Ajax wint de Klassieker na rode kaart en pijnlijke blunder

door
Ajax wint de Klassieker na rode kaart en pijnlijke blunder

Ajax heeft de Nederlandse Klassieker tegen Feyenoord zondagmiddag eenvoudig naar zich toegetrokken. In de Johan Cruijff ArenA zegevierde de ploeg van Erik ten Hag met 3-0 na een vroege rode kaart voor Jeremiah St. Juste.


Feyenoord werd vooraf kansloos geacht op bezoek bij de aartsrivaal, maar begon brutaal aan de wedstrijd. De manschappen van Giovanni van Bronckhorst oogden fel en Jeremiah St. Juste ging daarin een stap te ver. Ingrijpen van de VAR leidde ertoe dat de Feyenoord-verdediger al na vijf minuten spelen rood zag.

Dat leidde op pijnlijke wijze naar de 1-0 van de Amsterdammers. Doelman Justin Bijlow leek een laag schot van Frenkie de Jong simpel op te rapen, maar liet deze totaal onbegrijpelijk glippen. Hij slaagde er vervolgens niet meer in om de bal voor de lijn te stoppen. Bij Feyenoord werd nog even gehoopt op ingrijpen van de VAR omdat Kasper Dolberg de sluitpost zou hebben gehinderd. Het bleek tevergeefse hoop.

Met tien man en een 1-0 achterstand was er voor Feyenoord geen houden meer aan. Hakim Ziyech kreeg op rechts de ruimte om een actie te maken en hij kreeg vervolgens ook de kans om uit te halen: 2-0. Pas in het slotkwartier viel eindelijk het logische derde doelpunt van Ajax. Neres en Ziyech verzorgden vanaf de rechterflank het voorbereidende werk, waarna Dusan Tadic van dichtbij de 3-0 binnen kon koppen.

LEES OOK: Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

Wie heeft de beste selectie in Nederland?

Meest recent

CPL: Spectaculaire zege Kortrijk, mooie comeback Beerschot

In de Challenger Pro League heeft KV Kortrijk zich herpakt na de slipper van vorig weekend tegen ...

26
26
Coosemans in zak en as: "Dit klinkt belachelijk, maar ..."

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar zijn eerste competitiezege sinds 13 december. ...

209
209
Crisis bij Anderlecht: fans schreeuwen om dubbel ontslag

De zoveelste crisis bij RSC Anderlecht lijkt compleet. Na de recente 5 op 18 werd zondagmiddag ook ...

262
262
'Coach geeft groen licht: Genk-transfer op de valreep'

KRC Genk beleefde een erg rustige wintermercato tot dusver. Maar daar kan daags voor het verstrijken ...

271
271
Over en uit Hasi? Scherp Standard mept Anderlecht knock-out

Zijn de dagen van Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht geteld? In de match die absoluut ...

325
325
Club Brugge-stunt tegen Atlético: dit zeggen de cijfers

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

68
68
Heldenrol Godts eindigt in nieuwe optater voor Ajax

In de Nederlandse Eredivisie blijft Ajax uiterst wisselvallig presteren. Na een dubbeslag van Mika ...

20
20
Anderlecht in nesten op Sclessin: "Hoe kan hij profvoetballer zijn?!"

Sclessin vormde zondagmiddag het decor van een immer geladen clash tussen aartsrivalen Standard en ...

316
316
'Kompany beloond: Bayern plant eerste zomertransfer'

In de Bundesliga liet Bayern München zaterdag twee punten liggen tegen Hamburg SV. Op bezoek ...

219
219
Sels incasseert mokerslag, extra Belg naar Eredivisie

Het einde van de wintermercato is in zicht en dus worden nog volop deals beklonken. Een aantal van ...

47
47
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over komst Schjelderup'

Club Brugge wil vlak voor het sluiten van de winterse transfermarkt zijn selectie versterken ...

571
571
Opvallende transferdeal Anderlecht: ook bondscoach betrokken

RSC Anderlecht heeft deze week zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd ...

542
542
Hasi verrast met debutant in basis, Standard zonder Epolo

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op Luik gericht. Daar nemen met Standard en ...

159
159
Clement onthult: "Welke Club-speler goede coach zou zijn?"

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

298
298
TU: 'Last-minute bom bij Club, transfers Trésor en Yaremchuk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

422
422
Somers krijgt krop in de keel door Cercle-supporters

Thibo Somers maakte de overstap van Cercle Brugge naar Royal Antwerp FC. De 26-jarige middenvelder ...

97
97
Clement in shock: De Vlieger voert heroïsche strijd

Geert De Vlieger beleefde onlangs een hallucinant avontuur. De voormalig doelman en huidige analist ...

76
76
Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

De ongeziene ontknoping tussen Benfica en Real Madrid in de Champions League blijft nazinderen. In ...

86
86
Gerkens haalt ferm uit, Cinel in zak en as bij Cercle

Cercle Brugge vecht ook dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart dacht met een 8 op 12 de ...

295
295
‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

De wintermercato is bijna ten einde, maar de Belgische clubs willen nog toeslaan. Zo kijken Royal ...

284
284
‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Arne Engels maakt een straffe opmars mee. De middenvelder koos in 2023 om Club NXT achter zich te ...

125
125
Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

De klassieker tussen Standard Luik en RSC Anderlecht staat op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

387
387
Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

678
678
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

74
74
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

290
290

Meer sportnieuws