Met een 15 op 18 begon Club Brugge niet onaardig aan het seizoen, maar toch barst het van de vraagtekens in Jan Breydel. Zo kunnen voorlopig lang niet alle zomeraanwinsten overtuigen, en eisen blessures nu al hun tol. Tot overmaat van ramp valt er nu nog meer slecht nieuws te rapen uit de ziekenboeg.
Daar kregen Hans Vanaken en Kyriani Sabbe zondag het gezelschap van Hugo Siquet, terwijl ook Nicolo Tresoldi met kwaaltjes sukkelt. Hoewel zij zondag tegen Genk misschien gewoon weer van de partij zijn, komt de interlandbreak straks dus niet ongelegen voor Ivan Leko. Al hoeft hij op een andere sleutelfiguur ook nadien nog niet meteen te rekenen.
LEES OOK: Club Brugge vloekt: volgend slachtoffer blessuregolf
Ordonez onder het mesTenslotte ligt Joel Ordonez wellicht nog een tijdje in de lappenmand. De 22-jarige Ecuadoraan keerde met een voetbreuk terug van het WK, waardoor hij een transfer op zijn buik mocht schrijven. De verwachting is dat Ordonez in januari alsnog andere oorden zal opzoeken, al valt het zowaar niet uit te sluiten dat hij tegen dan nog steeds niet volledig fit is.
"Ik had zondag even een gesprek met Hans Vanaken, en die zei dat Ordonez nog geopereerd moet worden", doet Franky Van der Elst namelijk uit de doeken bij Sporza. Van een voorspoedig herstel blijkt er momenteel dus geen sprake. Integendeel: vermits zijn revalidatie nog goed en wel van start moet gaan, dreigt Ordonez nog lang aan de kant te staan.
Comeback na nieuwjaar
"Rond nieuwjaar is Hanbeom Lee een tijdje weg voor de Asian Cup, dus het zou kunnen dat Jorne Spileers en Samba Coulibaly dan de enige opties zijn naast Brandon Mechele", sluit Van der Elst zelfs niet uit dat de centrale verdediger dit kalenderjaar niet meer in actie komt. Te meer omdat Ordonez naar eigen zeggen vooral geen stappen wil overslaan.
Een aderlating voor Leko, voor wie zijn comeback goed van pas zou komen. Niet alleen zitten de prestaties van Lee in dalende lijn, nu doelman Yann Sommer een aantal keer de mist inging is wat extra stabiliteit achterin meer dan welkom. Op de korte termijn zal Ordonez, die wie weet zijn laatste match al gespeeld heeft, echter niet de oplossing vormen.
Arne Decraene