Deadline paniek: Stroeykens-shock verrast iedereen

981
Deadline paniek: Stroeykens-shock verrast iedereen

Mario Stroeykens leek stilaan te verdwijnen op de bank van Anderlecht. Hij krijgt geen vertrouwen meer, heeft geen plan, en geen toekomst. Maar op de valreep van de transferdeadline duikt zijn naam plots weer op. Niet omdat hij overtuigt, maar omdat de markt paniek brengt — en opportuniteiten creëert.

LEES OOK: 'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Van B-lijst naar plan A

Het Europese voetbal had Mario Stroeykens maanden niet meer op de radar. En net wanneer het lijkt alsof de zomer op niets uitdraait, is daar plots PSV weer. De club die hem maanden geleden op de B-lijst zette. Geen topkandidaat, geen prioriteit. Hij was gewoon een optie. Plan B.

Maar kijk: het kan snel gaan in het voetbal. Joey Veerman kan nog vertrekken bij PSV: Brentford wil naar verluidt meer dan 30 miljoen euro op tafel leggen. En dan verandert alles blijkbaar. Dan wordt een vergeten naam als Stroeykens plots opnieuw een opportuniteit in Eindhoven.

PSV heeft weer interesse. Niet omdat Stroeykens de laatste weken indruk maakte, want dat deed hij niet. Hij kreeg amper speelminuten, Thorgan Hazard nam zijn plaats in, miste een strafschop tegen Sheriff Tiraspol, en was een schim van de speler die Anderlecht ooit 20 miljoen waard vond.

Stroeykens gaat van plan B naar plan A, simpelweg omdat het moet. In juni was er ook al even sprake van interesse uit Eindhoven. Maar toen was Stroeykens net dat tikkeltje te onzeker, te vaag, te grillig. PSV scande de markt, zette hem op een lijst, maar keek liever elders.

Paniek bij PSV én Stroeykens

Maar nu komt Stroeykens opnieuw bovendrijven in Eindhoven. Nu de tijd dringt en de transferdeadline nadert. Omdat de timing toevallig juist zit en omdat het einde van de transferperiode chaos brengt. Paniek zelfs.

De vraag is: moet je dat als speler willen? Hij is geen rotte appel en geen lastpak. Hij is gewoon iemand die weg wil en ondertussen verdwaald geraakt is. Tegen Sheriff Tiraspol kreeg hij nog een kans: hij miste een strafschop en speelde kleurloos. En dat is het beeld dat blijft hangen.

Het is geen gebrek aan talent, geen gebrek aan inzet, maar wel een gebrek aan momentum. En dat momentum komt zelden vanzelf terug. Zeker niet als je ondertussen door je coach genegeerd wordt. Besnik Hasi kiest liever voor spelers met hoofd én hart bij de club. Stroeykens hoort daar niet meer bij.

Anderlecht en Stroeykens moeten uit elkaar

In januari had Anderlecht het nog hoog in de bol. Twintig miljoen, misschien meer. Maar blessureleed en een aflopend contract waren nefast voor het transferdossier. Vandaag luistert paars-wit ook als er iemand met de helft komt. Zelfs dat gebeurt voorlopig niet. Tien miljoen? Misschien. Acht? Zes? Wie weet.

Toch komt PSV terug. En voor Stroeykens is dat een kans die hij moet grijpen — zelfs al komt ze niet met rode loper. Een club als PSV, met Champions League, stabiele structuur en sportieve visie, is de ideale plek om opnieuw te beginnen.

Want laten we eerlijk zijn: blijven is geen optie. Anderlecht gelooft niet meer écht in hem. En hij gelooft al een tijd niet meer in Anderlecht. Hij was ooit de nummer 10 van de toekomst. Nu is hij invaller op overschot en heeft de club dringend geld nodig.

Laat hem dan maar vertrekken via de achterdeur in het Lotto Park. Als hij in Eindhoven opnieuw opleeft, als hij daar opnieuw Super Mario wordt, dan zal niemand nog spreken over de manier waarop hij vertrok. Dan telt alleen dat hij vertrok.

Wat denk jij van Stroeykens’ mogelijke vertrek?

Meest recent

Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

21
21
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

27
27
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

38
38
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

383
383
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

65
65
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

71
71
Anderlecht voert druk op: hachje Bruno nog niet gered

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

55
55
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

22
22
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

277
277
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

329
329
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

199
199
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

290
290
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

255
255
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

70
70
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

312
312
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

107
107
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

125
125
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

42
42
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

299
299
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

193
193
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

58
58
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

195
195
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1174
1174
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

96
96

Meer sportnieuws