De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om de positieve lijn door te trekken van de ruime zege in Monza een week geleden. In de topper tegen Juventus - nochtans ook niet aan een geweldig seizoen bezig - ging het in de slotfase onderuit.
LEES OOK: TD Napoli doet boekje open over transfer Lukaku
De Bruyne al bij rust gewisseldNa zijn sterke invalbeurt en doelpunt in Monza mocht Kevin De Bruyne in Turijn zijn plaats in het basiselftal weer innemen. De ervaren Rode Duivel speelde weer lager op het middenveld met Anguissa naast zich. Hij zou echter slechts een korte bijrol vertolken.
Na amper een helft zat de partij van KDB er immers al op. Na een vrij anonieme eerste helft moest hij met een blessure in de kleedkamer blijven en kwam Gilmour in zijn plaats. Het bleek echter geen wissel die Napoli punten zou opleveren.
Napoli zakt verder weg
Halfweg stond het nog 0-0, maar in de tweede helft zouden de bezoekers ten onder gaan. Juventus maakte het verschil in de laatste 20 minuten. Het was Alajbegovic die hen een verdiende voorsprong bezorgde. Enkele minuten later schoot Napoli zichzelf ook in de voet. Marianucci moest met een tweede gele kaart gaan douchen.
Met een man minder kon Napoli helemaal niets meer terugdoen. In de slotminuten nam Boga nog de laatste twijfels weg met de 2-0. Daardoor ziet Napoli nu ook Juventus passeren in het klassement en zakt het weg naar de achtste plaats. Champions League-kwalificatie lijkt stilaan een moeilijk verhaal te worden, want de achterstand op de top vier bedraagt al negen punten.
Jannick Lanckriet