De echte reden waarom Anderlecht Hasi 'straks dumpt'

1259 stemmen
De echte reden waarom Anderlecht Hasi 'straks dumpt'

Besnik Hasi werd oorspronkelijk binnengehaald als tussenoplossing bij RSC Anderlecht, maar leverde allerminst het gewenste succes op. Na 11 nederlagen en nul lijn in het spel is het duidelijk dat er iets moet veranderen. Zijn Hasi’s dagen geteld?

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

Rook in het uitvak, rookgordijn rond Hasi

Besnik Hasi staat na zondag niet meer “gewoon” onder druk; hij staat met zijn rug tegen de muur. Union SG won 2-0, de goal in blessuretijd-goal van Promise David was de kaars op de taart voor hen, en het startsignaal voor rook in het uitvak bij paars-wit. Het beeld is pijnlijk helder: in Brussel is er één ploeg met patronen en grinta, en één ploeg die nog steeds op zoek is naar zichzelf.

In juni viel er nog iets van logica vast te stellen in zijn aanstelling. Hasi kent de club, hij praat passioneel, hij zweert bij pressing, hij is zogezegd ‘één van ons’. Het was een veilige gok in een club die bang is geworden om risico’s te nemen.

Hasi is aangesteld om energie en pressing te brengen. Dat was de belofte bij de contractverlenging: tempo, lef, grinta. Maar waar is dat vuur op de momenten dat het moét?

Er is iets tragikomisch aan hoe Besnik Hasi elke keer opnieuw omschreven wordt: "een brok energie", "vol passie", "die Balkan-uitbarstingen", "het type Simeone dat Anderlecht nodig heeft". Het enige vuur dat we zondag zagen? Dat kwam uit de rookbommetjes van gefrustreerde fans.

AEK, Häcken, Union: één lange keten van mislukkingen

En wat bracht de terugkeer van Hasi tot nu toe? Elf nederlagen op 22 matchen. Een mislukte bekerfinale en play-offs. Uitschakeling in de Europa League én Conference League. Achteloos tegen Häcken, kansloos tegen AEK. Daarna opnieuw vernederd tegen Union. En dan nog, blijft het stil bij het bestuur. Geen enkele coach met zo’n cijfers kan overleven bij Anderlecht

Olivier Renard houdt zich gedeisd, Wouter Vandenhaute zwijgt en Marc Coucke kijkt toe. Alsof ze hopen dat dit zichzelf zal oplossen. Dat Hasi het tij nog keert. Dat de kleedkamer plots transformeert in een collectief vol vuur.

Het enige wat Hasi tot nu toe heeft aangetoond, is dat hij keer op keer foute keuzes maakt op de sleutelmomenten. Denk aan Özcan tegen AEK, Vroninks tegen Häcken, Degreef tegen Union.

De derby tegen Union had nochtans de kentering moeten zijn, maar het werd een nieuwe kaakslag. Niet voor het eerst, en ook niet voor het laatst. Hasi zit, zo werd het deze week plastisch omschreven, niet op een schietstoel maar op een stoel waarvan één poot is afgezaagd. Zondag lijkt er nog een barstje bij te zijn gekomen.

16 miljoen uitgegeven, 0 richting gevonden

En natuurlijk: Hasi is niet het enige probleem. Renard moet zich ook dringend afvragen hoe hij in godsnaam 16 miljoen euro heeft uitgegeven aan een kern waar nauwelijks vijf basisspelers inzitten. En Vandenhaute? Die moet dringend beseffen dat een club als Anderlecht geen marketingmachine is, maar een sportieve entiteit met verwachtingen.

Toch staat Hasi centraal in deze chaos. Niet omdat hij de oorzaak is van alle miserie, maar omdat hij intussen het gezicht is geworden van de stilstand. Van het excuusvoetbal. Van het gebrek aan vooruitgang en resultaten.

Maar laat ons eerlijk zijn: dit project staat al lang in brand. Hasi had nooit het mandaat om structureel iets op te bouwen. Hij werd in juni aangesteld als tijdelijke coach, met een contract tot het einde van het seizoen en een vage optie op meer. Er was toen al geen fundament en geen visie. Een noodgreep verpakt als langetermijnplan. Zoals vandaag blijkt.

Wat moet Anderlecht doen met Hasi?

Meest recent

Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

0
0
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

16
16
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

31
31
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

257
257
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

26
26
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

112
112
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

91
91
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

495
495
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

105
105
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

99
99
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

331
331
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

22
22
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

573
573
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

441
441
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

67
67
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

382
382
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

436
436
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

203
203
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

233
233
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

424
424
'Kassa Anderlecht rinkelt: Huerta-doorbraak in zicht'

RSC Anderlecht is momenteel in afwachting van een nieuwe trainer, maar toont zich terwijl ook actief ...

610
610
Attractie bij Rode Duivels: "Voor hem komt men naar stadion"

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

154
154
Geen Kane, Mbappé of Yamal: 'Dit is de beste speler op WK'

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

345
345
Engelsen vervloekt: nieuw incident in WK-voorbereiding

Engeland wordt over het algemeen beschouwd als één van de (schaduw)favorieten voor de ...

113
113
Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

Het wachten is eindelijk voorbij: maandagavond beginnen de Rode Duivels aan hun WK-campagne. Maar ...

804
804

Meer sportnieuws