Ajax verkoopt Feyenoord stevige dreun in Klassieker

door
Ajax verkoopt Feyenoord stevige dreun in Klassieker

Door de overwinning van leider PSV in eigen huis tegen Heracles Almelo wisten Feyenoord en Ajax wat hen te doen stond: de Klassieker diende gewonnen te worden om bij te blijven. Dat is de Amsterdammers gelukt bij de grote aartsrivaal: door goals van Klaas-Jan Huntelaar, Siem de Jong en Kasper Dolberg nemen de mannen van trainer Marcel Keizer de punten mee naar huis.


Het duel in Rotterdam stond onder hoogspanning en dat was vooral in de eerste helft te merken. Beide teams speelden namelijk bepaald niet goed, erg slecht zelfs, en maakten ongelooflijk veel fouten. Intens was het wel, met gele kaarten voor onder anderen de spitsen Huntelaar en Nicolai Jörgensen, waarbij The Hunter even later misschien wel goed wegkwam en geen tweede gele prent kreeg van scheidsrechter Danny Makkelie.

Na de pauze schutterden de beide teams bij tijd en wijle nog steeds, maar kwam de wedstrijd wel tot ontbranding. Na een fout van aanwinst Sofyan Amrabat van Feyenoord kreeg Huntelaar de bal in zijn schoenen geschoven: hij maakte oog in oog met Brad Jones geen fout. Na een gemiste penalty van Jörgensen kwam Feyenoord toch nog op gelijke hoogte, via Jens Toornstra, die de bal hard binnenschoot. Dat mocht echter niet baten, want in de 72 minuut maakte invaller Dolberg de 1-2 voor Ajax na een assist van de efficiënte David Neres. Siem de Jong en nog een keer Dolberg zorgden voor de voor Feyenoord toch ietwat pijnlijke eindstand op het scorebord: 1-4.

Scoreverloop:
0-1 (50') K.J. Huntelaar
1-1 (58') J. Toornstra
1-2 (72') K. Dolberg
1-3 (89') S. de Jong
1-4 (90') K. Dolberg

LEES OOK: René Van der Gijp haalt verwoestend uit naar Van Basten

🔥 Wat iedereen nu leest

Het gaat nu heel snel: droevig nieuws over Johan Boskamp
Het gaat nu heel snel: droevig nieuws over Johan Boskamp

Wie is de grootste titelconcurrent voor PSV?

Meest recent

Kompany in de hel: Bayern gooit olie op het vuur

Het wordt heet onder de voeten van Vincent Kompany bij Bayern München. Ondanks de titel in de ...

3
3
Last-minute knaltransfer El Ouahdi? De Condé reageert

Zakaria El Ouahdi wordt al verschillende mercato’s met een knaltransfers in verband gebracht ...

35
35
Code rood bij Club Brugge: domper uit ziekenboeg

Club Brugge lijkt al met één been in de league phase van de Champions League te staan. ...

360
360
Opstellingen: Hasi en Fink hakken knopen door

Er staat een belangrijke avond voor de boeg voor het Belgische voetbal. KRC Genk en Anderlecht ...

65
65
'Grote verandering in het leven van Thibaut en Mishel'

Voor Thibaut Courtois is het een rustige zomer. De Rode Duivel bereidt zich met Real Madrid gewoon ...

26
26
'Schokkende ruildeal tussen City en Real Madrid'

Zowel bij Real Madrid als Manchester City vond er deze zomer een kleine revolutie plaats na een ...

178
178
'Cercle én Charleroi pakken nog uit met Franse aanwinsten'

Nog een dikke twee weken hebben de teams uit de Jupiler Pro League om zich te versterken en dus ...

60
60
'Shock bij Paars-Wit: 7 spelers pakken koffers'

Anderlecht staat voor een week van cruciaal belang, want het tweeluik tegen AEK Athene bepaalt de ...

686
686
Nieuwe dreun voor Trossard: Arsenal genadeloos

Vorig seizoen was Leandro Trossard meer dan eens een reddende engel voor Arsenal. De Rode Duivel was ...

114
114
Wat werd er van deze vergeten Anderlecht-helden?

RSC Anderlecht speelde in zijn bestaan zes keer tegen AEK Athene. Ze verloren geen enkele keer, dus ...

220
220
Genk balanceert op het randje: cruciale avond wacht

KRC Genk speelt vanavond tegen Lech Poznan. Een zeer belangrijk duel voor de Limburgers. Na best ...

130
130
Hasi krijgt volle laag: "Offert het DNA van Anderlecht op"

RSC Anderlecht staat voor een héél belangrijk tweeluik. Het moet AEK Athene ...

267
267
Goto koos voor STVV: "Zij toonden ook interesse"

Bij RSC Anderlecht hebben ze ondertussen al een karrenvracht aan buitenlandse spelers aan de Futures ...

140
140
De Bruyne betaalt zware prijs voor absurde Conte-ingreep

Romelu Lukaku ligt maanden in de lappenmand en Napoli zit zonder spits. Maar in plaats van de ...

379
379
Club Brugge versus Union SG: derde onderlinge transfer?

Bij Club Brugge investeerden ze al heel zwaar in nieuwe spelers. Toch lijkt het nog niet klaar te ...

444
444
Anderlecht in spanning: 'ontploffingsgevaar' bij aanwinst

RSC Anderlecht staat voor een enorm belangrijk tweeluik tegen AEK Athene. Na de vernedering tegen ...

279
279
Belghali geeft toe waarom hij Genk nooit écht zag zitten

Rafik Belghali leek deze zomer een topkandidaat om Zakaria El Ouahdi op te volgen bij KRC Genk. De ...

207
207
Bestuur Anderlecht legt mes op de keel bij Renard

Anderlecht staat voor een cruciaal tweeluik tegen AEK Athene. Het bereiken van de groepsfase in de ...

670
670
Bang hart bij Anderlecht: Hasi ziet nachtmerrie tegen AEK

Anderlecht staat voor twee cruciale duels tegen AEK Athene. Sportief én financieel hangt er ...

342
342
'Grote kuis in Gent: volgend slachtoffer Leko bekend'

AA Gent wist deze zomer al heel wat overtollige ballast te dumpen, maar de komende weken staat er ...

1105
1105
D-Day voor Club Brugge: 20 miljoen op het spel

Met een fraaie 1-3 zege in Glasgow nam Club Brugge dinsdag meteen een optie op de lucratieve League ...

886
886
Luxeproblemen bij Union: Pocognoli reageert

Het was de voorbije zomers telkens puzzelen voor Union met het vertrek van heel wat smaakmakers. Dat ...

130
130
Heynen reageert scherp na kritiek op Genk

Ook voor KRC Genk begint deze week het Europese avontuur. De Limburgers moeten pas in de play-offs ...

363
363
Ulderink schept duidelijkheid over vertrek bij Antwerp

Antwerp begon dit seizoen alweer met een nieuwe trainer. De Great Old schoof Stef Wils door naar de ...

189
189
Club Brugge balanceert op een bom met Tzolis

Club Brugge sloeg een monsterbod van 32 miljoen euro op Christos Tzolis af. De Griek blijft, het ...

1413
1413

Meer sportnieuws