Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens een van de enige namen die we vooraf durven invullen bij RSC Anderlecht. Met de keuze om hem weer op te vullen scoorde Vitor Bruno echter geen goede punten bij zijn bazen. Voorlopig althans, want mogelijk denken zij daar straks toch anders over.
Nadat hij in de eerste weken van het seizoen wegkwijnde in de tribune, heeft Stroeykens plots een vaste basisplaats te pakken. Op het middenveld dan nog, waar het 22-jarig product van eigen kweek zowaar dienst doet als controleur voor de defensie. Een opvallende zet, die Bruno niet in dank wordt afgenomen door het bestuur. Nochtans kunnen de Brusselaars er maar wel bij varen.
LEES OOK: Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel
Solden op Stroeykens?Dat stelt ook het panel van Footb'All Time vast. "Anderlecht heeft er ook baat bij dat hij weer boven water komt. Niet alleen op sportief, maar ook op financieel vlak. We spreken over een speler die ooit 14 miljoen waard was. Vandaag is dat drie miljoen, maar als hij de huidige lijn kan doortrekken zal dat weer stijgen. En kan Anderlecht alsnog een fraai bedrag voor hem vangen", luidt het.
"Het management wil Stroeykens wel nog altijd dumpen, zeker nu hij voor interne problemen zorgt. Ze willen hem simpelweg niet meer. Hij moét verkocht worden", zou Paars-Wit hem niettemin liever kwijt dan rijk zijn. Dat laatste wordt bevestigd door Sacha Tavolieri, volgens wie de directie hem vooral omwille van zijn zwaar contract tot medio 2028 nog steeds bij het grof huisvuil wil zetten.
Bonus dankzij Bruno
"Het probleem bij Anderlecht, dus ook voor Kenneth Bornauw, is dat ze de loonmassa hebben opgeblazen. Ze moeten Stroeykens dus verkopen om het evenwicht te herstellen -om die reden is ook Adriano Bertaccini trouwens ongewenst. Terwijl de coach net vindt dat hij handig van pas kan komen. Zijn redenering is ook dat hij zo makkelijker te verkopen valt dan wanneer hij niet zou spelen.
Omwille van zijn verleden was de strategie van Anderlecht evenwel net om elk risico op blessures te vermijden in afwachting van een oplossing. "Aan het eind van de zomer had Ludogorets interesse, maar nu staat Stroeykens er weer veel beter op. Dat is ook voor Anderlecht interessant", zou die zich volgens de transferexpert straks wel eens uit een veel lucratievere hoek kunnen aandienen.
Arne Decraene