Club Brugge is er dinsdagavond niet in geslaagd om een droomstart te nemen in de Champions League. Het moest in zijn openingswedstrijd in de league phase zijn meerdere erkennen in Aston Villa, dat met 2-3 kwam winnen in het Jan Breydelstadion.
De basis voor die nederlaag werd vooral gelegd in de eerste helft, waarin Club drie tegendoelpunten moest slikken. Op pijnlijke wijze bovendien, want bij de eerste twee goals verdedigde Club véél te passief. Bij het derde doelpunt van de bezoekers ging doelman Sommer dan weer kinderlijk in de fout.
LEES OOK: Club doet Belgisch voetbal huiveren: dríé nieuwe monstertransfers
Te veel individuele fouten bij ClubBij Club beseften ze dan ook dat ze het vooral zelf weggegeven hadden. "Het was onze eigen fout, we werden niet uit verband gespeeld", was aanvoerder Hans Vanaken bijvoorbeeld duidelijk bij VTM.
"We maakten individueel te veel fouten", stelde ook Joaquin Seys vast. "Het stond goed, maar we gaven te makkelijk doelpunten weg. Dat wordt op dit niveau afgestraft."
Afgestraft in Champions League
Brandon Mechele zag alvast een groot verschil met de vorige weken. "De eerste was zelfs nog niet zo slecht, maar we geven domme doelpunten weg. In België komen we er nog mee weg, in Europa niet", besefte de ervaren rot immers.
Hij kwam ook nog terug op het wel zeer passief verdedigen bij de eerste goal. "We dachten dat de scheids het spel ging stilleggen. Hoofd tegen hoofd… Dat gebeurde niet - de speler kon helemaal indribbelen. En bij die derde goal is het jammer dat het zo moet gebeuren."
Jannick Lanckriet