De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en zag Club Brugge het stokje overnemen. Een grote deceptie na de zege van de Brusselaars tegen Blauw-Zwart.
Union ging met 2-1 onderuit op Stayen en heeft de titel niet meer in eigen handen. Hein Vanhaezebrouck sprak met Het Nieuwsblad en gaf zijn ongezouten mening over de formatie van David Hubert.
LEES OOK: Ook Kjell Scherpen reageert erg scherp na STVV-Union
Lichte paniekUnion won eerder nog de topper van Club Brugge, maar was nu een schim van zichzelf tegen Sint-Truiden VV. “Club werd met glans geklopt, door volwassen spel. Maar waar is die nuchterheid in twee weken tijd naartoe?”
HVH ziet paniek bij RUSG. “Union heeft het sindsdien weggegooid door een mix van nonchalance, onderschatting en zelfs wat lichte paniek. Thuis ging het niet over Gent en zie hoe KAA Gent de matchen nadien voor de dag kwam.”
Alles is weg
Ook tegen Anderlecht zag Vanhaezebrouck al een kwetsbaar Union. “Op Anderlecht toonde Union momenten van kwetsbaarheid en wil ik nog zien of het de zege over de streep trekt als Sardella niet de slimmerik uithangt.”
Volgens de analist is de euforie na Club volledig verdwenen. “Nu op Sint-Truiden kwam Union niet in het stuk voor. Al die positieve elementen die we hen hebben toegedicht na de winst tegen Club zijn heel snel weggevallen.”
Stephan Calander