TRANSFERUURTJE: Nieuwe topclub in rij voor Hazard, miljoenenverlies voor Club

door
TRANSFERUURTJE: Nieuwe topclub in rij voor Hazard, miljoenenverlies voor Club

Het eerste luik van het seizoen zit er alweer op, de meeste ploegen hebben inmiddels door of er tijdens de voorbije transfermarkt goed gewerkt is. Heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn dan ook al concreet bezig met de voorbereiding op de wintermercato en dat zorgt weer voor tal van interessante transfergeruchten. VoetbalNieuws zet daarom dagelijks het belangrijkste transfernieuws op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE. 

JUPILER PRO LEAGUE 

Club Brugge wordt de laatste tijd steevast gelinkt aan Nabil Dirar als versterking tijdens de wintermercato, maar ook uitgaang lijkt er beweging te zullen komen.

Al zou het in dit geval komen van iemand die nog bezwaarlijk een speler van Club Brugge kan worden genoemd. Leandro Pereira wordt al sinds juli 2016 uitgeleend aan Braziliaanse clubs, maar is wel degelijk nog eigendom van Blauw-Zwart.

Momenteel is hij actief bij Chapecoense, maar daar loopt zijn huurcontract af op 31 december. Volgens Braziliaanse media zou Botafogo hem echter permanent willen overnemen. Of Club, dat destijds 3,5 miljoen euro betaalde, hier nog veel aan zal overhouden, is maar zeer de vraag. Hij maakte dit seizoen wel elf doelpunten in 31 wedstrijden. De geruchten doen de ronde dat de Braziliaan de interesse heeft gewekt van eersteklasser Botafogo

"Welke speler wil niet voor zo'n ploeg spelen," vertelde de manager van Pereira Neto Genovez aan Radio Brasil. Er zouden wel nog geen contacten gelegd zijn tussen de Braziliaanse club en Blauw-Zwart. De marktwaarde van Pereira bedraagt wel maar 800.000 euro, waarmee Brugge dus zwaar verlies zal leiden normaal gezien. 

 

Bij Royal Antwerp FC zien ze in de zomer, of mogelijk in januari al, een aanvaller de club verlaten. William Owusu denkt aan een vertrek. 

"Er zijn in ieder geval nog geen definitieve beslissingen genomen. Als ik op de bank blijf zitten, is het misschien beter voor iedereen dat ik word verkocht in januari. Want als mijn contract in juni afloopt, kan Antwerp niets meer aan mij verdienen", zegt hij aan Gazet van Antwerpen. 

Afgelopen zomer was Zulte Waregem nog zeer concreet. "In de zomer was er interesse van een drietal Belgische clubs en uit China en Japan. Maar ik zei altijd tegen Luciano D'Onofrio dat een lang en goed contract bij Antwerp me het meest interesseerde. Want mijn kinderen zijn geboren in België, ze spreken alleen Nederlands en voor hun opvoeding is het dus beter om in België te blijven. Maar als ik niet meer nodig ben bij de club, dan maak ik er geen probleem van om te vertrekken. Dan kan ik zelf ook verder met mijn carrière."



BUITENLAND 

De kans is groot dat Eden Hazard aan zijn laatste seizoen bij Chelsea bezig is. De Rode Duivel wil graag de stap naar de absolute wereldtop zetten en de interesse is groot. 

Real Madrid blijft de grootste kanshebber om Hazard weg te plukken bij Chelsea en ook de Belg wil graag naar Madrid. Juventus houdt de situatie ook in de gaten, maar er is nog een gegadigde. 

Volgens The Mirror wil ook PSG de ex-speler van Lille OSC aantrekken. Het is echter vreemd dat de Parijzenaars Hazard hoog op het lijstje zetten, want die gaf enkele weken geleden nog aan dat hij in Frankrijk enkel voor Lille OSC zou terugkeren. De kans dat Hazard in januari of komende zomer naar PSG zal verhuizen, is dan ook bijzonder klein. 

 

Dodi Lukebakio etaleert dit seizoen zijn grote talent in de Duitse Bundesliga. In alle competities samen scoorde de jonge Belg al tien keer in veertien wedstrijden, statistieken waar menig speler op jaloers kan zijn. 

Volgens het Britse Watford Observer denkt Fortuna Düsseldorf eraan om Lukebakio definitief binnen te halen. Volgens de krant zullen de Duitsers wel minimum 20 miljoen euro moeten neerleggen voor de speler.  

Lukabakio gooit momenteel grote ogen in Duitsland, hij scoorde onder andere een hattrick tegen Bayern München.








LEES OOK: Vandenbempt waarschuwt topclub: "Voetbal moet beter"

Moet Hazard na dit seizoen vertrekken bij Chelsea?

Meest recent

'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

67
67
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

412
412
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

52
52
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

165
165
Lardot velt verdict over hands Hazard & rode kaart Bayram

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

195
195
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

201
201
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

285
285
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

173
173
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

264
264
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

212
212
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

287
287
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

2798
2798
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

588
588
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

391
391
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

312
312
KRC Genk dumpt Fink: opvallende zondebok kop van Jut

Het doek is gevallen voor Thorsten Fink, die maandag door KRC Genk bedankt werd voor bewezen ...

218
218
'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht won zaterdag in eigen huis de topper tegen STVV. Op karakter, steeds meer het ...

448
448
Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Meer dan twee jaar na een ongeval dat het land met verstomming sloeg, viel er opnieuw een ...

176
176
Meteen naar Genk? Hayen spreekt duidelijke taal

Opvallende statistiek in de Jupiler Pro League: van de veertien clubs die het hele kalenderjaar in ...

1298
1298
'Club wil uitpakken met Italiaans belofteninternational'

Club Brugge gaat in januari sowieso de transfermarkt op. De voorbije maanden werd duidelijk dat de ...

541
541
'Genk zoekt coach: eerste vier kandidaten al genoemd'

Er werd in de voorbije weken al druk gespeculeerd over een mogelijk ontslag van Thorsten Fink bij ...

1704
1704
Hayen spreekt over plotse ontslag en uithaal Verhaeghe

Het was bij Club Brugge een zeer bewogen week. De plotse trainerswissel deed zeer veel stof ...

494
494
Kompany pakt weer een trofee, ook De Cat in de prijzen

Het kan dit seizoen niet op voor Vincent Kompany. Onze landgenoot liet vorig weekend met Bayern ...

73
73
PSG stuurt meteen grote naam naar Eupen

Er kwam onlangs zeer opmerkelijk nieuws vanuit Eupen. De tweedeklasser werd immers overgenomen door ...

122
122
Vandenbempt verrast: "Grote gelijk van Verhaeghe"

Bij Club Brugge trokken ze zondag een streep onder een zeer woelige week. Er was heel wat te doen ...

664
664

Meer sportnieuws