moet ruimte maken om andere spelers te kunnen huren en zou daarom de overeenkomst met de Senegalees willen stopzetten. Paars-Wit speurt dan weer naar een defensieve leider en de terugkeer van Kara zou daarvoor een oplossing kunnen zijn. Het contact tussen club en speler wordt alvast warm gehouden.

KRC Genk zou op punt staan om zich te versterken met Casper De Norre. Het Belang van Limburg weet dat de komst van de flankverdediger van STVV al bijna rond is. Met de speler zou Genk zelfs al een persoonlijk akkoord bereikt hebben. Ook tussen de clubs verlopen de onderhandelingen naar verluidt vlot, de transfersom zou rond de 3 miljoen euro schommelen. Daarnaast zou de leider met de Braziliaan Neto Borges nog een flankverdediger aantrekken. Ibrahima Seck lijkt dan weer te vertrekken in de Luminus Arena, onder meer Zulte Waregem wordt genoemd.

De eerste vertrekker bij Standard lijkt een feit.Op Instagram geeft Carlinhos immers aan dat hij na Nieuwjaar een nieuwe uitdaging zal aangaan, al is het wel nog niet duidelijk naar welke ploeg de Braziliaan zou trekken. Vanuit zijn geboorteland zou Fluminese alvast interesse tonen.

AA Gent zal zich tijdens de wintermercato niet alleen versterken, de Buffalo's willen ook enkele spelers van de hand doen. Eén van de spelers van wie Gent af wil, is Franko Andrijasevic. De duurste aankoop in de clubgeschiedenis kon zich nooit helemaal doorzetten. Volgens Het Nieuwsblad wil zijn ex-ploeg Rijeka hem wel terughalen, maar het hoge loon van Andrijasevic - meer dan 1 miljoen euro per jaar - vormt daarbij een probleem. Verder zou er in de Ghelamco Arena twijfel heersen over de eventuele komst van Thomas Kaminski.

BUITENLAND
Tottenham zou op punt staan om de optie in het contract van Toby Alderweireld te lichten, waardoor hij een jaar langer aan de club verbonden is. Het lichten van de optie activeert wel een clausule, waardoor de verdediger volgende zomer voor een beperkte som van 28 miljoen euro kan vertrekken. Manchester United zou alvast klaar staan om toe te slaan.

De terugkeer van Laurent Ciman naar Canada is een feit. Nadat hij enkele jaren de kleuren van Montreal Impact verdedigde, gaat hij nu zoals verwacht aan de slag bij rivaal Toronto FC. De oud-Rode Duivel begon het seizoen bij het Franse Dijon, maar daar werd zijn overeenkomst in onderling overleg stopgezet.

Atletico Madrid, Borussia Dortmund en vooral Liverpool trekken stevig aan de mouw van Thorgan Hazard, maar de kans op een wintertransfer is bijzonder klein. Volgens Bild kregen de geïnteresseerde clubs een duidelijke boodschap van Borussia Mönchengladbach: de club is in januari niet bereid om aan een transfer mee te werken. Na het seizoen zou wel weer één en ander mogelijk zijn.

Toptalent Brahim Diaz lijkt Manchester City te gaan inruilen voor Real Madrid. De Spaanse kranten El Mundo Deportivo en Marca melden dat Diaz een contract voor zes jaar gaat tekenen in Madrid. Manchester City ontvangt 15 miljoen euro voor de linksbenige aanvaller.

LEES OOK: Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Waar heeft Club Brugge het meeste nood aan?

Meest recent

Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

0
0
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

38
38
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

37
37
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

46
46
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

203
203
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

28
28
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

342
342
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

253
253
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

324
324
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

19
19
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

31
31
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

62
62
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

91
91
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

102
102
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

66
66
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

413
413
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

158
158
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

320
320
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

127
127
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

476
476
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

282
282
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

236
236
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

175
175
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

257
257
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

69
69

Meer sportnieuws