Eind september blazen de Rode Duivels verzamelen voor de start van hun Nations League-campagne. Dan zal nieuwe bondscoach Mark van Bommel een eerste keer voor zijn spelersgroep staan. Maar de Nederlander is nu al druk in de weer.
Ondanks een kwartfinale op het voorbije WK, besloot de KBVB om niet langer door te gaan met Rudi Garcia. Te weinig toekomstperspectief. De kritische geluiden die onder meer vanuit de spelersgroep naar buiten kwamen, leken te bevestigen dat dit een goede keuze was. Om de Fransman te vervangen besloot CEO Vincent Mannaert het lot in handen van Van Bommel te leggen.
LEES OOK: Domper Bisiwu: grote debuut om pijnlijke reden uitgesteld
De Bruyne in rol van mentorVoor de voormalige topmiddenvelder wordt het zijn eerste trainersopdracht sinds zijn vertrek bij Antwerp FC. En tevens zijn eerste opdracht ooit als bondscoach. Maar de Nederlander kreeg meteen de goedkeuring van enkele zwaargewichten, onder meer Thibaut Courtois gaf openlijk zijn zegen. En ook achter de schermen maakte hij blijkbaar een goede beurt bij één van de ervaren krachten.
In gesprek met Corriere dello Sport geeft Kevin De Bruyne immers aan dat hij al met Van Bommel sprak en dat hij zich beschikbaar blijft stellen. Ook als dat meer in een rol als mentor is. "Ik had contact met de nieuwe bondscoach en we spraken erover: als ze me nog willen, maak ik me beschikbaar om het team te helpen. Maar mijn rol zal veranderen. Ik heb België al zo'n 15 jaar geleid, de tijd is gekomen om een andere bijdrage te leveren", aldus de spelmaker.
Charme-offensief bij Bisiwu
Van Bommel slaagde er dus al in om minstens één ervaren topspeler mee te krijgen in zijn verhaal. Daarnaast is hij ook al bezig met de opkomende talenten. De algemene verwachting is dat hij verder zal doorselecteren en verjongen. Er kloppen alvast verschillende Belgische goudhaantjes op de deur. Jesse Bisiwu bijvoorbeeld, die Club Brugge inruilde voor het grote FC Barcelona en daar in zijn eerste weken meteen indruk maakte. De 17-jarige flankaanvaller kan echter ook voor Ghana uitkomen.
Bisiwu, die tot dusver altijd de Belgische jeugd-ploegen vertegenwoordigde geeft eerlijk toe dat hij die keuze nog niet heeft gemaakt. Maar Van Bommel zette alvast zijn charme-offensief in en heeft het goudhaantje wel degelijk op de radar staan. "Mark van Bommel heeft me een berichtje gestuurd. De bondscoach heeft me gefeliciteerd met mijn transfer en mij gemotiveerd door te zeggen dat hij me nauwlettend in de gaten houdt. Aan mij om het nu te laten zien", bevestigt Bisiwu bij Het Laatste Nieuws.
Kobe K