TRANSFERUURTJE: 'Club en Anderlecht jagen', 'Voor welke club kiest Courtois?'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club en Anderlecht jagen', 'Voor welke club kiest Courtois?'

De wintermercato komt dichterbij en daarom beginnen er steeds meer geruchten de kop op te steken. VoetbalNieuws zal dagelijks de belangrijke geruchten bundelen om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in de voetbalwereld afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE

Nelson Azevedo-Janelas maakt dit seizoen indruk bij de jeugd van RSC Anderlecht. De flankaanvaller zou volgens Foot Mercato naar een aantal Belgische ploegen kunnen, maar er is ook interesse vanuit de Franse Ligue I. De 19-jarige speler geniet interesse van onder meer Troyes, FC Nantes en AS Monaco


De ambities op de Bosuil zijn erg groot. Zo wilt de Great Old op relatief korte termijn uitgroeien tot een vaste subtopper in de Jupiler Pro League. Club-boegbeeld Patrick Goots verwacht zich dan ook aan een erg drukke transferwinter. "Tijdens de winter komt er zeker nog wat bij, maar er zal ook wat volk vertrekken, want niet iedereen is op niveau. Zeker offensief ontbreekt er nog wat, achterin staat het goed”.  

Dat Anderlecht tijdens de wintermercato een nieuwe spits wilt aantrekken staat buiten kijf. Richmond Boakye, de sensatie van Rode Ster Belgrado, is daarbij het belangrijkste doelwit. Ook op links, liefst een vleugelback die de hele flank voor zijn rekening kan nemen, en centraal achterin mag er nog wel wat bij. Dat liet Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad weten. 


L'Avenir weet dat Club Brugge een middenvelder uit onze eigen competitie op zijn verlanglijstje heeft staan: Alexis De Sart. De 21-jarige middenvelder van STVV is aan een uitstekend seizoen bezig en Club volgt zijn prestaties op de voet. De ex-speler van Standard was dit seizoen al goed voor 2 doelpunten en 2 assists in 16 competitiewedstrijden. De Sart ligt nog tot medio 2020 onder contract op Stayen en de club heeft nog een optie voor één seizoen. 

BUITENLAND


Bij Arsenal gaat men er al van uit dat Mesut Özil deze winter gaat vertrekken. De Duitse spelmaker zou voor zo'n 20 miljoen euro mogen transfereren en naar verluidt ziet FC Barcelona dat wel zitten. Arsenal-manager Arsène Wenger heeft alvast een opvolger op het oog. Volgens The Daily Mail wil de Fransman zich mengen in de strijd om Leon Goretzka. De 22-jarige middenvelder van Schalke 04. Goretzka is aan het einde van het seizoen transfervrij en Wenger wil de Duitser graag gratis oppikken

Volgens Het Laatste Nieuws heeft Courtois zijn club Chelsea met de rug tegen de muur gezet. De doelman staat op zich wel open voor een contractverlenging, maar wil dan wel een topsalaris van zo'n 230.000 euro per week. indien Chelsea hier niet op wilt ingaan, zal het de Rode Duivel in de zomer moeten verkopen. Real Madrid, Juventus en PSG klaar staan om toe te slaan.

De meest concrete piste voor Thibaut Courtois zou echter zijn ex-club Atletico Madrid zijn. Atletico heeft momenteel wel al een werelddoelman met Jan Oblak, maar die beschikt over een afkoopclausule in zijn contract en dat zou de nodige interesse hebben gelokt, vooral PSG zou concrete belangstelling vertonen. Vertrekt de Sloveen effectief, dan gaat Atletico vol voor Courtois. Die liet in het recente verleden meermaals uitschijnen wel wat te voelen voor een terugkeer naar de Spaanse hoofdstad.


Antoine Griezmann wordt al een hele tijd in verband gebracht met een transfer. Verschillende topclubs hebben de Franse sterspeler van Atletico Madrid in het vizier. De aanvaller giet nu zelf nog een beetje olie op het vuur. Hij liet weten dat een transfer naar Man Utd zeker tot de mogelijkheden behoort. Hij stelde naar verluidt dat er zestig procent kans is dat hij deze overstap maakt, zo weet SkySports. Naast de Engelse topclub, zouden ook Barça en Real concrete interesse tonen.

LEES OOK: Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Welke club past het best bij Courtois?

Meest recent

'Anderlecht kaapt talent weg voor neus van Atletico'

Bij Anderlecht is het nog steeds wachten op witte rook over een nieuwe sportief directeur, al lijkt ...

13
13
Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

16
16
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

29
29
'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

RSC Anderlecht speurt inmiddels al een hele poos naar een nieuwe technisch directeur. Maar die ...

205
205
Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

86
86
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

98
98
De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Het leven van Kevin De Bruyne speelt zich al jaren af onder een vergrootglas. Waar hij ook gaat, ...

30
30
Comeback Kompany? 'City heeft ideale opvolger Guardiola'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

51
51
Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

109
109
Champions' Play-Offs: zes namen extra onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

110
110
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

219
219
Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

189
189
Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Zonder aankondiging, zonder context en precies daardoor zo opvallend. Thibaut Courtois zette zijn ...

36
36
TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

191
191
Transfersoap bij Chelsea: sterkhouder hint naar vertrek

Het is de voorbije jaren maar zelden rustig geweest bij Chelsea. Sinds de overname door BlueCo ...

20
20
Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

46
46
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

275
275
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

89
89
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

45
45
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

121
121
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

177
177
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

41
41
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

124
124
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

153
153
'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Bij Italië is alweer een nieuw hoofdstuk van de crisis begonnen. Gennaro Gattuso stapte vrijdag ...

172
172

Meer sportnieuws