Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de tribunes moest toekijken. Maar op zijn 34ste blijft de drievoudige Gouden Schoen nog steeds van groot belang voor Blauw-Zwart. Hem straks vervangen wordt dan ook een loodzware opdracht.
Toen Vanaken in de zomer van 2015 werd overgenomen van KSC Lokeren, had niemand durven voorspellen dat hij zou uitgroeien tot een legende van Club Brugge. En al zeker niet dat hij zo lang van cruciaal belang zou blijven. Zo heeft de spelmaker inmiddels al meer dan 570 matchen voor de Brugse hoofdmacht op de teller staan. Enkel boegbeeld Franky Van der Elst doet momenteel beter.
LEES OOK: 'Vraagteken achter Vanaken: Leko kiest al vervanger'
Jarenlange draaischijfOok zijn Brugse palmares oogt inmiddels indrukwekkend met onder meer zeven landstitels, verschillende bekers en supercups én tal van individuele onderscheidingen. Bovendien had Vanaken telkens een grote invloed op het behalen van die successen. Bijna elk seizoen was hij wel goed voor dubbele cijfers in doelpunten en assists.
Wat Vanaken echter zo uitzonderlijk maakt, is dat hij ondanks al deze adelbrieven telkens aan boord bleef bij Blauw-Zwart. En dat is in het hedendaagse voetbal nog zelden gezien bij clubs uit de kleinere Europese competities. Doorheen de jaren trokken wel de nodige clubs aan zijn mouw. Maar telkens bleef hij gewoon op post bij de Bruggelingen.
Externe opvolger gezocht
De landskampioen was dus nooit genoodzaakt om een directe vervanger te halen. Zeker gezien Vanaken toch zelden geblesseerd is. Maar inmiddels is hij toch alweer 34 jaar oud. En dus zal Club straks toch gedwongen worden om een opvolger te zoeken. Allesbehalve evident. En wanneer men toch iemand vindt met gelijkaardige kwaliteiten, laat Vanaken ook nog eens een groot gat achter qua ervaring.
En dus zal de sportieve leiding vol aan de bak moeten. Binnen de huidige selectie loopt immers niemand rond om de vacature in te vullen. "Is Club Brugge klaar voor het leven na Vanaken?Tegen Antwerp bleek alvast van niet. Club miste ervaring", stelt men ook bij HUMO. "Zonder Vanaken en met een Sommer die niet berekend lijkt op zijn taak, blijft alleen Mechele over. Slechts één andere speler kwam zondag boven de 25 jaar uit: Hugo Vetlesen. Die scoorde dan wel twee keer, hij blijft een doodgewone voetballer die in het beste Club Brugge nooit zijn plaats had."
Kobe K