'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

door
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC Anderlecht, dat de 33-jarige aanvaller zijn wens om voor twee jaar bij te tekenen in het Lotto Park weigert in te willigen. Geen toeval, zo blijkt. Ondanks zijn fraaie statistieken heeft Paars-Wit namelijk zo zijn redenen om niet zomaar overstag te gaan.

Nochtans was Hazard dit seizoen rechtstreeks betrokken bij 25 doelpunten, waarmee hij zelfs zonder zijn strafschoppen veruit de productiefste Brusselaar is. Sinds de aanstelling van Jérémy Taravel doet de 47-voudig Rode Duivel het zelfs prima als zogenaamde valse negen. "Maar Anderlecht wil volgend jaar mogelijk met een targetspits spelen", zit daar volgens Het Nieuwsblad echter geen toekomst in.

LEES OOK: 'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Breuk met RSCA

Een plekje vinden voor Hazard wordt dan niet evident, want zowel op de flank als het middenveld verkiest de recordkampioen tegenwoordig andere profielen. "Waar zet je hem dan?", merkt de krant ook op hoe de leeftijd stilaan doorweegt. Hazard kijkt nog altijd niet op een meter meer of minder, maar koppelt dat moeizamer aan hetzelfde rendement en verteert zwaarder de opeenvolging van matchen.

Ook volgens La Dernière Heure zal Anderlecht daarom zeker niet meedoen aan een eventueel opbod, zelfs niet indien er Belgische kapers op de kust opduiken. De kans dat er een akkoord uit de bus valt oogt dan ook alsmaar kleiner. Het voorstel om zijn aflopend contract slechts voor één jaar te verlengen met een prestatiegerichte optie viel alleszins niet bepaald in de smaak bij Hazard. Integendeel.

Hazard geen leider

"Gezien zijn achtergrond vindt hij zichzelf terecht boven dat alles staan", luidt het. Behalve zijn fysieke data speelt ook die houding een rol in de onderhandelingen. Tenslotte zou zijn rol als leider naast het veld in twijfel worden getrokken. Hazard is een graag gezien figuur en zelfs de lijm in de kleedkamer, maar klopt zelden op tafel. "De directie wil graag dat hij wat meer doet, zoals Jan Vertonghen destijds."

De recordinternational stemde in de zomer van 2024 trouwens wél in met een soortgelijke deal, om nadien zowat het hele seizoen in de lappenmand te liggen. Vermits hij vorig jaar ook al met blessureleed te kampen kreeg, staat Anderlecht dus niet te springen om dat risico nog eens te wagen met Hazard. Benieuwd of hij zijn bazen in de play-offs nog op andere gedachten kan brengen. Wordt vervolgd.

Denkt u dat Hazard tekortschiet als leider?

Meest recent

Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

3
3
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

16
16
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

52
52
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

16
16
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

48
48
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

40
40
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

149
149
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

186
186
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

772
772
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

37
37
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

491
491
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

338
338
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

124
124
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

143
143
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

709
709
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

635
635
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

228
228
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

135
135
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

86
86
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

56
56
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

891
891
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

330
330
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

118
118
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

547
547
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

164
164

Meer sportnieuws