Na Jackers-blunder: Club maakt harde keuzes onder de lat

door
Na Jackers-blunder: Club maakt harde keuzes onder de lat

De rotatie tussen Simon Mignolet en Nordin Jackers leek lang een succes. Tot Jackers in minuut 97 een simpele bal door zijn korte hoek liet glippen dit weekend. Plots staat de hele strategie ter discussie. En net eind augustus ging Club Brugge de situatie herbekijken. Wie is straks de nummer één?

LEES OOK: 'Mignolet out: Club Brugge shopt in Jupiler Pro League'

Jackers laat het liggen in minuut 97

Tot zondag liep het systeem op wieltjes. Perfect zelfs. Er was geen drama en geen gedoe. De twee doelmannen van Club Brugge, elk op hun beurt, haalden een hoog niveau en speelden allebei vlekkeloos.

Tot Nordin Jackers dit weekend een simpel schot door zijn korte hoek liet glippen — een fout die je op dit niveau niet mag maken. Eén flater, één moment van verslapping, en de hele keepersrotatie van Club Brugge ligt plots onder vuur.

Want dit was geen onhoudbare wereldgoal, dit was een flauw schot van een invaller in minuut 97. Én eentje die Club Brugge de zege kostte. “Reken maar dat door dit doelpunt de doelmannenkwestie in Brugge opnieuw zal oplaaien”, waarschuwde Het Nieuwsblad.

De doelmannenrotatie van Club Brugge werd maandenlang als voorbeeld van modern beleid verdedigd, maar is nu net datgene wat punten heeft gekost. Voor het eerst ging een Club-keeper dit seizoen zichtbaar in de fout. En meteen is de vraag terug: waarom zit Simon Mignolet op de bank?

Mignolet op de bank: bewust beleid of dure vergissing?

Nicky Hayen verdedigde het systeem nochtans met vuur. Hij noemde het “geen topic” en prees de prestaties van beide keepers. CEO Bob Madou lachte de commotie zelfs weg. “Binnenskamers lachen we daarmee: er is bij ons geen keeperskwestie.”

Alleen: zo voelt het intussen niet meer. Zeker niet als je weet wat Mignolet tegen Rangers en Salzburg liet zien —absolute top. Hein Vanhaezebrouck zag het ook. “Ik stel alleen vast dat Mignolet zijn allerbeste niveau haalt,” zei hij eerder deze maand.

Toch bleef de rotatie duren. Omdat Jackers “completer” is volgens analisten. Omdat zijn voetenwerk beter zou zijn en omdat Club Brugge naar de toekomst kijkt. En ook omdat het bestuur bewust de kaart-Jackers trok om Mignolet uit zijn comfortzone te halen.

Het rekent op de eergierigheid van de oud-Liverpool-doelman om ook in zijn laatste contractjaar zijn topkwaliteiten te bewijzen. Na een seizoen dat eindigde met een ambetante blessure, beulde Mignolet zich in het tussenseizoen af om fysiek klaar te zijn voor de strijd.

Eén fout en het systeem kraakt

Jackers was goed, daar niet van. Tot nu. Tot één bal door zijn benen glipte, en de hele strategie begon te kraken. Van alle posities op het veld is die van doelman de meest ondankbare. Geen enkele fout weegt zwaarder, geen enkele plek verdraagt slechter twijfel of wissels.

“Two is a crowd,” zei Peter Vandenbempt al in augustus. “Echt vervelend wordt het wanneer één van de twee fouten begint te maken.” Zelfs in topcompetities blijkt keepersrotatie een risico. In België, waar de druk toch al snel op de ketel zit, lijkt het een tikkende tijdbom.

Dat is geen ouderwets gepraat. Ook Hugo Broos — die zelf ooit zijn vingers verbrandde aan een rotatiesysteem bij Anderlecht — waarschuwde: één fout, en het hele systeem valt in duigen. Jackers is nu die ene fout. Geen drama, maar wel een realiteit waar Club Brugge niet rond kan.

En wat met Mignolet? De man die in augustus zijn twijfels al liet blijken over de rotatie. Die zei: “Het mag niet zo zijn dat je er weer uitvliegt na één fout.” Wel, dat scenario is nu exact waar Jackers voor staat. Niet door pech, maar door een inschattingsfout die Club Brugge twee punten kost.

Club hakt de knoop door

Jackers ís geen prutser. Hij heeft stappen gezet, liet zich opmerken, klopte terecht aan de deur. Maar is hij klaar om de vaste nummer één te zijn bij een ploeg die elk seizoen titels en Champions League haalt? De vraag die Club Brugge zich in juni al stelde — “Is Jackers echt beter dan Mignolet?” — is nu opnieuw brandend actueel.

Wat maandenlang een luxepositie leek — twee topkeepers — is nu een tikkende onzekerheid. De eerste barst in het systeem is er en de rotatie die beide keepers scherp moest houden, creëert nu twijfel. Bij fans, bij media, en misschien zelfs in de kleedkamer.

En dan is er nog dit: eind augustus zou Club de rotatie sowieso herevalueren. Wat wordt het?

Wat moet Club Brugge doen met de doelmannenrotatie?

Meest recent

Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

67
67
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

146
146
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

77
77
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

67
67
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

146
146
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

301
301
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

127
127
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

309
309
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

110
110
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

170
170
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

155
155
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

241
241
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

615
615
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

150
150
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

262
262
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

66
66
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

223
223
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

108
108
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

159
159
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

338
338
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

297
297
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

153
153
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

353
353
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

257
257
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

267
267

Meer sportnieuws