Maandagnacht sluit de zomermercato in de meeste Europese landen, enkele dagen later gaat de transfermarkt ook in België op slot. Bij Club Brugge wordt echter niet te veel beweging meer verwacht. Al raadt analist Marc Degryse aan om alsnog toe te slaan.
Blauw-Zwart anticipeerde deze transferperiode vooral op het vele uitgaande verkeer. Met Nicolo Tresoldi werd een directe vervanger voor Ferran Jutgla gestrikt. Ludovit Reis en Aleksandar Stankovic vingen het vertrek van Ardon Jashari, en mogelijk nog Raphael Onyedika, op het middenveld op.
LEES OOK: Degryse kiest favoriet Gouden Schoen: "Hij heeft alles"
Sterke spits ontbreektCarlos Forbs en Mamadou Diakhon zorgen voor extra opties op de flanken na het afscheid van Chemsdine Talbi en in januari al dat van Andreas Skov Olsen. Vermits Lynnt Audoor en Cisse Sandra ook nog eens terug zijn na hun uitleenbeurten, lijkt de selectie behoorlijk goed gewapend om op meerdere fronten te gaan strijden.
Toch vindt Degryse dat Club vlak voor het einde van de mercato toch nog moet toeslaan. "Ik blijf denken dat Club voorin een sterke spits ontbreekt die eens een bal kan bijhouden, die kan kaatsen, die weegt op een defensie, die lopende mensen kan bedienen. Ik vrees dat we in de Champions League tot de conclusie zullen komen dat zo'n profiel nuttig was geweest", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.
Á la De Jong of Taremi
Nochtans heeft Blauw-Zwart met Gustaf Nilsson al zo'n profiel rondlopen. De Zweed liet tot dusver echter een wisselvallige indruk achter. Bovendien is hij in de spitsenhiërarchie weggezakt naar de vierde plaats en mag hij bij een aanvaardbaar bod zelfs vertrekken. Degryse hoopt dus dat Club op de valreep alsnog zo'n targetspits in huis haalt.
En dan liefst ook iemand met ervaring op het Europese toneel. "Iemand als Luuk de Jong is het profiel waar ik naar op zoek ben: een dertiger, met een staat van dienst, op wie je altijd kunt vertrouwen. Maar hij is inmiddels naar Porto. Ik heb zitten denken aan Taremi van Inter, 33 jaar. Maar hij is ook wishful thinking", aldus de analist.