Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

259 stemmen
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor U23-ploegen in de Challenger Pro League goed. Of die stemming ook stand zal houden is evenwel nog maar de vraag. Tenslotte duiken er tal van struikelblokken op. Inclusief de opgelegde timing die moet worden gerespecteerd.

Met een tweederdemeerderheid besloten de profclubs de regels omtrent de verankering van beloftenteams in de tweede afdeling niet af te schaffen, maar wel aan te passen. Zo kunnen ploegen die in principe op een veilige plaats staan voortaan niet meer de dupe worden van een U23-elftal dat op een degradatieplaats kampeert. Voor dit seizoen, waarin Club NXT zich ten koste van Francs Borains zou redden, wordt een overgangsmaatregel voorzien.

LEES OOK: Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Akkoord van amateurs?

Toch blijkt Georges-Louis Bouchez, de voorzitter van de tweedeklasser, niet onverdeeld tevreden. Zelf haalde de MR-politicus zijn voornaamste slag thuis, terwijl hij net zoals zijn collega's vast niet zal malen om het salomonsoordeel dat uit de bus viel. Tenslotte mogen zij zo onderling de startbonus van één miljoen per beloftenploeg blijven verdelen. Alleen worden nu wel de amateurreeksen, die niet meer zeker zijn van een promovendus, het slachtoffer.

Dat voorspelt weinig goeds, zo beseft Bouchez, die vreest dat het laatste woord over de kwestie nog niet gezegd is. Hij betwijfelt of de amateurvleugels zullen instemmen met het ingewikkelde voorstel dat nu op tafel ligt, en denkt daarom dat alle partijen binnenkort opnieuw rond de tafel zullen moeten zitten. In afwachting van groen licht gaat het voorlopig dan ook louter om een beslissing onder voorbehoud. Al dringt een definitief antwoord zich wel op.

Klok tikt bij Pro League

"Als er geen tweederdemeerderheid gevonden wordt, kan er later nog altijd een nieuwe stemming plaatsvinden. Al heeft de Pro League geen maanden tijd meer. Na het seizoen vertrekken veel bestuurders op vakantie, en de Hoge Raad van de voetbalbond moet voor eind juni groen licht geven", aldus Het Laatste Nieuws. Bovendien belooft AA Gent, dat de hele competitiehervorming nietig wil verklaren, verzet aan te tekenen. Mét de steun van Bouchez.

Hoewel andere clubleiders een juridische procedureslag hopen te vermijden, dreigt dus een nieuwe impasse. "Eind april staat er een nieuwe algemene vergadering gepland. Als de amateurafdelingen het niet eens zijn, zal de Pro League een nieuwe oplossing moeten vinden", klinkt het ook in Le Soir, volgens wie het lang geen uitgemaakte zaak is dat de profclubs hun plannen zullen kunnen doorvoeren. CEO Lorin Parys kruist alvast eens zijn vingers.

🚀

Denkt u dat de Pro League terug naar de tekentafel zal moeten?

Meest recent

Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

111
111
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

31
31
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

54
54
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

91
91
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

349
349
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

281
281
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

515
515
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

177
177
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

31
31
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

277
277
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

99
99
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

71
71
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

56
56
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

420
420
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

215
215
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

264
264
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

127
127
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

165
165
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

458
458
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

298
298
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

268
268
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

237
237
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

312
312
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

250
250
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

102
102

Meer sportnieuws