Om 21u zijn ook de Rode Duivels aan zet in de kwartfinales van het WK, waarin hen een kraker tegen Spanje wacht. Na de klinkende zege tegen de Verenigde Staten in de achtste finale zal het vertrouwen groot zijn, maar het wordt afwachten of Rudi Garcia voor dezelfde elf zal kiezen.
Dat zou in principe logisch zijn gezien de prestatie tegen de VS, maar anderzijds belooft de partij tegen Spanje volledig andere omstandigheden op te gaan leveren. De bondscoach hintte op zijn persmoment vrijdagochtend alvast naar één zeer opvallende wijziging.
LEES OOK: Vandenbempt gelooft ogen niet: "Veel vragen Garcia"
Garcia hint naar basisplaats LukakuHij verklaarde dat Romelu Lukaku tegen Spanje aan de wedstrijd zal beginnen. Opvallend, want tegen de VS scoorde Charles De Ketelaere nog twee keer. Bovendien was Lukaku op deze wereldbeker tot dusver vooral beslissend als invaller. Hij scoorde op die manier al drie keer.
Zelf maalt Lukaku in ieder geval niet om zijn status. "Ach, het gaat niet om het individu, wel om de ploeg. Dat is mijn mindset. De bondscoach heeft me een rol gegeven en daar pas ik me aan aan", tekende Het Laatste Nieuws op. "Ik werk op training veel op afwerking en op één tegen één situaties. En ik luister ook naar oudere spelers die me helpen."
Zo lang mogelijk Rode Duivel blijven
Daarnaast gaf Lukaku ook een hint over zijn toekomst na het WK. Stilaan zullen de oudere Rode Duivels beginnen denken aan stoppen, zoals ook Thibaut Courtois tijdens dit toernooi al aangaf. Maar daar lijkt Lukaku nog niet mee bezig te zijn.
"Ik wil zo lang mogelijk Rode Duivel blijven", klonk het immers. "Maar dit was een heel lastig jaar. De bondscoach heeft me in april bezocht en me duidelijk gemaakt welke rol ik moest opnemen. Elke WK-match starten zou sowieso zelfdestructie geweest zijn. Hoe het nu loopt, is goed voor mij. Ik heb een impact op en naast het veld."
Jannick Lanckriet