De Carolo’s volgen trouwens een paar pistes. Behalve nog Hamdi Harbaoui zou ook Jonathan Mendes daarbij horen. De 25-jarige Fransman komt niet aan de bak bij Reading. Ook de Luxemburgse international David Turpel (Dudelange) zou in beeld zijn.
Standard zet mogelijk Anderlecht een hak op de transfermarkt. De Rouches zouden een contract voor drie jaar voorschotelen aan Yvan Neyou, een 19-jarige middenvelder van Sedan die ook op de radar van de Brusselaars stond.
Anderlecht wil op zijn beurt stevig uithalen in de wintermercato. Het zou daarbij ook denken aan Marcos Acuña, een Argentijnse international van Racing Club. De middenvelder moet wel zes miljoen kosten en is ook gegeerd door Olympique Marseille, AC Milan, Torino, Sporting Gijon en Malaga.
Nog bij Anderlecht is er verrassende interesse in Sofiane Hanni. Fenerbahçe en Fiorentina zouden aan hem denken. Een transfer in januari lijkt echter weinig waarschijnlijk.
Anderlecht mag wel de komst van Christian Kabasele vergeten. De Rode Duivel mag niet vertrekken bij Watford.
Club Brugge laat in januari wellicht Gedoz, Storm en Bolingoli vertrekken en dus komt er op de flank mogelijk iets bij om dat op te vangen. De voorbije dagen werd de landskampioen gelinkt aan Dorin Rotariu. Dinamo Boekarest zou wel maar liefst vier miljoen euro voor zijn talent vragen.
Daarnaast is Club ook bezig met de komst van de Colombianen Helibelton Palacios en German Mera van Deportivo Cali. Het zou drie miljoen euro op tafel willen leggen voor het duo. Voor eind volgende week hoeft er echter geen definitief akkoord verwacht te worden.
Ook Guillermo Celis wordt alsmaar nadrukkelijker aan Club gelinkt. De middenvelder van Benfica kan ook naar Celtic en Besiktas.
KRC Genk gaat op zoek naar vervangers voor Karelis en Ndidi. Voor die laatste zou Genk twee spelers willen aantrekken. Behalve Sander Berge zou ook Arquimedes Figuera naar de Luminus Arena komen. Volgens Zuid-Amerikaanse bronnen tekent de 27-jarige Venezolaanse international tot 2019. Genk zou hem voor 500.000 euro overnemen van Deportivo La Guaira.
KV Oostende heeft zijn eerste wintertransfer afgerond. Zoals verwacht komt William Dutoit over van Sint-Truiden. De Fransman moet zeker in januari de afwezigheid van Silvio Proto en Didier Ovono opvangen.
KV Kortrijk heeft afscheid genomen van Thanasis Papazoglou. De Griekse spits maakt het seizoen op uitleenbasis vol bij Roda JC.
Ook Zulte Waregem heeft zich van een speler ontdaan. Het leent Sebastiaan Brebels voor de rest van het seizoen uit aan Cercle Brugge. De 21-jarige middenvelder kwam dit seizoen maar één keer in actie.
KV Mechelen wil dan weer een speler definitief vastleggen. Dimitris Kolovos maakte de voorbije maanden indruk en KV wil hem definitief overnemen van Olympiakos. Dalibor Veselinovic en Ljuban Crepulja mogen weg.
Jason Adesanya heeft niet lang moeten zoeken naar een nieuwe club. Enkele uren nadat zijn contract bij Lommel United ontbonden werd, tekende de ex-spits van KV Mechelen en Antwerp al bij Rupel Boom.
BUITENLAND
Koen Casteels komt niet meer aan spelen toe bij VfL Wolfsburg en zou daarom in januari uitgeleend willen worden. Hij mag echter niet weg van zijn club. In de zomer komt er misschien wel een oplossing. Napoli zou dan van zijn komst een prioriteit maken. Casteels moet er de concurrentie aangaan met Pepe Reina.
In Napels zou er eindelijk definitief duidelijkheid komen over Dries Mertens. Volgende week zou hij zijn handtekening zetten onder een nieuw contract tot 2020.
De Chinese clubs blijven met grote namen en gigantische bedragen goochelen. Carlos Tevez rondde zijn transfer naar Shanghai Shenhua helemaal af en wordt met een weekloon van 722.000 euro de best betaalde speler ter wereld. Ook Lukas Podolski kan naar China. Hij staat in de belangstelling van Beijing Guoan.
Het Charlton van Roland Duchâtelet mag zich opmaken voor een vette cheque. Everton zou twaalf miljoen euro betalen om Ademola Lookman weg te kapen. De 18-jarige aanvaller geldt als een groot talent in Engeland.
Michy Batshuayi komt nu al niet aan spelen toe bij Chelsea en dat wordt mogelijk nog wat erger. In Duitsland klinkt het immers dat Chelsea 30 tot 40 miljoen euro zou willen neertellen voor Javier Hernandez. De Mexicaanse goaltjesdief komt tegenwoordig uit voor Bayer Leverkusen.
Andres Iniesta gaat mogelijk een opvallende transfer maken. De spelmaker krijgt in 2018 mogelijk geen nieuw contract bij FC Barcelona en dan zou Juventus wel met hem aan de haal willen gaan.LEES OOK: AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis
Jannick Lanckriet