Om 21u staan de Rode Duivels in hun kwartfinale van het WK tegenover Spanje. De meeste media hebben stilaan de moed opgegeven om te voorspellen welk elftal Rudi Garcia straks aan de aftrap zal brengen, nadat de bondscoach in de laatste matchen iedereen verraste met zijn hersenkronkels.
Die leverden wel resultaat op, want tegen Nieuw-Zeeland, Senegal en de Verenigde Staten werd telkens gewonnen. In die laatste match maakte Garcia enkele zeer gewaagde keuzes door Kevin De Bruyne en Jérémy Doku op de bank te zetten. Of hij dat tegen Spanje opnieuw aandurft, daarover wordt druk gespeculeerd.
LEES OOK: ‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’
Albert wil Doku en De Bruyne terug in de ploegPhilippe Albert vindt alvast dat de twee vedetten moeten terugkeren. "Ik blijf ervan overtuigd dat Doku in dit type wedstrijd cruciaal kan zijn", oordeelt de analist bij Sudpresse. "Doku gaat snel en recht vooruit, terwijl Lukebakio toch minder diepgang brengt. Met zijn dribbels en versnellingen kan Doku het een offensieve rechtsachter als Porro zeer moeilijk maken."
Ook De Bruyne moet voor de ex-verdediger zijn plaats op het middenveld weer innemen. "Met zijn vista en precieze lange ballen kan De Bruyne ook heel nuttig zijn. Spanje zal geen mandekking spelen, dat kunnen ze niet. Dat kan De Bruyne goed liggen. Hij zou in de omschakeling makkelijk Doku kunnen vinden."
Geen witte konijnen
Het wordt afwachten of Garcia de zaken ook zo zal zien. Mogelijk houdt de bondscoach gewoon vast aan het plan dat tegen de VS goed uitpakte, of wie weet tovert hij wel opnieuw een wit konijn uit de hoed. Met de Fransman weet je nooit, maar Albert ziet dat laatste scenario liever niet gebeuren."
"Ik zou nu niet de wedstrijd gaan beginnen met spelers als Moreira of Fernandez-Pardo. Dat is te riskant", denkt hij. "Stel je voor dat Moreira het lastig heeft en we snel een doelpunt incasseren, of dat Fernandez-Pardo geen enkele bal krijgt. Ik ben ervan overtuigd dat ze als invaller wel iets kunnen bijbrengen."
Jannick Lanckriet