Club Brugge opende vanavond zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. De Bruggelingen maakten er samen met de Engelsen een leuke match van die goed op en af ging. Het resultaat was niet goed, want een zwakke eerste helft betaalden ze cash: 2-3.
LEES OOK: Club Brugge in de problemen: twee pionnen krijgen volle laag
Zwak Club Brugge in de eerste helftClub Brugge begon niet goed aan de match. Aston Villa was sterk en kreeg vier goede kansen, waarvan er één in doel belandde: 0-1 na elf minuten via John McGinn. Club Brugge mocht ook blij zijn dat het nadien geen 0-2 was.
Een bibberend begin, maar uit het niets stond het plots 1-1 via Hugo Vetlesen. Aston Villa reageerde héél snel, want enkele minuten later was het al 1-2 via Emiliano Buendia. Club Brugge gaf toch te veel kansen weg. Carlos Forbs dreigde nog eens aan het eind van de eerste helft, maar toen ging Yann Sommer zwaar blunderen.
Hij kwam onnodig ver uit doel en Nicolas Jackson maakte makkelijk de 1-3. Was het al game over voor Club Brugge? De cijfers na 45 minuten spraken boekdelen: een xG van 0,30 tegenover 2,51. Kon Club na de pauze de bakens nog verzetten?
Veel betere tweede helft
Hugo Siquet kwam in de ploeg voor Kyriani Sabbe, die met een blessure aan de hamstrings binnen moest blijven. De eerste kans was meteen voor McGinn, die een grote kans hoog over schoot. Club kreeg geen kansen, maar iets voor het uur beging Aaron Wan-Bissaka hands. Penalty! Nicolo Tresoldi zette die feilloos om: 2-3. Club weer in de match.
De thuisploeg drukte Aston Villa nu tegen eigen doel en de 3-3 hing stevig in de lucht. Dit was het Club dat we gewend waren in de Champions League. Suzuki mocht onder meer de paal bedanken. De bezoekers herstelden het evenwicht en kregen een enorme kans op de 2-4, maar ze speelden het bijzonder slecht uit. Even later haalde Seys de bal van de lijn.
Club Brugge probeerde nog een punt uit de brand te slepen, maar het kreeg geen kansen meer. Zo bleef het 2-3, inzake kansen al bij al een verdiende nederlaag.
Scoreverloop:
- 0-1 (11') John McGinn
- 1-1 (19') Hugo Vetlesen
- 1-2 (22') Emiliano Buendia
- 1-3 (44') Nicolas Jackson
- 2-3 (60') Nicolo Tresoldi (pen.)
Andere wedstrijd:
AEK Athene - LASK (Marin) 1-0
Claudio Reulens