KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ook nog maar best met volle teugen genieten van hun onvermoeibare vleugelback. Het heeft er alle schijn van dat de Marokkaan bezig is aan zijn laatste weken in Genkse loondienst.
Aanvankelijk stond een transfer van El Ouahdi vorige zomer al op de agenda. Na zijn sterke seizoen, met name in de reguliere competitie, kon de wingback rekenen op de nodige interesse. Onder meer SL Benfica en VfL Wolfsburg werden genoemd als mogelijke bestemmingen. Maar uiteindelijk bleef hij toch in Genk.
Er speelden verschillende factoren een rol in die beslissing, onder meer gezondheidsperikelen van zijn vader. Maar op zich pakte het niet slecht uit. El Ouadhi senior is inmiddels weer helemaal op de been en zag hoe zijn zoon de laatste weken opnieuw een erg hoog niveau haalde. Bovendien lijkt hij productiever dan ooit.
LEES OOK: Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk
(Transfer)Kansen grijpenZo heeft hij inmiddels al 12 goals en 5 assists achter zijn naam. Op zijn 24ste lijkt de tijd dan ook rijp voor een nieuwe stap in zijn carrière. Gezien zijn prestaties zal er aan belangstelling geen gebrek zijn. PSV werd bijvoorbeeld al naar voren geschoven, er zullen echter ongetwijfeld nog meer clubs zich melden.
In gesprek met DAZN uitte El Ouahdi alvast zijn ambities. "Ik wil altijd een stap hogerop. Ik heb eerlijk gezegd niet de makkelijkste carrière gehad, heb veel afgezien. Maar ik ben dankbaar voor de kansen die ik krijg. En ik ga die kansen altijd zo goed mogelijk proberen te benutten", zette hij de deur voor een transfer open.
Dromen van WK
Als El Ouahdi straks vertrekt, staat wel vast dat daar de nodige miljoenen tegenover moeten staan. De rechtsback is met zijn recente prestaties alvast goed bezig zijn marktwaarde te doen toenemen. Die zou echter pas echt exploderen als hij zich straks ook op het WK kan tonen. "Ik schat het WK zeer realistisch in. Als ik er bij ben, is dat sowieso al iets moois. Als ik op de bank zit of maar een minuut kan meedoen, is dat voor mij al iets afvinken."
Kobe K