In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A verzekerde Mexico zich als eerste land op deze wereldbeker van kwalificatie door Zuid-Korea te kloppen. Eerder had Canada in groep B al zijn eerste WK-zege ooit gepakt. Qatar werd met monsterlijke cijfers kansloos gelaten: 6-0.
LEES OOK: FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes
Canada - Qatar 6-0Qatar pakte in zijn openingsmatch nog een punt tegen Zwitserland, maar kon op geen enkel moment aanspraak maken op een nieuwe stunt. Halfweg was de wedstrijd eigenlijk al beslist. Dankzij twee goals van Jonathan David en één van Larin stond Canada dan al 3-0 voor, terwijl Qatar na een rode kaart voor Al-Amin na een dik halfuur al met tien verder moest.
Vroeg in de tweede helft incasserden de Qatari een tweede rode kaart. Madibo moest ook gaan douchen na een tackle op Koné, die daarbij een zware blessure leek op te lopen. Hij werd vervangen door Anderlecht-middenvelder Nathan Saliba, die enkele minuten later meteen zijn stempel op de partij drukte door een vrijschop knap tegen de netten te schilderen. In het slotkwartier liep Canada nog verder uit naar 6-0 dankzij een own-goal en de derde van David.
Mexico - Zuid-Korea 1-0
Mexico en Zuid-Korea maakten er voor de nachtraven allesbehalve een spektakelstuk van. Een kansarme wedstrijd werd uiteindelijk beslist door een blunder. Na vijf minuten in de tweede helft liet de Zuid-Koreaanse doelman een voorzet knullig vallen, waardoor Romo de bal in het lege doel kon duwen.
In de slotfase drong Zuid-Korea wel nog een beetje aan, maar de gelijkmaker viel niet. Daardoor pakt Mexico zijn tweede zege en met een zes op zes is het ook nu al zeker dat het straks aan de bak mag in de zestiende finales.
Jannick Lanckriet